Skocz do zawartości

Dwa dni na torze "Poznan" - czasy & fotki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Warto bylo dwa dni spedzic na torze. Warto bylo zniszczyc osiem opon (marcin@klubsubaru.pl - dzieki wielkie za felgi od STi) i skotlowac dwa baki paliwa. W jakim celu? Celem bylo pobicie dotychczasowego rekordu ustanowionego przez Honde S2000. Efekt? Rekord pobity i to dwa razy :)

 

Honda S2000 - czas przejazdu 1.56,80 [min], Vmax: 186,3km/h

 

Subaru Impreza STi S.E. - czas przejazdu 1.55,05 [min], Vmax: 199,2km/h

 

Czas zrobiony w czwartek. Niestety w piatek na torze zawitaly dwa nowe Porsche i ...

 

Porsche Boxster S - czas przejazdu 1.58,90 [min], Vmax: 190,6km/h

 

Porsche 997 Carrera S - czas przeazdu 1.55,90 [min], Vmax: 202,3km/h

 

Zatem STi S.E. wyszlo z opresji i poskromilo Porsche. Co ciekawe o podnym przebiego STi US Spec wykrecilo czas o 2 sekundy gorszy. Szczegolnie na wykresach bylo widac, iz STi S.E. jest ewidentnie szybsze na wyjsciu z zakretow.

 

Rekord STi S.E. chyba wkrotce jednak zostanie pobity, gdyz "chlopaki" w Porsche napieli sie i odgrazaja sie, iz przywioza na tor Porsche Carrera GT ;)

 

P.S.

Fotki wkrotce. Musze odespac, bo wrocilem o 3-ciej nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja myślę, że to przede wszystkim zasługa dobrego kierowcy! :D Bo szczerze powiedziawszy srodze się zawiodłem na Porsche :cry: W ogóle to jestem w rozterce, bo nie wiem komu kibicować :oops:

 

Tak czy siak gratuluję!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał!Tyle paliwa,tyle opon zniszczonych,ale....Wysowa była dla Ciebie za daleko.... :evil:

 

Mialem byc, nawet mialem rezerwacje w Glimarze. Niestety jadac w piatek z Poznania jadecy przede mna Accordem mial wypadek z Polo. Udzielanie pomocy trwalo dobra godzine. Po powrocie do W-wy i przekapaniu sie nie mialem juz sily jechac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomiarow jezdzil zawsze ten sam kierowca :)

 

Mógłbyś rozwinąć :?: Aha i jeszcze jedno - jaki mieliście sprzęt pomiarowy, bo mówiłeś coś o wykresach... Bardzo mnie to zaintrygowało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, iz autami jezdzi zawsze ten sam kierowca, aby czasy byly wiarygodne.

 

Tyle zrozumiałem 8) Chodzi mi raczej o to kto był tym kierowcą :?: Bo jeżeli kierowca jeździ na codzień czteropędem to oczywistym mi się wydaje, że nie będzie w stanie tak samo dobrze ogarnąć Porsche. W ogóle chyba tylnopędy z silnikiem umieszczonym centralnie bądź z tyłu są najtrudniejszymi autami w prowadzeniu :?: Jednocześnie są najmniej popularne...

 

ps. Mógłbyś się jeszcze ustosunkować do tych wykresów (patrz post wyżej) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widze ze mala Hondzia daje rade :)

Chcialbym zobaczyc jakie czasy wykreca Evo :?:

 

Mam czas EVO VIII 350KM, ale niestety to byl ten jeden raz, gdy jechal inny, gorzej znajacy tor, kierowca. Czas: 1.58,45 [min], Vmax: 189,6km/h.

 

No tak...z praktyki wiem ze takie Evo powinno zjesc czas hondy na sniadanie...szkoda ze niema czasu tego samego kierownika :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, jestem pod wrazeniem :D

 

 

kowalzki: z tego co wiem to RWD z centralnym silnikiem jest trudne do opanowania, jesli wpadnie w poslizg. Bo tak to jest przeciez calkiem dobrze wywazone i prowadzi sie b dobrze (szkoda, ze to nie z wlasnego doswiadczenia :( )

 

Np. taka Honda NSX, ktory stworzyli przeciez rzekomo po to, zeby byla przede wszystkim swietnym samochodem na tor ma wlasnie centralny silnik i RWD :) *

 

 

 

 

_____

*a kiedy jechalem nia w GranTurismo4, to istotnie trudno ja bylo wyprowadzic z poslizgu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalzki: z tego co wiem to RWD z centralnym silnikiem jest trudne do opanowania, jesli wpadnie w poslizg.

 

Ja to wiem :wink: Mi sie jednak wydaje, ze niewielu kierowcow jest w stanie wykorzystac te auta tak jak potrzeba. Tutaj potrzebny jest typowy kierowca WYSCIGOWY... I mam na mysli raczej F1 czy inne Indy anizeli puchar AlfaRomeo :wink: Chociaz moze i przesadzam - moze te Porsche wcale nie jest takie magiczne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiem twierdzić że ALEX był poza zasięgiem. Z różnych powodów.

Nie wiem jakie to są "różne powody"!!! Od dłuższego czasu mobilizowałem wszystkich do przyjazdu na Plejady!!!Po co? A po to,że nastawiałem się na walkę (pisałem o tym...niektórzy się tego słowa boją,chociaz widziłaem ich "pseudoluźną zabawę" w ustach.

Azreal!pewnie jeżdziłeś STI,ja się dowiedziałem jak oddawałem maszynę,że jak powiedział J.D."jednak trzeba coś zrobić z turbo,bo ładuje nadal dopiero od 4500obr/min!Jak Ci może mówiłem, moje auto nie miało kopa na dole (a to podstawa na takich imprezach).Dlatego twierdzę,że czasy uzyskane przez nas mogły być lepsze przynajmniej o 2-3 sek na odcineku....W przyszłym roku powalczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiem twierdzić że ALEX był poza zasięgiem. Z różnych powodów.

Proszę o wyjaśnienie!!!!!Publiczne!!!

Spoko ALEX myśle ze Kuba mial na mysli twoje przygotowanie do imprezy...znaczy forme, ktora cwiczyles juz czas jakis...

Zgadza się!!!Formę szlifowałem na Kazimierzu w Kraku...OS Drukarnia,Opim,Zaczarowany Ogród i inne. Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex masz wytrenowane jeżdżenie kręciołów, doświadczenie, budżet, nastawienie, wypożyczone auto, generalnie wszystko żeby to wygrać i wygrałeś. Jeżeli mam być w 100% szczery to byłem przekonany że albo wypakujesz (ewentualnie coś padnie w aucie)albo wygrasz i wygrałeś. I fajnie że Ci się udało bo bardzo chciałeś to wygrać :-D

 

Ja oczywiście nie odpuszczam ale taki szybki na takich próbach tym samochodem nie będę, może nie dlatego że to auto nie może bo AL pokazał że może, ale dlatego że nigdy nie odważę się nim tak pojechać jak ono może.

 

W każdym razie mam nadzieję że się jeszcze pościgamy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czasy coś mi nie pasują do czasów któe znam z tego toru :-/ Ja maruda jestem, wiem ale Prosiaq Imprezą GT kombi na zabitych amorkach serii i zużytych slickach zrobił 1:58. Dlaczego taka mała różnica (nie jechał tez wyczynowy kierowca tylko właściciel)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...