Jump to content

Fotele z grzaniem - jak to działa?

gourmet
 Share

Recommended Posts

Auto - Impreza GL 1996, fotele przełozone z Legasia old age, skóra z podgrzewaniem. Są 2 przyciski przy dźwigni zmiany biegów, każdy ma 3 położenia - środkowe, wciśniety przód, wciśniety tył. Które połozenie daje efekt grzania? Czy w obecnych temperaturach można odczuć grzanie? Sprawdzałem dzisiaj w każdym połozeniu, niezbyt długo, ale efekt mizerny. Diody świecą w położeniu wciśniety przód, wciśniety tył, w połozeniu środkowym nie świecą.

z doświadczeń forka 03 mogę powiedzieć, że długo się rozgrzewają (kilka minut)

a w moim MY07 juz po pół minucie ciepełko zaczyna dawac :) ale w lecie przyznam sie, nie probowałem, moze słabiej wyczuć to w upale... :mrgreen:

U mnie grzeją się bardzo szybko. W nowszych układach powinno to być wpięte w sterownik klimy aby latem przy przypadkowym włączeniu nie oparzyło tyłka. W starszych pewnie grzeje mimo wszystko. Skoro fotele są przełożone z Legacy, a Impreza nie miała takiego układu to obawiam się, że to grzanie jest po prostu nie podłączone.

Goutrmet a podlaczone masz kostki pod siedzeniami z instalacja do grzania - niebieskie kostki po dfotelem i w podłodze ? . Przyciski masz LO do przodu i HI do tylu - albo odwrotnie, zaleznosci jak wlozone przyciski. pozycja srodkowa to OFF.

Goutrmet a podlaczone masz kostki pod siedzeniami z instalacja do grzania - niebieskie kostki po dfotelem i w podłodze ? . Przyciski masz LO do przodu i HI do tylu - albo odwrotnie, zaleznosci jak wlozone przyciski. pozycja srodkowa to OFF.
Widzę, że przewody są podłączone, a przyciski włożone zgodnie z logiką, tzn. patrząc w przód na ikonkę fotela siedzisko jest na dole, oparcie na górze.
U mnie grzeją się bardzo szybko. W nowszych układach powinno to być wpięte w sterownik klimy aby latem przy przypadkowym włączeniu nie oparzyło tyłka. W starszych pewnie grzeje mimo wszystko. Skoro fotele są przełożone z Legacy, a Impreza nie miała takiego układu to obawiam się, że to grzanie jest po prostu nie podłączone.
wiązka została zrobiona nowa, z podłączeniem do stacyjki, żeby zapobiec grzaniu po wyłączeniu auta

Widzę, że przewody są podłączone, a przyciski włożone zgodnie z logiką, tzn. patrząc w przód na ikonkę fotela siedzisko jest na dole, oparcie na górze.
wiązka została zrobiona nowa, z podłączeniem do stacyjki, żeby zapobiec grzaniu po wyłączeniu auta

Fabrycznie grzanie podlaczone jest pod gniazdo zapalniczki samochodowej

w dieslu momentalnie się grzeją :cool:

ale jakby muszą.. bo przy -15 samochód potrzebuje 10km na rozgrzanie silnika a co dopiero wnętrza :razz:

w każdym razie grzany zydel to jest coś :cool:

:wink:

Przyciski masz LO do przodu i HI do tylu - albo odwrotnie, zaleznosci jak wlozone przyciski. pozycja srodkowa to OFF.

Akurat u mnie jest odwrotnie.

Jeśli chodzi o grzanie, to bez pośpiechu. Załącz i poczekaj parę minut. Ja u siebie na początku też myślałem, że nie grzeją ;)

pókiś młody, nie gotuj swoich cojones za bardzo :wink: Z jaja na twardo kurczaka nie będzie :mrgreen:

pókiś młody, nie gotuj swoich cojones za bardzo :wink: Z jaja na twardo kurczaka nie będzie :mrgreen:

jak przeoczyłeś temat w teges - to ja już mam TRÓJKĘ dzieci od 12 czerwca :mrgreen:

ja teraz będę gotował cojones na maxa bo już starczy :razz:

Fabrycznie grzanie podlaczone jest pod gniazdo zapalniczki samochodowej
tzn. na tym samym bezpieczniku? :?:

u mnie w Forku wiazka jest farbnycznie spieta z zasilaniem zapalniczki w bagazniku na jedym bezpieczniku

jak przeoczyłeś temat w teges - to ja już mam TRÓJKĘ dzieci od 12 czerwca :mrgreen:

ja teraz będę gotował cojones na maxa bo już starczy :razz:

:oops: umknęło mi, gratulacje szczere choc spóźnione. Trojaczki??? :shock: :shock: :shock: