Skocz do zawartości

[Poznań] Wielkopolanie łączcie się !!


Scooby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • burzum

    1225

  • huzar105

    1124

  • Izotom

    1001

  • chojny

    998

  • 2 tygodnie później...

3.000 zł hmm myślałem, że całość zamknie się w 1.000 zł niestety na stronie w zakładce Volvo (Ford Focus) nie widziałem tego sinika. 

 

Co myślicie o tuning box ?

 

Może ktoś z was korzystał z Ecotuning-u i czy to naprawdę zmniejsza spalanie ?

 

Autko użytkuje mój Tata więc dlatego pytanie o Ecotuning-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze po prostu sprostujesz co napisał nie tak?

Formula "zacznie sie pewnie od 3k." chyba sama z siebie wskazuje, ze jest to niepotrzebne macenie wody przez kogos kto nie wie ile usluga kosztuje. Albo wiemy i jestesmy pewni ile, albo nie wiemy i nie wprowadzamy w blad. Nie wiem jaka jest cena za volvo, ale jestem umowiony na program w Sprinterze i kwota "pewnie 3k" jest tutaj ogromnym zawyzeniem.

Poza tym na chwile obecna nie ma w Poznaniu lepszego majstra niz Piotr. Wystarczy spojrzec na wyniki z Bednar i Superoesu - wsrod Subarakow rzadza te prowadzone przez m.a.p.t.e.k. Wyniki maja dobre i szczyca sie bezawaryjnoscia.

 

Szkoda, ze tak wielu z forumowiczow nie potrafi pojac, ze w naszej marce czesto drozszy serwis oznacza nizszy koszt eksploatacji pojazdu :)

 

Reasumujac. Radze llkuba zadzwonic do m.a.p.t.e.k.a, zapytac ile djengow to kosztuje i cieszyc sie zajebista mapą :)

Edytowane przez kaczor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata dzwonił ... dla zainteresowanych koszt około 1.500 zł. Mogę napisać tylko tyle, że został profesjonalnie potraktowany.

 

Wszystko zależy od stanu silnika itp za dużo żeby pisać.

 

Najlepiej jechać osobiście i porozmawiać zobaczymy czy zdecyduje się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Do Volvo jak za frytki, a do Imprezy 3k.

Z tego co wiem strojenie scooby jest trudniejsze i duzo dluzsze.

 

Niestety. Subaryny jak wiemy to trudne i wybredne kobiety, a z takimi trzeba sie wiecej natrudzic zeby dzialaly tak jak chcemy, bez wiekszych problemow, a i tak mimo usilnych staran potrafia strzelic focha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To moze po prostu sprostujesz co napisał nie tak?

Formula "zacznie sie pewnie od 3k." chyba sama z siebie wskazuje, ze jest to niepotrzebne macenie wody przez kogos kto nie wie ile usluga kosztuje. Albo wiemy i jestesmy pewni ile, albo nie wiemy i nie wprowadzamy w blad. Nie wiem jaka jest cena za volvo, ale jestem umowiony na program w Sprinterze i kwota "pewnie 3k" jest tutaj ogromnym zawyzeniem.

Poza tym na chwile obecna nie ma w Poznaniu lepszego majstra niz Piotr. Wystarczy spojrzec na wyniki z Bednar i Superoesu - wsrod Subarakow rzadza te prowadzone przez m.a.p.t.e.k. Wyniki maja dobre i szczyca sie bezawaryjnoscia.

 

Szkoda, ze tak wielu z forumowiczow nie potrafi pojac, ze w naszej marce czesto drozszy serwis oznacza nizszy koszt eksploatacji pojazdu :)

 

Reasumujac. Radze llkuba zadzwonic do m.a.p.t.e.k.a, zapytac ile djengow to kosztuje i cieszyc sie zajebista mapą :)

Kaczor czytaj ze zrozumieniem, później pisz. Zaznaczyłem ze ceny m a p t e k a w przypadku subaru wyglądają w ten sposób. Jeszcze jakieś wątpliwości?

 

Kuba 1500 to dobra (jak na branżę) cena. Tyle to musi kosztować. Jak ktoś to zrobi za 300 500 czy 700 to szkoda auta i później wydanych pieniędzy na naprawy, a mapę i tak będzie trzeba naprawić. Różne opinie słyszałem o m a p t e k, ale zdecydowanie przeważają te pozytywne, wiec negatywne uznaje za wyjątek potwierdzający regułę ;) o czym świadczy fakt że przyjeżdżają do nich z całej Polski.

 

 

Wszystko zależy od stanu silnika itp za dużo żeby pisać.

