Skocz do zawartości

rozmiar opon forek s/tb


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

może i ma fabrycznie 16, nie wiem, moje wszystkie zawsze były na 15"...a ten rozmiar - 225/55/16 moim zdaniem da radę, aczkolwiek według mnie opony o profilu 55 są za niskie, i 225 za szerokie, przynajmniej dla mnie....ale jak tak tanio, to bierz, zakładaj i kataj, zawsze możesz je złachać na jakiejś pojeżdżawce albo odsprzedać bez straty.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego forka kupiłem na takim oto wynalazku: 225/55/17. Opona mieściła się i wyglądało to całkiem estetycznie, jako że nadkole było wypełnione w większym stopniu.

Podstawowym niedostatkiem była duża różnica w średnicy do oryginalnego koła zapasowego. Czyniło to zapas praktycznie bezużytecznym. Można było go założyć ale wtedy oprócz naprawy opony trzeba było planować naprawę dyferencjału lub wiskozy :wink: - wiem z autopsji :oops:

 

Podsumowując - jeśli cena dobra, 225/55/16 brzmi dobrze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jeszcze KYB do tylu zamuwilem przemku co by wypoziomowac auto i prawdopodobnie bedzie jeszcze twardziej :twisted::twisted:

 

Tylko ze ja mam 2 komplety felg z GT i same 16:(

 

hmmmm no to chyba jak premie dostane wiem na co juz ja wydam........

Ps jesli 17 to jaki rozmiar co by rozsadek zachowac???

 

ps2 hmmmm lubie ten filmik fajnie patrzy sie jak ktos ogarnia z głowa mojego forka:))

no i kurde nie moge sobie darowac ze niedoplacilem twojemu bratu i hamulców nie kupilem toż te orginalne to dramat :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie s-turbo do s/tb.....

cypis, mam 215/50 na 17 i mimo, że mniejsze troszkę (~2%) fajnie się jeździ i koszt nowych toyo nie był jeszcze taki straszny. profil 55 był dla mnie deko za wysoki a szerokość 225 zbyt podatna na aquaplanning, zresztą kwestia opony.

 

dobierz sobie rozmiar np na http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

ja jeszcze patrzyłem na dostępność i ceny opon, więc było dość żmudnie.

 

Będzie pan zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki nie o to chodzi ze nie umiem sobie przeliczyc mam z 5 kalkulatorów :twisted::twisted: I o to jakie opony sa dobre

DALEJ NIE WIEM OD CZEGO MAM PRZELICZAĆ--------->PATRZ TEMT , jaki stb ma orginalny rozmiar kół i opon :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...