Skocz do zawartości

JAK DZIAŁA TERAZ FORUM ?


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Jest szybciej,ale...

 

nie wiem jak jest u Was ,ale u mnie nie mozna wejsc bezposrednio na www.forum.subaru.pl (po tym linku "prace nad forum nadal trwaja")

 

Aby wejsc na forum trzeba to zrobic przez glowna strone www.subaru.pl

 

Prosze o sprawdzenie.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza... Tu Jarząb (Jarzębiak???). Słyszę Cię głośno i wyraźnie, choć widzę jakby podwójnie... Over.

 

A Forum hula, dziękuję bardzo. Tylko pocztę na prv.subaru szlag trafił - FLIPPER!!!! To tak ma być, czy przypadek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy jest zauważalna poprawa w szybkości, a już szczególnie dobitnie widać to kiedy próbuję się napisać i wysłać jakiś post. Poprzednio bywało, że to przesyłanie trwało i parę dobrych sekund, teraz tylko enterek i już nowy post jest wysłany, o tak jak teraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pocztę na prv.subaru szlag trafił - FLIPPER!!!! To tak ma być, czy przypadek???

 

Nie trafil, nie trafil tylko nie jestem w stanie do szystkich dzwonic niestety i osobiscie anonsowac to co w e-mailach wyslane zostalo.

 

Prosze wszystkie osoby, ktore nie moga dostac sie do poczty o zalogowanie sie na "stare" konta przez panel http://poczta.bracka.pl , przeczytanie tego co tam wysylalismy w 3 e-mailach i wykonanie tego co w zalaczonych tam plikach PDF umieszczone zostalo. Wszystko (lacznie z nazwami uzytkownika i haslami) zostalo tam wyjasnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak nowe forum działa? Jak chce. Znaczy, prawie tak samo jak stare, tyle że może szybciej.

:(

 

Będę marudził.

Powiadomianie o nowych postach "w temacie" jest do d...

Sorry, ale po raz kolejny wszedłem przypadkiem na wątek, w którym zabrałem głos, i okazuje się że 10 postów się już pojawiło, ale informacja o tym jakoś do mojej skrzynki nie dotarła.

Pisałem już o tym wcześniej, ale nie doczekałem się odpowiedzi ze strony osób, które tutaj pytają sie "jak działa forum". (Nawet takiej odpowiedzi jak:"spadaj, ten typ tak ma". Nie wiem jak inni, ale ja nie lubię być ignorowany czy olewany.)

 

Na załączonym obrazku "stop wariatom" widać wyraźnie że wątek jest zaznaczony jako śledzony, ale powiadomień nie otrzymywałem już od jakiegoś czasu.

Nie pierwszy raz się to zdarza (znaczy, zdarzało się to w innych wątkach wcześniej), i jest to, szczerze mówiąc, cokolwiek irytujące.

Dezinformacja jest gorsza od braku informacji: jeśli wiem, że powiadomianie nie działa to staram się pamiętać, które wątki chcę śledzić. Napiszę sobie na karteczce i przykleję do monitora (albo napiszę od razu flamastrem na monitorze).

Ale jeśli mam przekonanie że "działa", to czekam spokojnie na emaila. Nie ma emaila? Znaczy, się nic się nie pojawiło... NO ALE SIĘ POJAWIŁO - A JA NIE OTRZYMAŁEM INFORMACJI. A sam nie sprawdzałem, bo przecież jest włączone powiadamianie... :(((

 

O głupawkach w interfejsie (jak np. przycisk "odpowiedz" żeby nie odpowiedzieć, a zamieścić nowy post, przycisk "nowy temat" który tworzy nowy... wątek) też już wcześniej pisałem - z podobnym efektem.

Dzisiaj o innej tego typu głupawce: "ten strona".

Nie wiem czy to jest zakodowane na sztywno w pHpBB, czy tego nie można poprawić?

Nie raz przyłapałem się na tym że zasuwam kursorem w stronę "Następna strona" - i nagle patrzę ...eeee, co to ja właściwie mam kliknąć? Następny temat? Następny strona?

Nie dość że jest to koszmarny język (nie)polski, to jeszcze:

 

1. Brak jakiegokolwiek usprawiedliwienia dla TAKIEJ formy (nie zachodzi odmiana dalszego członu przez przypadki czy osoby, i nie będzie takiej sytuacji że "następny" będzie -kiedykolwiek- poprawną formą;

 

2. Napisy są małe (zbyt małe! - przez to mało czytelne) i bardzo blisko siebie (za bardzo jak na taką wielkość napisu i INDENTYCZNE ich brzmienie!).

Czy tam naprawdę nie można zrobić większych napisów? Rozdzielić je bardziej? Wstawić jakieś przyciski ze strzałkami? Okienko gdzie można wpisać numer strony do której chce się iść (ważne przy bardzo długich wątkach - pisałem już o tym...)

 

A właściwie co ja se będę strzępił klawiaturę po próżnicy... I tak prędzej Dyrekcja zacznie rodawać estiaje za darmo niż ja się doczekam jakiejś reakcji ze strony osób zarządzających "stroną techniczną" forum...

:(

 

Jeśli jednak ktoś chciałby sobie popatrzeć jak NIE POWINNO się tworzyć interfejsów to jest mnóóóóstwo stron na internecie, gdzie o tym piszą. I nawet wyjaśniają DLACZEGO dany interfejs jest do d... (nawet jeśli jest "cool").

 

Obszerna ilustrowana lista list najczęściej popełnianych "grzechów":

http://homepage.mac.com/bradster/iarchitect/

(kliknąć na link "Interface hall of Shame" - obok ikonki "bomby")

 

Tutaj jest kilka przykładów i teorii nt. interfejsu graficznego napisanych przez człowieka, który połowę swego życia spędził jako Human Interface Engineer:

http://igeek.com/articles/Interface/ (nowsza strona)

http://mackido.com/Interface/index.html (starsza strona)

 

Również troszkę na:

http://www.pixelcentric.net/x-shame/

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że muszę wysyłać drugi post żeby zamieścić drugi obrazek, bo "jeden post - jeden obrazek". I basta.

A najlepiej niech juzer klika, klika, klika, dodaje, dodaje, kobminuje, drapie się po głowie... Żadnej informacji zwrotnej że "jeden post- jeden obrazek".

 

Wrrrr........

:(

 

[EDIT 26.07]

No i KUR....!!! znowu.

 

"Pytania do Dyrekcji", wątek: "Temat już nieaktualny" - ostatnie powiadomienie jakie otrzymałem było odnośnie postu Loki'ego (Wysłany: Nie Lip 24, 2005 12:41 pm)

 

A teraz (26.07, 1:45 am) wchodzę na ten wątek i widzę SZEŚĆ następnych postów. Powiadomienia nie otrzymałem ANI JEDNEGO.

 

Zaje.....fajnie działa. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...