I właśnie na tym polega profesjonalizm i różnica w cenie. Zanim auto dostanie nowa mapę jest hamowane, porównuje się wynik z danymi fabrycznymi i sprawdza mechanikę. Jeżeli coś nie gra to najpierw trzeba zrobić mechanikę dopiero później mapę. Stąd sumaryczny kwota może być wyższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3.000 zł hmm myślałem, że całość zamknie się w 1.000 zł niestety na stronie w zakładce Volvo (Ford Focus) nie widziałem tego sinika.

 

Co myślicie o tuning box ?

 

Może ktoś z was korzystał z Ecotuning-u i czy to naprawdę zmniejsza spalanie ?

 

Autko użytkuje mój Tata więc dlatego pytanie o Ecotuning-u.

Tuning box odpuść, a dlaczego to opisałem w poprzednim poście - nie wierze w gotowe rozwiązania bez sprawdzenia i shamowania auta.

 

Eco tuning to ładna nazwa :) A chodzi wyłącznie o optymalizację mieszanki i owszem zmniejsza spalanie, szczególnie jest to widoczne w zasłabych silnikach w stosunku do auta.

1. Juz sama optymalizacja mapy przynosi efekty

2. Podniesienie mocy i momentu odciąża przesilony silnik i daj mu oddech którego mu brakowało :)

 

Ale najwięcej i tak zależy od kierowcy i jego nogi :)

Moje auto z mapa Piotra juz jakieś 7 lat działa bez zarzutu. Ja jestem zadowolony, auto jest zadowolone, na następny stage tez pójdziemy do doktora Piotra ;)

Cała polska nie może się mylić :) zresztą doświadczenie robi swoje, a tego odmówić im się nie da. A tematy robią od grubych po cywilne auta. Pozazdrościć wiedzy, umiejętności i pracy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tak wielu z forumowiczow nie potrafi pojac, ze w naszej marce czesto drozszy serwis oznacza nizszy koszt eksploatacji pojazdu

 

Nie jest tak źle, drożej wychodzi wymiana  sprzęgła, wymiana rozrządu cena prawie jak wszędzie (w moim przypadku jeden wałek w głowicy), koszt stabilizatorów itp cena w miarę normalna nie włączając w to akcesoriów tuningów gdzie w Japończykach nie są tanie. I wiadomo uszczelki pod głowicami gdzie trzeba wyciągnąć silnik .... .

 

 

 

No widzisz. Do Volvo jak za frytki, a do Imprezy 3k.

 

 

Tylko impreza nie ma zawieszenia od Forda gdzie fabryczny łącznik  stabilizatora pracuje w plastikowej obudowie co dla mnie jest wielką porażką .... .

 

 

 

Niestety. Subaryny jak wiemy to trudne i wybredne kobiety, a z takimi trzeba sie wiecej natrudzic zeby dzialaly tak jak chcemy, bez wiekszych problemow, a i tak mimo usilnych staran potrafia strzelic focha

 

Nie chwalmy dniem przed zachodem w Volvo wyświetlił się check engine pewnie wyczyszczenie czujnika ciśnienia albo inna pierdoła typu zawór ..... a jeszcze wcześniej wymiana przepływomierza powietrza .... przed którą palił jak mały czołg a zbierał się gorzej niż mój RS . 

 

Jednak Turbo częściej pokazuje częściej "strzela focha" ale za to mina jak zacznie dmuchać ... po prostu bezcenne.

 

 

 

Intakowóz dobija 300 000km na mapie od Piotrka

 

Pogratulować :)

 

 

 

Tuning box odpuść, a dlaczego to opisałem w poprzednim poście - nie wierze w gotowe rozwiązania bez sprawdzenia i shamowania auta.

 

 

Z tego co zrozumiałem boxa też mapujesz na hamowni jedyny plus jest taki że wpinasz go w orginalne wtyczki ... a jak jedziesz na serwis to go ściągasz.  

Oczywiście nie piszemy o takim boxie za 50 zł ;)

 

 

 

 

 

Eco tuning to ładna nazwa A chodzi wyłącznie o optymalizację mieszanki i owszem zmniejsza spalanie, szczególnie jest to widoczne w zasłabych silnikach w stosunku do auta. 1. Juz sama optymalizacja mapy przynosi efekty 2. Podniesienie mocy i momentu odciąża przesilony silnik i daj mu oddech którego mu brakowało

 

Z tego co mi Tata mówił nadaj się to w dostawczakach (Sprinter Kaczor-a) ... ponoć ładnie można zejść z paliwem... . A z turbo benzynami to róźnie ... .

 

 

Reasumując dziękuję wszystkim za rady ... we wtorek jedziemy do magika od check engine ... latem bym się jeszcze pobawił w czyszczenie ale jak jestem przeziębiony to odpuszczam, jak się uporamy z problemem pewnie odwiedzimy m.a.p.t.e.k

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...