Skocz do zawartości

szelki i standardowe pasy jednoczesnie ?


burzum

Rekomendowane odpowiedzi

czy moge przykrecic mocowania pasow srubami oczkowymi, tak, zeby miec pasy zwykle i mozliwosc wpiecia szelek ? mowie o pasie biodrowym.

 

mozesz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem montowac :>

 

obylo sie nawet bez wyjmowania fotela, bo mi sie nie chcialo.

 

Z uwag, to tak:

 

1. potrzebne sa dlugie sruby oczkowe, bo:

- lewy zewnetrzny przod jest na dystansie okolo 6mm

- lewy wewnetrzny tyl trzyma dwa pasy (lewy i srodek) i przez to jest okolo 5mm 'podkladki' - ja wywalilem pasy z tylu

- lewy zewnetrzny tyl da sie przykrecic na krotka srube

- lewy wewnetrzny przod tez ma okolo 3mm podkladki, ale ja wywalilem i dalem krotka srube. (lewy - fotel, strona zewnetrzna - od drzwi)

 

Pasy 3" ladnie sie mieszcza w fotelach sti, kanape tylna da sie zalozyc z szelkami, wszystkie regulacje dzialaja, na wysokosci oczka przedniego zewnetrznego jest przygotowana dziura w plastiku, wystarczy naciactapicerke.

 

Ogolnie jest fajnie :) gdzie te sniezyce ?

 

Piotr

 

Carfit, jak zwykle dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge przykrecic mocowania pasow srubami oczkowymi, tak, zeby miec pasy zwykle i mozliwosc wpiecia szelek ? mowie o pasie biodrowym.

 

Mam tak zrobione.

 

Nie przeszkadza Ci, że jak chcesz przeciągnąć pasy biodrowe, to klamry dolne od nich nie mieszczą się między fotelem a - po lewej - tapicerką na wysokości dolnego mocowania stanadardowego pasa i - po prawej - tunelem i schowkami? :roll:

 

A poza tym po co szelki na śniegu? Przecież nie jest aż tak szybko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelki na sniegu po to, zeby byl odpowiedni wspolczynnik lansu oczywiscie :) No i troche, zeby pozycje trzymac za kolkiem, ale to minimalnie. A co do szybkiej jazdy po sniegu, to jezdzilem z PKocialem Black Adderem w sobote po lotnisku, przed szkoleniem z ALem. Uwierz, ze mozna szybko. A na kolcach po Torze Poznan 180-190 sie jezdzi (by PKocial)...

 

Mam ori pasy, tak jak pisze Przemek. troche przeszkadzaja, ale minimalnie.

 

Mandat mozna dostac, bo pasy z klamra zwalniana przez obrot nie sa homologowane na ulice. Potrzebny jest czerwony przycisk, bo w razie wypadku ustawi sie do Ciebie kolejka chetnych do udzielenia pomocy i musza wiedziec, ze jak wcisna przycisk "press" to sie odepnie pas. Jakby po dzwonie dalo sie pas latwiej odpiac niz przeciac :evil:

 

Aczkolwiek wydaje mi sie, ze daloby sie przed mandatem wybronic. Ja zapiete szelki mam jak jade z treningu/na trening, bo ori mam zapiete za fotelem, pod szelkami. Sa jakies punkty za jazde w niehomologowanych na droge szelkach (ale FIA) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do szybkiej jazdy po sniegu, to jezdzilem z PKocialem Black Adderem w sobote po lotnisku, przed szkoleniem z ALem. Uwierz, ze mozna szybko

 

Tak, to prawda. Ja co prawda liczę raczej typowe prędkości pojeżdżawkowe - tam aż tak wiele się nie dzieje, jak na torze, bo próby ustawiane są tak, by było jak najwięcej zakrętów i dość niewielkie prędkości 8).

 

Ale oczywiście masz rację, a co do kolca to już w ogóle nie ma co mówić; pamiętam Kuziego z Kielc, jak zasuwał na kolcu - miałem taką minę: " :shock: ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 lata później...

Odkopię kotleta - ktoś w STi GD ma zamontowane 3 punktowe pasy wraz  z seryjnymi? W czasie jeżdżenia na SJS-ach i po Ułężu "miota nim/mną jak szatan" mimo, że zapinam pas dobrze i chciałbym temu zaradzić oraz jeszcze bardziej czuć auto na, pardonsik - dupie i plecach.

 

Takie coś się nada?

http://www.gadzetyrajdowe.pl/product-pol-5386-Pasy-bezpieczenstwa-OMP-Road-3-punktowe-ECE-DA504-niebieskie.html?rec=101800202

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayu szukaj pasów 4 punktowych 3 cale. Szukaj pasów montowanych na zamykane haczyki jak w homo FIA + śruby j.w z oczkiem, łatwiej będzie je zdemontować/montować. Seryjne pasy też można zapiąć tak żeby nie latać po fotelu ale szelki pomogą, a najlepiej w komplecie z kubłem ;)

Edytowane przez dodo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...