Skocz do zawartości

Wymiana świec


ravo

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno ciepło sie ubierz, bo chwile to potrwa :) Musisz odkrecic wszystkie detale do okola. Dolot, zbiorniczki plynu, pozniej cewki. No i masz swiece w rekach :) Proste no nie :mrgreen:

W GT00 nie ma cewek na świecach.

Z lewej wyciągasz akumulator i zbiornik spryskiwacza.

Z prawej trzeba zdemontować puszkę filtra powietrza, razem ze spodem, rurę dolotową.

Musisz mieć też dość długą przedłużkę. I dobrze by było do wkręcenia użyć klucza dynamometrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy juz wspomnieli, wymontuj osprzet po lewej i prawie stronie, kabele ze swiec, przygotuj klucz do swiec i z mojego doswiadczenia zaopatrz sie dodatkowo w przegub(taki jak jest do kluczy nasadowych) i grzechotke, takim zestawem najelpiej odkreca sie i przykreca sie swiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmlody u ciebie wymiana swiec trwa 15 minut ale nie w gt gdzie jest to duzo bardziej skomplikowane i denerwujace, bo tam jest duzo ciasniej i inaczej ustawione blizej podluznic. Do tego nie kazdym kluczem da rade tam sie dostac najlepszy chyba bedzie na 1/4 cala z tego co pamietam klucz do swiec oczywiscie 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jednak poczekałem na ciepłe dni, świece były w tak złym stanie, że jestem w szoku jak auto jeździło tak jak jeździło :) Potrzebne były 3 klucze do świec i dużo nerwów bo oczywiście ostatnia świeca musiała do samego końca się ciężko odkręcać i nie wchodził klucz i trzeba było podnieść delikatnie silnik ( lewarkiem ). Ale da radę zrobić to samemu na parkingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odgrzewam kotleta.

Pytanie odnośnie 2.0 N/A w GF '97. Świecie powinno się wymieniać w nim na ciepłym czy zimnym? Jaka powinna być szczelina? Bo niestety nigdzie nie mogę znaleźć.

 

[edit]

już znalazłem, że 1.1 ;) pozostaje pytanie, czy lepiej na ciepłym czy na zimnym

Edytowane przez Glodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Glodzio napisał:

Odgrzewam kotleta.

Pytanie odnośnie 2.0 N/A w GF '97. Świecie powinno się wymieniać w nim na ciepłym czy zimnym? Jaka powinna być szczelina? Bo niestety nigdzie nie mogę znaleźć.

 

[edit]

już znalazłem, że 1.1 ;) pozostaje pytanie, czy lepiej na ciepłym czy na zimnym

 

Na zimnym lepiej. Trudniej o uszkodzenie gwintów w gniazdach świec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...