Skocz do zawartości

Tam wiedzą co dobre !


Uzytkownik_

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wogóle Amerykanie nie są przyzwyczajeni do takich prędkości jeśli chodzi o samochody. I patrzą na nas jak na kamikaze, w sumie trochę tak jest bo u nich autostrady po 4 pasy i prękości niższe niż te z jakimy my jeżdzimy po tych naszych wyboistych dróżkach.

 

Masz troche racji, ale nie do konca.... W Stanach tak naprawde jezdzi sie calkiem normalnie - predkosc przelotowa po autostradzie to ok 70-80 mph - szybciej po prostu nie ma sensu jechac, bo jak Cie zlapie policja to mandaty sa dosc nieprzyjemnie wysokie, a za duzo i tak sie nie nadgoni... A poza tym ruch jest taki, ze jechac szybciej sie da skaczac co chwila z pasa na pas, wiec po co?

 

Natomiast dosc czesto zdarza sie widziec jakiegos 350Z czy inne stuningowane Subaru mknace z predkoscia, ktora ciezko zaliczyc do przepisowej (90 mph w NY na przyklad) i nie jest to zadki widok. Poza tym w CA jest pelno "bogatych dupkow" w swoich Porsche i Ferrari i Ci sie juz niczym nie przejmuja... :wink:

 

ps. Fakt faktem, ze jezdzi sie wolniej niz w Niemczech po autostradach... A odnosnie tych znajomych z USA to kiedys mialem podobna sytuacje... Tylko ze tych bardziej przerazalo wyprzedzanie na jednopasmowce, kiedy trzeba przez chwile jechac pod prad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale wiesz, nie jechalo za Toba 8 radiowozow i lecial smiglowiec :lol: :lol:

 

Coż, każdy kraj ma takie pościgi na jakie go stać ;-)

 

No i właśnie dlatego do pościgów najlepsze są ciężkie maszyny. I tak nigdy ścigajacy policjant nie pojedzie szybciaj niż 140km/h bo od szybszych akcji mają choptery, kamery, bajery i damskie rowery :D

Natomiast w zakresie użytecznych prędkości wyszkolony ( oni na prawdę trenują to spychanie "na twardo" ) amerykański cop zmiecie swoim capricem z toru jazdy wszystko co się porusza po hajłeju, czy byłby to STi czy Dodge Durango.

Don't try this at home!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś widziałem na jakimś filmie jak trenowali jazdę w kolumnie przy sporych prędkościach i wyglądało to zacnie )odległość między jednym a drugim to w porywach maksymalnie 3-3 metry, co przy prędkości 80 kilometrów nie jest wielkością dużą). Nasi już dawno by porozbijali swoje Astry II czy Octavie :lol::lol::lol:. Oczywicie w szeregach naszych the blue też są tacy, którzy łatwo nie odpuszczą pościgu, tylko usiądą na dupie i ciężko będziesz się czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi już dawno by porozbijali swoje Astry II czy Octavie :lol::lol::lol:.

 

No cóż, widziałem jazdę "na styk" w wykonaniu naszych borowików, fajnie im to szło :)

 

Oczywicie w szeregach naszych the blue też są tacy, którzy łatwo nie odpuszczą pościgu, tylko usiądą na dupie i ciężko będziesz się czuć.

 

Widziałem dobrych kilka lat temu jak niedaleko od skrzyżowania ul. Centralnej z Al. Pokoju jest jakaś boczna uliczka, wpadło tam z piskiem opon jakieś BMW (seria 5xx albo 7xx) nie pamiętam, a za nim polonez policyjny (śmiech na sali), w zasadzie zapomniałbym o tym, gdyby nie to, że na drugi dzień przeczytałem, że policja złapała uciekające BMW :) Chłopaki dzisiaj nie garną się do pościgów bo mają niestety limitr kilometrów, a jak uciekającego nie złapią to niestety bulą z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzisiaj nie garną się do pościgów bo mają niestety limitr kilometrów, a jak uciekającego nie złapią to niestety bulą z własnej kieszeni.

 

A jak strzelają i nie pocelują to bulą za kule :lol: Tragedia. Teraz juz wiem czemu policja dziala tak jak dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak ja bym miał się zaciągnąć do drogówki to wolałbym to zrobić dla Gallardo...

 

Co mi tam Gallardo ;-)

 

A weź się umów na jazdę próbną Gallardo :mrgreen: to ja wykombinuje 2 Cossie :mrgreen:

 

A jak strzelają i nie pocelują to bulą za kule :lol: Tragedia. Teraz juz wiem czemu policja dziala tak jak dziala...

 

To akurat nie jest śmieszne. Znam kilka historii gdzie policjanci strzelali do niewinnych ludzi lub na oślep na zatłoczonej ulicy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich przypadków jest bardzo wiele po za tym policja (drogówka) bankowo przechodzi jakies szkolenia z jazdy ale szybko zapomina co na nich było bo poprostu nie ma potrzeby korzystania z tych umiejetnosci. W Lesznie na Rydzyńskiej doszli kolesia uciekał Hondą CBR poj. nie znam, to nasi na Hondach dopadli go bo sie nieszcześliwcowi benzyna skończyła :P

 

No a wyposażenie Lanos czy Astra II to faktycznie raczej nie pościgowe auta jak na mozliwosci dzisiejszych uciekinierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a wyposażenie Lanos czy Astra II to faktycznie raczej nie pościgowe auta jak na mozliwosci dzisiejszych uciekinierów.

