Skocz do zawartości

Poszukuję forumowicza któremu skrzypiało w WRX


marcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w wyszukiwarce nie mogę znaleźć. Ktoś z forum jakieś 3-4iesiące temu skarżył się na skrzypienia/trzeszczenia w tylnej partii nadwozia (podszybie). Chciałem się dowiedzieć czy została znaleziona przyczyna?

U mnie w STi niestety też coś skrzypi z tyłu jadąc nawet po niewielkich nierównościach :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja narzekałem! ale to jest coś w zawieszeniu jak się przysłucha tez w sti my05 auto ma 14tyś a na nierównościach skrzypi, trzeszczy, suka i puka jak by miało odpaść, przy skręcie też ale delikatniej.

Przyczyna jeszcze nie ustalona po rozmowie z ASO usłyszałem „te modele tak maja”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus

 

Miałem ta przyjemnośc i przewoził mnie Hołek swoją imprezą STI 2,5.

 

U niego również z tyłu trzeszczało.. nie zadawałem głupich pytań, ale Hołek sam podjął i twierdził, że to amortyzatory i że to jest prawidłowa ich praca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w wyszukiwarce nie mogę znaleźć. Ktoś z forum jakieś 3-4iesiące temu skarżył się na skrzypienia/trzeszczenia w tylnej partii nadwozia (podszybie). Chciałem się dowiedzieć czy została znaleziona przyczyna?

U mnie w STi niestety też coś skrzypi z tyłu jadąc nawet po niewielkich nierównościach :cry:

To byłem/jestem ja. Niestety skrzypi nadal. Jest poprawa gdy wzrasta temperatura otoczenia. Wszelkie dotychczasowe badania usterki wskazują na tylną szybę. Zasugerowano mi wycięcie szyby i wklejenie jej jeszcze raz ale na razie mam stany lękowe żeby się na to zdecydować ponieważ bardzo czesto się zdarza, że szyba strzela podczas wycinania. Zniszczeniu też ulega uszczelka i perespektywa ewentualnego dłuższego (wiadomo ile się czeka na cześci w ASO :evil: ) okresu bez samochodu jest przeze mnie nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus

 

Miałem ta przyjemnośc i przewoził mnie Hołek swoją imprezą STI 2,5.

 

U niego również z tyłu trzeszczało.. nie zadawałem głupich pytań, ale Hołek sam podjął i twierdził, że to amortyzatory i że to jest prawidłowa ich praca.

 

Pozdrawiam

 

Jakoś mi to na amortyzatory nie wygląda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WRX'ie 04 sedan z lotką też mieliśmy podobny problem. Wyjęcie z bagażnika wszystkich rzeczy i poruszanie płytą paździerzową pomogło. Swoją drogą lotka na nie równościach strasznie skrzypi co słychać siedząc z tyłu. Czasami tylne zagłówki pukają...

 

Wiecie może co zrobić, bo u góry, przednia lewa szyba/uszczelka jak wieje wiatr pod odpowiednik kątem tak niemiłosiernie wyje (jak by w rezonans coś wpadało), że można się przestraszyć. Do tego dokładnie po przekroczeniu 140km/h uszczelki zaczynają szumieć...

 

P.S. Też u was lotka skrzypi na nierównościach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przu okazji się zapytam. Czy komuś zaczyna gwizdać powietrze na owiewce intercooler'a jak przekracza pewną predkość? Bo mi w Forysiu jak przekroczę 180 gwiżdze od czasu do czasu, ale jak przekroczę 190-200 to gwiżdze non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przu okazji się zapytam. Czy komuś zaczyna gwizdać powietrze na owiewce intercooler'a jak przekracza pewną predkość? Bo mi w Forysiu jak przekroczę 180 gwiżdze od czasu do czasu, ale jak przekroczę 190-200 to gwiżdze non-stop.

 

Tak w STi tylko powyżej 200km/h i to jeszcze zależy od wiatru na zewnątrz czasami gwiżdże a czasami nie nawet przy 260km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co zrobić, bo u góry, przednia lewa szyba/uszczelka jak wieje wiatr pod odpowiednik kątem tak niemiłosiernie wyje (jak by w rezonans coś wpadało), że można się przestraszyć. Do tego dokładnie po przekroczeniu 140km/h uszczelki zaczynają szumieć...

