Skocz do zawartości

Które legacy/outback jako samochód rodzinny? A może Tribeca?


Przemeq

Będąc fanem subaru, jako samochód rodzinny wybrałbym  

87 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja se właśnie uświadomiłem, że mam w domu sofę z jasnej skóry. Sofa ma kilka lat i nie ma na niej żadnych śladów, oprócz tego, że skóra się trochę "wysiedziała" (ale tylko trochę). To co to - wina skóry w subarakach, że tak łapie inne barwy?

 

Przemeq, każda jasna skóra łapie inne barwy. Właśnie jestem na etapie kupowania narożnika i takie coś wszędzie słyszę. To chyba nawet nie jest kwestia jakości skóry... Ty pewnie po prostu dużo pracujesz i siadasz na sofie zbyt rzadko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty pewnie po prostu dużo pracujesz i siadasz na sofie zbyt rzadko :wink:

 

No tak, ale czasem też "pracuję" na sofie :mrgreen:.

 

Co do skóry w subaru - był kiedyś wątek, w którym pisali, że to nie jest normalna skóra licowa, a taka tzw. ekologiczna, tj., jak rozumiem, konglomerat z opiłków skórzanych sklejony jakąś żywicą i polakierowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co do skóry w subaru - był kiedyś wątek, w którym pisali, że to nie jest normalna skóra licowa, a taka tzw. ekologiczna, tj., jak rozumiem, konglomerat z opiłków skórzanych sklejony jakąś żywicą i polakierowany.

 

Tak wygląda, tak się ją czuje, IMO wolałbym zwykły welur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co ma w sobie takie skóra, że chce się ją mieć ?? Pomijając walory estetyczne, to ani w zimie ani w lecie nie da się na niej usiąść bo jest albo za zimna albo za gorąca. W momencie gdy jej temperatura będzie już optymalna to zaczyna nam się tyłek po niej ślizgać :P :roll: :neutral: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od paru lat korzystam z samochodów ze skórą i jak wszystko ma ona wady i zalety...

wady:

1. jasna się faktycznie brudzi i lepiej nie jeździć w dżinsach :sad:

2. w lecie bywa, że jest gorąca, ale do przeżycia I bez oparzeń :wink:

3. po jakimś czasie potrafi się "wyświecać" w newralgicznych miejscach

zalety:

1. łatwa w pielęgnacji (nawet jak dzieciak wysmaruje czekoladą)

2. tyłek się nie ślizga wbrew obiegowym opiniom

3. w 99% samochodów fotele skórzane są podgrzewane (w moim aktualnym aucie nawet tylna kanapa ma grzanie, co się niestety rzadko zdarza)

4. w 99% fotele skórzane mają elektryczne sterowanie, które ma znacznie szerszą regulację niż manualne, a jak jest jeszcze pamięć, to Cię nie wkurza, że ktoś poprzestawiał i trudno potem znaleźć swoją ulubioną pozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale nawet najlepsza skóra przy alcantarze blednie. W STI mam alcantarę, pomijam to, że została zabezpieczona przy akcji dajmondbrajt :mrgreen:, to nie widać po czterech latach ŻADNEGO śladu zużycia. Fotel wygląda tak, jak wyglądał, będąc nowy. Nie mówiąc o tym, że tyłek się nie ślizga. A przy tym tak latem, jak i zimą, jest bardzo fajnie.

 

Może będą jakieś specjalne wersje legaca z alcantarą?

 

PS Po tak pozytywnych doświadczeniach z alcantarą wiem, że nawet jak bym się miał zarżnąć finansowo, następną kanapę kupię właśnie z takim obiciem :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra w Subaru nie umywa się do skóry w BMW :razz: . Taka prawda.

Mnie nie jest za zimno bo mam podgrzewanie, nie oparzyłam się nigdy bo latem parkuję tyłem do słońca (zazwyczaj).

Mam czarną tapicerkę i uważam że jest praktyczna.

 

Mój tyłek sie ślizga, ale może za szybko w zakręt wchodzę :roll: , albo fotel jest za duży :razz: :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Po tak pozytywnych doświadczeniach z alcantarą wiem, że nawet jak bym się miał zarżnąć finansowo, następną kanapę kupię właśnie z takim obiciem .

 

tez tak mysle , zdecydowanie najfjajniejsze obicie.

 

Skóra w Subaru nie umywa się do skóry w BMW . Taka prawda.

 

tak jak to ze alcantara zw Subrau nie umywa sie do tej z Audi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mały update do tematu: pierwsze km w Legacy GT za mną i kilka spostrzeżeń:

1. Kompletnie nie czuć przyspieszenia, samochód rusza bardzo płynnie i w zasadzie nie ma turbodziury, zdziwienie następuje po spojrzeniu na prędkościomierz (muszę uważać bo punktów przybędzie)

2. Trakcja - bomba, wyprowadzić to auto z równowagi nie jest łatwo ;)

3. Komfort - zadziwiająco dobrze, znaczy spodziewałem się taczki a jest OK (znaczy nie jest miękko ale bardzo poprawnie)

4. Odnoszę wrażenie, że samochód jest jakby bardziej sztywny niż wersja RS z silnikiem diesela

5. Zużycie paliwa na razie nie przekracza 13 l./100km ale auto jest niedotarte więc spodziewam się niższych wartości

6. System Macintosh - he, he, he. Uśmiecham się na samo wspomnienie - bardzo polecam test na płytce Evanescence i kawałek - My immortal (ja odpływam ;) )

I dwie wady:

1. Nie słychać boxera (coś będę kombinował ;) )

2. Za krótkie siedzisko kierowcy (standard jeśli o mnie chodzi w każdym japończyku, niestety...)

Mocno, ale to mocno, polecam :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...