Skocz do zawartości

Impreza w kredycie lub leasingu


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was orientuje się, jak mniej więcej wyglądają koszty kredytu (lub leasingu) w przypadku nowego WRX? Czy lepiej załatwić kredyt u dealera, czy samemu szukać ofert? Ile mniej więcej wynosi rata kredytu (leasingu) przy kredytowaniu 3 i 5 letnim i niewielkiej wpłacie własnej (30-40K)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam simens leasing.milo szybko nie robia zadnych problemow a wiem ze z subaru dylerami tyz wspolpracuja.ja wzialem forestera i przy wplacie 20% gotowka place 2500 przez 4 lata

wiedz ze na ogol banki czy firmy chca minimum 25% gotowizny bo subaru podlega jakiejs specjalnej taryfy bo niby to luksusowe limuzyny :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z leasingu polecam BZWBK

 

ja osobiscie kupując dla dyr sprzedaży legacy 2.0 i 15% pierwszej wpłaty płace poniżej 2K miesięcznie

warto jest też negocjować wartość wykupu (im wyższa tym niższe raty) a później można dogadać się z dealerem na wykup i zaliczenie różnicy na poczet nowego samochodu

 

ja stosuje zasade odsuwania kosztowych strumieni pieniężnych :twisted:

 

 

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedz ze na ogol banki czy firmy chca minimum 25% gotowizny bo subaru podlega jakiejs specjalnej taryfy bo niby to luksusowe limuzyny :shock:

 

Nie jest tak do konca. Ja moglem wniesc 0% wkladu wlasnego jako staly klient EFL, lecz wtedy miesieczna rata najprawdopodobniej by mnie zabila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michała Impreza STi SE kosztowała 195 kPLN. Wpłacił na nią 80 kPLN i będzie płacił 3,4 kPLN przez trzy lata (razem 122,4 kPLN). Potem jeśli zechce będzie ją mógł wykupić za (załóżmy, że tak jest również w jego przypadku) 1% początkowej ceny, czyli 1,95 kPLN. Razem za swojego Solbiego zapłaci prawie 205 kPLN. W porównaniu z kredytem wyjdzie go to pi razy oko 20 kPLN mniej. Czy ja dobrze rozumuję? Czy to jest jedyna zaleta leasingu, czy są jakieś jeszcze? Słyszałem jakiś czas temu, że powoli na rynek wchodzi leasing dla osób fizycznych... Jak ta sprawa wygląda? Czy auto w leasing można wziąć tylko na firmę? Czy cena wykupu jest ustalona z góry na początku i nie może ulec zmianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z leasingiem jest ten problem, że auto należy do firmy leasingowej. Jak coś się stanie firmie, to syndyk może położyć łapę na samochodzie. Pamiętacie sprawę CLIF-a?

 

Pamiętamy. Dlatego należy brać leasing w towarzystwie które jest blisko pieniędzy (najlepiej bezpośrednio związane z bankiem). Wtedy ryzyko jest małe. Problemem Clif'a było to, że Kredyt Bank przestał ich finansować i zachwiał (a raczej może dobił) ich płynność.

 

Jeśli weźmiesz leasing w towarzystwie bankowym (a teraz to właściwie tylko takie) to możesz spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na firmę to czasem lepszy jest leasing a czasem kredyt- to przecież zależy od wielu innych czynników. Po pierwsze leasing jest droższy, ale za to łatwiejszy w załatwieniu. Jaką daje korzyść w działalności: szybko się wrzuca w koszty całe raty, nie obciąża bilansu, samochód nie jest własnością użytkownika(dla wielu to może mieć kluczowe znaczenie) i pewnie coś tam jeszcze. Ale jest droższy- co do bezpieczeństwa tej formyto tak jak pisał Fido- inne plusy to polisa na leasingodawce- przeważnie dobra stawka i zero problemu z likwidacją szkody- jak jakiś problem to z AC i zniżek się nie traci. Jak jest z wersją na osobę fizyczną nie wiem, jednak kredyt pewnie i tak wyjdzie nieco taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzięki leasingowi samochód wyszedł taniej, niż za gotówkę :). Nie wiem, jakim cudem.

 

:shock:

Na pewno :?:

 

Być może jest to spowodowane faktem, że raty leasingowe są rozłożone w czasie i wpadają bezpośrednio w koszta działalności, natomiast żywa gotówka zawsze była na wagę złota i taniej wyszło wydać ją na dajmy na to inwestycje, niż zaciągać pod nie kredyt, a auto za gotówkę zakupić :) namieszałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem jakiś czas temu, że powoli na rynek wchodzi leasing dla osób fizycznych... Jak ta sprawa wygląda? Czy auto w leasing można wziąć tylko na firmę? Czy cena wykupu jest ustalona z góry na początku i nie może ulec zmianie?

 

Tak jest cos takiego od jakiegos czasu, mam w ten sposob wziety 1 samochod w EFLu - nazywa sie to dobra rata i dziala na identycznych zasadach ja typowy leasing tyle ze nie wrzucisz jej w koszta bo auta brane sa na osobe fizyczna. Ale porownywalnie do Nissan Kredyt, Lukas Bank i PKO BP wyszlo taniej srednio o 4000 - 7000 przy zakupie salonowego auta za 70 000.

 

Obecnie wszedl na rynek jeszcze jeden swietny produkt a mianowicie zakup uzywanego auta w leasingu (EFL kupuje od osoby fizycznej - obecnego wlasciciela, staje sie wlascicielem auta i leasinguje go Tobie i w ten sposob sie to odbywa - jedynym dodatkowym kosztem jest to ze musisz pokryc koszta oplaty skarbowej od w/w tranzakcji + wycene auta przed tranzakcja w DKRA) Dory sposobna akup uzywanej STIki albo WRXa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, samo AUTO wyszło taniej. Ale czekajcie, niech mutter wróci do domu, to ją zapytam ;).

 

Podejrzane to mocno :roll:

To ja biore auto w leasing i sprzedaje go za godzine drożej niż wszytkie raty leasingu a leasing sobie spłacam-źle myślę, czy zostane milionerem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy koszt leasindu dla auta o wartości ok. 80-90 tys brutto przy wpłacie 40%, 2 latach spłaty i wykupie ok18% czyli najszybszym wrzuceniu tego w koszty działalności bez obaw o konflikt z US- i co za tym idzie najniższych kosztach dodatkowych to z tego co pamiętam ok 6-7 tys drożej niż gotówką(ale rozłożone w czasie)-mogę się mylić ale więcej na pewno. Biorąc pod uwagę tzw tarczę podatkową czyli szybki zwrot podatku(dziś to przeważnie 19% ale dawniej 40% i wtedy to się bardzo opłacało-ale kto dziś o zdrowych zmysłach płaci tyle z działalności?) i inne koszty uboczne jak i odroczenie płatności to może się opłacać- ale taniej niż gotówką na pewno nie wyjdzie. Sprzedawcy stosują czasm taki trik,że niby na leasing we wskazanym towarzystwie dostaje sie dodatkowy ekstra rabat- jednak zawsze w wyniku negocjacji taki rabat od sprzedawcy też uzyskiwałem(a nawet wyższy...więc?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie, wyjdzie.

 

Podatek liniowy - 19%.

 

Leasing na poziomie 10%.

 

Cała rata idzie w koszty, czyli właściwie od całości kwoty odliczam 19%. A leasing jest 10%. Czyli auto jest tańsze o 9%.

 

No, właściwie to o 8%, bo 1% to wykup na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...