 

To taka przypadłość Subaru. Na początek, po otwarciu max szyb spróbuj delikatnie dogiąć trójkąt z lusterkiem. A jak nie pomoże to do serwisu, jest regulacja docisku szyb. Uzyj szukajki, było pare topiców nt. "wycia" szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzypi/trzeszczy wam lotka na nierównościach ?

Nie skrzypi. Denerwujący dżwięk najwyrażniej dochodzi z górnej części tylnej szyby.

marcinJ:Proponuję spotkanie w celu porównania odgłosów i ewentualnego podjęcia wspólnych wysiłków mających na celu wyeliminowanie "świerszcza" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już nie skrzypi...

 

Moja długa lista pierdów na ostatnim serwisie zawierał również dokładny opis, co i gdzie i kiedy skrzypi. Namierzenie zajęło trochę czasu i fatygi -kumpla wożonego w bagażniku. Ale się opłacało. KOCAR Poznań usunął wszystkie wskazane świerszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przu okazji się zapytam. Czy komuś zaczyna gwizdać powietrze na owiewce intercooler'a jak przekracza pewną predkość? Bo mi w Forysiu jak przekroczę 180 gwiżdze od czasu do czasu, ale jak przekroczę 190-200 to gwiżdze non-stop.

 

Moim zdaniem, Twój anioł-stróz gwiżdże z zadowolenia... bo liczy, że już niedługo, w następnym rozdaniu, trafi mu się jakaś fajna laska do pilnowania, a nie kierowca-szajbus... :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie skrzypi :mrgreen:

 

To jest watek dla tych ktorym skrzypi. Nieskrzypiacym dziekujemy :mrgreen:

 

Ja znalazlem juz pierwsza i glowna przyczyne. Byl nia spojler. Zostal zdjety, obsmarowany silikonem i zlozony na nowo. Jutro zdam relacje co to dalo. W kazdym razie bez spojlera jest cicho. Dochodza jakies inne skrzypienia ale to glowne ustalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio się jeździ bez spojlera. Na zakrętach tył ucieka, ale za to ludzie mniej się gapią.

 

Moja mama dostała duży spojler do WRX'a pomalowany w jednym miejscu pędzlem i z pękającą farbą w innym !! Podziękowania dla Krakowa. We Wrocławiu zdjęli i musieli wysłać do Krakowa ! skąd wrócił po 5 albo 6 tygodniach ! Jak się okazało w jeszcze gorszym stanie niż był (ktoś do schnącej farby przyłożył coś, a gdzieniegdzie były ubytki do naprawienia szpachlą). Wrocław pomalował spojler w tydzień, tylko, że jak go zamontowali to przeciekał i skrzypi...

P.S. Zastanawiałem się czy tą sprawę poruszyć kiedyś z dyrekcją na forum ale już chyba nie ma co, bo to w zeszłym roku było i w ogóle, a mama spokojny człowiek kłócić się nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w wyszukiwarce nie mogę znaleźć. Ktoś z forum jakieś 3-4iesiące temu skarżył się na skrzypienia/trzeszczenia w tylnej partii nadwozia (podszybie). Chciałem się dowiedzieć czy została znaleziona przyczyna?

U mnie w STi niestety też coś skrzypi z tyłu jadąc nawet po niewielkich nierównościach :cry:

 

U mnie też skrzypi od jakiś 15 tys.km. Raz próbowali naprawić u Kopera - bez powodzenia, a dziś WRX stoi w Dawoju, zobaczę czy dadzą sobię radę. W tej chwili auto ma 40 tys.km. Według mnie u mnie to jednak zawieszenie. (przy okazji mają poradzić sobie z piszczącą przeraźliwie przy otwieraniu szybą od strony kierowcy)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś WRX stoi w Dawoju, zobaczę czy dadzą sobię radę
.

 

Dawoj od pól roku szuka co mi stuka w zawieszeniu.

Ciekawe czy u Ciebie będą szybsi?

Widze że jeżdzisz i do Kopra i do Dawoja, gdzie lepiej?

 

Za niecałe dwa miesiące kończy mi się gwarancja, wtedy dopiero będzie dobrze z serwisem... Adresy znane: Janek Kornecki lub Szczepan.

 

Do Dawoja wybrałem się pierwszy raz, bo są na końcu świata. Nie mam jeszcze zdania.

Drobnymi niedogodnościami u Kopera raczej nikt się specjalnie nie interesował, a ja nie mam czasu ani chęci, żeby udowadniać tam swoje racje i prawa wynikające z gwarancji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...