Skocz do zawartości

Głośniki forek


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak z serii zmienię tylko głośniki w drzwiach (przód i tył) a "gwizdki" zostawię, to na seryjnym radiu usłyszę różnicę?!? Myślę o zamontowaniu HERTZ.
na seryjnym radiu, to będzie bardzo niewielka różnica... IMHO raczej bez sensu taka operacja.
Tyłu nie ma potrzeby wymieniać' date=' już lepiej kasę przerzucić na przód i dołożyć do lepszych głośników w drzwiach.[/quote'] tu akurat nie zgodzę się z Tobą, bo kiedyś "przyoszczędziłem" w ten sposób - efekt był taki, że z przodu fajnie grało a z tyłu wydobywało się jakieś masakryczne pierdzenie... :? skończyło się ta tym, że musiałem jeszcze raz jechać do car-audio, rozbierać drzwi, wytłumiać, itd. - generalnie koszty montażu raczej się zwiększyły... Zatem odradzam takie rozwiązanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

na seryjnym radiu, to będzie bardzo niewielka różnica... IMHO raczej bez sensu taka operacja.

u mnie radio seria, a różnica ogromna. może kwestia jakości głośników.

Tyłu nie ma potrzeby wymieniać, już lepiej kasę przerzucić na przód i dołożyć do lepszych głośników w drzwiach.
tu akurat nie zgodzę się z Tobą' date=' bo kiedyś "przyoszczędziłem" w ten sposób - efekt był taki, że z przodu fajnie grało a z tyłu wydobywało się jakieś masakryczne pierdzenie... :? skończyło się ta tym, że musiałem jeszcze raz jechać do car-audio, rozbierać drzwi, wytłumiać, itd. - generalnie koszty montażu raczej się zwiększyły... Zatem odradzam takie rozwiązanie...[/quote']

podtrzymuję swoje zdanie, dobre głośniki z przodu dają radę. już lepiej wzmacniacz założyć, dynamika dźwięku będzie lepsza, na serii brakuje mocy (nie mylić z głośnością).

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, wszedł, ale musiałem go "obrać" z fabrycznej obudowy, te mocowanie w tych fabrycznych osłonkach nie należy do najbardziej wygodnych - najlepiej sprawdza się klejenie na gorąco: kilka kropel i trzyma jak kacper sukę... :wink:

 

Moglbys bardziej uargumentowac za i przeciw na slupku i w ORI-trojkatach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co argumentować - zakładasz gdzie chcesz - czyli albo rzeźbisz słupek albo zakładasz do fabrycznych miejsc. Ja polecam fabryczne bo odpada własnie te rzeźbienie i dobrej klasy "soprany" spokojnie wchodzą w te fabryczne trójkąty jak napisał anakinsky. Mi tam weszły spokojnie Focale.

 

A co do dyskusji na temat -

u mnie radio seria, a różnica ogromna. może kwestia jakości głośników.

- to zgadzam się całkowicie. Radio to ostatnia rzecz jaka powinna być wymieniana - głośniki, wzmaki i na końcu "radio". Oczywiście zakładając że podłaczamy najlichsze radio ale na RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sailingman, niech Ci się przyda (obiecane wymiary ori tweeterów).

gł (wys) 17,8mm

śr magn 30mm

śr obud 34,7mm

śr na wypustce 42mm

 

p.s. zdjęcia wrzucę jak tylko rozmiar zmniejszę.

 

Dzieki za wymiary subru.

Sorry, ze dopiero teraz odpisuje, ale mam dobra wymowke... Zostalem OJCEM :)

 

Jak juz wczesniej wspomnialem chce kupic Hertze 165HSK. Polecilybyscie jakis dobry wzmacniacz do nich? Na ta chwile nie planuje suba, zmieniam woofery w drzwiach + tweetery. Radio OEM. Nowe kable + maty.

Nastawialem sie na Audisona 3-kanałowego ale został już wycofany z produkcji. Nie chcialbym wydac na wzmacniacz wiecej niz 1000 pln - optymalny wariant 800 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sailingman - po pierwsze GRATULACJE!

Po drugie daj znać jak duża (oczywiście subiektywnie) jest różnica na samych nowych głośnikach, wygłuszeniu i seryjnym radiu w stosunku do serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sailingman - po pierwsze GRATULACJE!

Po drugie daj znać jak duża (oczywiście subiektywnie) jest różnica na samych nowych głośnikach, wygłuszeniu i seryjnym radiu w stosunku do serii.

 

Dzieki za gratulacje ;)

Jestem jeszcze przed zmiana. Chce najpierw wszystkie podzespoly skompletowac. Jak tylko ukoncze roboty dam znac o efektach. Podobno beda! Mam nadzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozważaliście montażu tweeterów na trójkątach ale w specjalnych adapterach. Fakt wystają, ale są skierowane na słuchaczy i wyglądają przyzwoicie, a cena pasztetowa.

 

-- Pt kwi 08, 2011 2:03 pm --

 

Przykładowo

 

http://www.soundstream.com/AudioProduct ... eeters.htm

 

http://www.drdetailshop.com/COWooferTwe ... ntPics.htm

 

http://www.kenwood.eu/products/car/spea ... /KFC-ST30/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ktoś coś wie o tej marce głośników?

 

to stara dobra UNITRA z Dzierżoniowa :mrgreen: wskrzeszona po latach jako diora S.A.

 

Diore znam, miałem nadziję, że Ktoś montował taki zestaw, BTW zasadniczo bez kombinacji do forka odpada, gdyż tweeter ma 6cm - wiec chyba nie wejdzie w oryginalne maskonice.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej wspomnialem chce kupic Hertze 165HSK

 

 

Lubisz metaliczny, ostry dźwięk wysokich tonów ? W imprezie miałem takie głośniki i nie szło mi wytrzymać z wysokimi tonami. Jeżeli podzielasz moje zdanie, to poszukaj czegoś, co ma głośnik wysoko tonowy wykonany z jedwabiu.

 

 

Ja mam subwoofer Peying Alien pod fotelem - gra bez zarzutu

 

Ty masz klocek w bagażniku czy custom dopasowany ?

 

tweeter z tego zestawu ma 6 cm? :shock:

 

mhm

Obrazek

 

Zakładam że da się go rozłożyć na czynniki pierwsze (hmmmm?). W Rainbowach dostałem spore głośniczki które bez większego wysiłku udało się wyłuskać z plastiku i wstawić w drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailingman napisał(a):Jak juz wczesniej wspomnialem chce kupic Hertze 165HSKLubisz metaliczny, ostry dźwięk wysokich tonów ? W imprezie miałem takie głośniki i nie szło mi wytrzymać z wysokimi tonami. Jeżeli podzielasz moje zdanie, to poszukaj czegoś, co ma głośnik wysoko tonowy wykonany z jedwabiu.

 

Juz mam zamontowane od 2-3 tygodni. Graja super!

 

-- 12 cze 2011, o 12:07 --

 

to jest aktywny, zamknięty - mieści się bez problemu pod fotelem

A to nie jest tak ze sub zeby mial sens musi miec z czego wybrzmiec (pudlo)? Na ta chwile nie mam suba, ale spec od audio odradzal mi montaz pod fotelem z racji braku miejsca wlasnie na porzadne pudlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...