Skocz do zawartości

Forek czasem jezdzi sam... Czy tak ma byc ?


andgoldi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem biegly w dziedzine mechaniki pojazdowej dlatego pytam czy to normalne zjawisko, ze w okreslonych sytuacjach Forek jedzie sam - dziwne uczucie. Najczesciej wystepuje to gdy wykonuje kilka krotkich nastepujacych po sobie skretow zblizajac sie do garazu na osiedlowej pokrytej rozjezdzonym sniegiem ulicy - raczej slisko. Silnik rozgrzany, II bieg, predkosc 20-30km/h. Po wykonaniu np dwoch skretow wyczuwam, ze Forek przejmuje pelna kontrole nad soba i prze do przodu bez naciskania pedalu przyspieszenia. Trzaba przychamowac by przestal. Czy dzieje sie tak z powodu "VDC" czy dzialania innej elektronicznej kontroli jazdy? Czy(mam nadziejé, ze nie) cos jest nie halo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego!

 

Nie wiem jak szybko i dużo kręcisz kierownica, ale pamiętaj, ze wspomaganie kierownicy wymaga zasilania.

Jeśli obroty będą odpowiednio niskie i będziesz się toczył odpowiednio wolno (bez gazu) to większe tarcie przy skręcaniu może spowodować, ze obroty podskoczą -> przyspieszysz.

 

Jeśli to się dzieje przy większych prędkościach to lepiej sprawdzić regulacje biegu jałowego.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dzieje sie tak z powodu "VDC" czy dzialania innej elektronicznej kontroli jazdy? Czy(mam nadziejé, ze nie) cos jest nie halo?

 

a nie zaczał ci czasem 'samodzielnie' jeździć jak zaczęły się niższe temperatury? bo to może być efekt 'ssania' i związanych z tym wyższych obrotów na jałowym :?: mój benzynowy w zimie też po odpaleniu jedzie 'sam' przez jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze nim od 21.X.09 wiec byc moze, ze nizsza temperatura ma tu cos do rzeczy ale jak potrafie zrozumiec ssanie i wyzsze obroty zimnego silnika ale jak wspomnialem u mnie dzieje sie tak na rozgrzanym gdy po 1-2 godzinnym uzytkowaniu wracam do garazu...

Oczywiscie wybiore sie z tym pytaniem do serwisu ale wczesniej chcialbym sie nieco upewnic, jak to z tym jest. Na moje szczescie lub nie kupilem go u holenderskiego dealera i tu go bede serwisowal przez najblizsze 2.5 roku. Chcialbym poznac wasze opinie w temacie by dutch nie spsikal mnie tekstem, ze ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej furze (peugeot 306) jak na postoju ruszyłem kierownicą to obroty delikatnie wzrastały. W czasie toczenia się na biegu (przy jałowych obrotach) samochód wtedy lekko przyśpieszał. Tam było wspomaganie hydrauliczne. W forku jest co prawda elektryczne, ale może objawy są takie same :?: Jak dotąd nie zwróciłem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem serwis w/w temacie i dowiedziałem się, że silnik ma taki POWER!, że ciągnie bez gazu. Na jeździe sprawdzającej zjawisko na lekkim wzniezieniu Forek ciągnął nawet na 3-biegu. Silnik przy okazji dostał nowy soft poprawiający min. sprawność w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po wczorajszej emisji Turbo kamery na TVN Turbo na temat sprzęgła w Foresterach dieslach, poczytałem dziś na ten temat na forum i jest tam odpowiedź również dla Ciebie. Zaleca się aby wolne zakręty takie właśnie jak opisałeś ok 10-20 km/h pokonywać na 1 a nie na 2 biegu. Ta prędkość jest dość niska jak dla dwójki i powoduje duże obciążenie sprzęgła, szczególnie w zakrętach. Może to być przyczyną, że samochód dzięki dużemu momentowi obrotowemu, podnosi prędkość do minimalnej optymalnej prędkości obrotowej silnika a przez to wzrasta i prędkość jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...