 

Te samochody nawet nie powinny nosić miana wozów policyjnych. Prawdziwe wozy to są te stare VW Passaty specjalnie przygotowane do służby (wzmocnione zawieszenie, konstrukja, wiele już ma po 1 milion kilometrów i jeszcze jeździ) a nie tylko przyozdobiona w takie atrybuty jak kogucik, malowanie i wnętrzez z szybą z pleksi oraz tym komputerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samochody nawet nie powinny nosić miana wozów policyjnych. Prawdziwe wozy to są te stare VW Passaty specjalnie przygotowane do służby (wzmocnione zawieszenie, konstrukja, wiele już ma po 1 milion kilometrów i jeszcze jeździ) a nie tylko przyozdobiona w takie atrybuty jak kogucik, malowanie i wnętrzez z szybą z pleksi oraz tym komputerkiem.

 

Polemizowałbym, bo pamiętam jakie przekręty były z zakupem tych aut - podstawowy problem wtedy zgłaszany, to to, że zakupiono zwykłe auta osobowe a potem przerabiano je na radiowozy - co sumarycznie podobno wyszło drożej niż zakup gotowego radiowozu :) Astry wychodzą z fabryki już bez zbędnych smieci i chyba bardziej przystosowane pod radiowóz - przynajmniej jeżeli idzie o wnętrze. Natomiast odnośnie zawieszenia to się nie wypowiadam. Akurat jesteśmy na czasie z rozmowami o policji, poniżej odnośnik do małego wydarzenia - normalnie płakać się chce - nieporadność jak w szwedzkiej policji :(

 

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,2711509.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankował 3 razy w ciągu dnia :wink:

Widze, że nie tylko ja mam takie "genialne" pomysły... też najpierw zgłoszę kradzież samochodu, pożyczę tyle kanistrów ile wejdzie do bagażnika i pojadę zatankować.

W następnym tygodniu poproszę kolege, żeby pozwolił mi ukraśc sobie samochód i tak...

Może i to jest rozwiązanie na apetyt Subarau...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankował 3 razy w ciągu dnia :wink:

Widze, że nie tylko ja mam takie "genialne" pomysły... też najpierw zgłoszę kradzież samochodu, pożyczę tyle kanistrów ile wejdzie do bagażnika i pojadę zatankować.

W następnym tygodniu poproszę kolege, żeby pozwolił mi ukraśc sobie samochód i tak...

Może i to jest rozwiązanie na apetyt Subarau...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, jakie tam musialy dzialac olbrzymie sily! jeden z radiowozow wyladowal w krzakach niczym Mercedes CLR w 98 roku w Le Mans :mrgreen: *

 

 

P.S. wie ktos jakie silniki maja te AStry?

 

P.S.2 * jakby ktos chcial wiedziec, dlaczego to sie wtedy stalo :arrow: http://www.mulsannescorner.com/techarticle1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe 1.6 16V o mocy 100 koni 8)

 

I to ma być pościgowe auto? To nie mam czego się bać, moja Nubira z takim samym silnikiem jest o 6 kucy szybsza. :wink:

 

ale zawias coś nie teges w Nubirach I generacji jest, więc Witek cytując piosenkę squadu Endefis: uważaj by nie wypaść na zakręcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zawias coś nie teges w Nubirach I generacji jest, więc Witek cytując piosenkę squadu Endefis: uważaj by nie wypaść na zakręcie :wink:

 

Mam dobre, nowe opony, zawieszenie wymieniane/naprawiane w miarę zużywania się, więc chyba i tak mam lepiej niż taka służbowa Astra... :wink: Ale najlepiej jak bym miał niebieską Nexię - może mama by nie zauważyła zaniku swojego potworka... :mrgreen:

 

Polska policja ma w ogóle coś szybszego do WRX'a, nawet nasze śmigłowce policyjne (widzałęm taki na własne oczy! nawet leciał!) na prostej są wolniejsze. Różne plotki słyszałem, nawet coś o jakimś starym 911, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, Sokół potrafi polecieć 260km/h

 

Jak mu się silnik zepsuje na odpowiedniej wysokości. :wink:

 

Osobiście widziałem Mi 8. W telepatorze Mi 2. Sokoła nie widziałem i nie wiem czy nasza policja je ma i ile.

 

P.S. Tak wiem, że Sokół to bardzo dobry śmigłowiec. Szacunek mam dla niego ogromny (jak i dla radzieckich projektantów śmigłowców). Fajna jest wersja Anaconda. Oficjalna prędkość podstawowej wersji Sokoła to 255 km/h. Z długotrwałym lotem z 260km/h było by ciekawie... (zasięg, eksploatacja śilników,nie oznakowane linie wysokiego napięcia).

P.S.2 Tak wiem, awaria silnika w śmigłowcu to nie taki wielki problem jak się powszechnie uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...