Skocz do zawartości

[Poznań] Wielkopolanie łączcie się !!


Scooby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • burzum

    1225

  • huzar105

    1124

  • Izotom

    1001

  • chojny

    998

1 godzinę temu, Pumba napisał(a):

Nie widziałem zakazów. 

Bo nie musi ich być. Oznaczenia lasów nie są ani jasne ani logiczne ;) Ale polecam stronę albo apkę BDL - bank danych o lasach. Korzystam z tego przy wyznaczaniu tras. Mam bardzo ciekawą ścieżkę do Bornego Sulinowa, w 100% legalną, przygotowaną w oparciu o dane z BDL.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Pumba napisał(a):

Super , możesz te ścieżkę udostępnić albo przesłać jakoś. Może uda się zebrać ekipę na wyjazd na kilka samochodów …

Nowy track do Bornego z BDL.kmz

Jest jeden fakap w okolicy Ruks-Młyn. Zamiast skręcać w lewo przez rzeczkę trzeba pojechać prosto i w lewo właśnie koło ruin młyna. Zjazd do rzeczki okazał się dość stromy a dodatkowo przy wyjeździe na drogę ktoś sobie zrobił szlaban - samowolkę.

I drugi - od Kuźnicy Czarnkowskiej jest kawałek dojazdem pożarowym. Okazuje się, że dojazd jest tak zaniedbany, że nawet nie da się przejść a co dopiero przejechać samochodem. Trzeba pojechać prosto na Radolinek i jak główna skręcić w lewo pod górę i dalej już trakiem.
Za Czechyniem warto sobie odbić na pole biwakowe Wrzosy. Fajne miejsce żeby zrobić przerwę na ognisko w kominku.
Na tym traku nie mam zaznaczonego zjazdu do obiektu 3002 - to słynne rury w których podobno były parkowane podwozia do przewozu głowic. Można też sobie obejść dwa bunkry z buta.
Dalej trasa prowadzi do Kłomina - warto się pośpieszyć bo już niwiele zostało. Obok jest silos zbożowy - budynek o chyba 5 kondygnacjach. Można wejść na górę, całkiem fajne miejsce.
Dalej trasa prowadzi przez strzelnicę i tutaj zależnie od warunków może się okazać dość terenowo. Jeśli wjazd od południa będzie za głęboki to warto objechać główną drogą i zajechać od północy. Po drodze będzie tylko jeden stromy zjazd (a na powrocie podjazd). Ale wyłaniające się ekrany z lasu robią wrażenie.
Dalej na północ dojeżdża się do rezerwatu Diabelskie Pustacie. Jest parking, można sobie wejść na punkt widokowy.
Track dalej jest narysowany na północ w stronę cmentarza w Bornem ale droga to zniszczone kawałki asfaltu i dużo dziur. Jeśli początek okaże się nie do zniesienia to lepiej zawrócić, minąć parkingi i skręcić na zachód na skraju lasu i tak dojechać do asfaltu. Tamtędy na północ dojeżdżamy do Bornego i lądujemy w okolicy Muzeum i Tankodromu.

Jedyny "nielegal" na tej trasie to ostatnie 20 metrów dojazdu pożarowego 40. Sam dojazd do miejscowości Radolin.

Trasa jest poprowadzona maksymalnie szutrami ale szczególnie w okolicach większych miejscowości nie bardzo się da. Wszystko naokoło jest zagospodarowane i pozamykane no i przeprawy przez rzekę też ściągają trasy do miejscowości. Jeśli wyjazd byłby w dni robocze między chyba 7 a 15 to w Czarnkowie można odbić na północ wzdłuż Noteci (po jej wschodnim brzegu) i skręcić na prom na Radolin. Zawsze to jakaś atrakcja po trasie, szczególnie z dzieciakami. Prom jest darmowy i zabiera na raz dwa samochody.

 

Nieśpiesznie, z postojami, na trasę trzeba liczyć około 8 godzin.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie speców od Subaru poza ASO? Czy jeździ ktoś z Was H6 i czy robiliście kiedyś UPG ? U mnie jak na razie żadnych objawów ale jak się tu przegląda tematy to wyglada na to że , te auta psują się na potęgę . Nic z tego nie rozumiem, mam jakiś wyjątkowy egzemplarz „ niepsujny” czy jak ??? ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pumba napisał(a):

Znacie speców od Subaru poza ASO? Czy jeździ ktoś z Was H6 i czy robiliście kiedyś UPG ? U mnie jak na razie żadnych objawów ale jak się tu przegląda tematy to wyglada na to że , te auta psują się na potęgę . Nic z tego nie rozumiem, mam jakiś wyjątkowy egzemplarz „ niepsujny” czy jak ??? ;-)

 


UPG się zdarza, ale rzadziej niż w 2,5T więc ze spokojem. Co do serwisu wyszukaj sobie w google Żytnia 4A, 62-081 Wysogotowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ajax napisał(a):

Wybaczcie pytanie nooba ale jaka apka do takich plików?

Ja korzystam z mBDL tylko do sprawdzania lasów. Do nawigacji używam GAIA GPS. Jak się zalogujesz to trasy masz w chmurze i to co narysujesz na kompie masz na telefonie a to co nagrasz telefonem możesz podglądać na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę może nie w temacie ale polecicie kogoś w Poznaniu/okolicach kto zamontuje w moim OBK-u IV gen akcesoryjny spojler klapy STI? Nie mam szablonu niestety a trzeba wiercić klapę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
4 godziny temu, ajax napisał(a):

Ma ktoś w Poznanniu Levorgra, żeby sobie pomacać i pogadać co go boli? 

Pół żartem, pół serio, zawsze jak jadę do garażu to mijam czarnego Levorga zaparkowanego na Sienkiewicza, o tu: https://maps.app.goo.gl/ZH1XRQSfMsdQbS6s7?g_st=ic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...