Skocz do zawartości

Potrzebuje porady


TomekEl

Rekomendowane odpowiedzi

Muszis doprowadzic auto do stany oryginalnego. Czyli kanapa z tylu musi byc bez "wyciec i innych podlokietnikow". Musi wrocic pas srodkowy i ew. zaglowek, jezeli wystepuje w danym modelu. Krate mozesz wyrzucic, ale nie musisz jak Ci sie podoba. Nastepnie jedziesz na badanie techniczne i tyle. Potem juz tylko do urzedu komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, wychodzi na to ze koszt operacji jest niewielki. czy kazda stacja moze dokonac takiego przegladu? czy jego koszt jest taki sam jak normalnego badania technicznego?

 

nie nie każda stacja diagnostyczna - tylko taka która może robić przeglądy po przebudowie/zmianie przeznaczenia samochodu (ja musiałem np na okręgówkę jechać)

 

generalnie ten przegląd to śmiechu warty jest bo facio tylko zajżał do środka czy zagłówek i pas jest i wykonał potem standardowe badanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

z przerabianiem z powrotem na osobowy jest generalnie tak jak mówicie, ale nie do końca wiem, czy samochody z nową homologacja (wzór Lisaka) jest mozliwa, ale to już inna sprawa.

 

FIDO BARDZO DZIĘKUJE ZA POZDROWIENIA

 

nie wiem co prawda czym sobie na nie zasłużyłem, ale zawsze miło zacząć dzień.

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nabierze - plan Fido zrealizowal - jest milusio kazdemu dostac pozdrowienia :mrgreen:

 

To fakt Dlatego gratulowałem konceptu. Ludzie lubią jak ktoś ich lubi. :lol:

 

Ale zabawne jest, jak wszyscy reagują tak samo: "Dla mnie??? Dlaczego dla mnie?"

I część (ci bardziej podejrzliwi, lub mniej wierzący,że ktoś może chcieć specjalnie ich pozdrowić), drąży dalej, a część... pozdrawia Fido z pełną ufnością :lol:

 

BARDZO sympatyczna akcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zabawne jest, jak wszyscy reagują tak samo: "Dla mnie??? Dlaczego dla mnie?"

I część (ci bardziej podejrzliwi, lub mniej wierzący,że ktoś może chcieć specjalnie ich pozdrowić), drąży dalej, a część... pozdrawia Fido z pełną ufnością

 

BARDZO sympatyczna akcja!

 

Hehe, coś takiego mi nawet przemknęło przez mózgownicę - ale jednak dałem się nabrać! :roll: :lol::lol: No to wtajemniczeni mieli niezły ubaw... :mrgreen:

Dooobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie VATów i tych spraw to ja mam następujące, nurtujące mnie pytanie. Otóż jako że ostatnio czasami poruszam sie samochodem szefa (Opel Meriva) a na tych przepisach VATowskich nie znam sie wogole, dziwi mnie fakt ze wspomniana Meriva ma w dowodzie wpisane "ciężarowy" i "osób 4" a w rzeczystości nie ma kratki i na tylnej kanapie są miejsca dla 3-osób i nawet pas dla tej trzeciej też jest. Jest to możliwe czy coś tu jest pokićkane :?: :roll: Pytam bo nie mam pojęcia o tych przepisach a mnie to nurtuje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust, to Twój szef zrobił przekręt i właśnie złożyłeś na niego publiczny donos...

Choć były czasy, kiedy przepisy uznawały za "ciężarówkę" auta bez kratki, za to np. z kasetką w podłodze. Tyle, że Meriv chyba jeszcze wtedy nie było na świecie, a poza tym, jak piszesz, to stan faktyczny (pasy) nie zgadza się z papierami, więc...

Gratuluję obywatelskiej postawy!!! Już wysyłamy patrol!!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust, to Twój szef zrobił przekręt i właśnie złożyłeś na niego publiczny donos...

Choć były czasy, kiedy przepisy uznawały za "ciężarówkę" auta bez kratki, za to np. z kasetką w podłodze. Tyle, że Meriv chyba jeszcze wtedy nie było na świecie, a poza tym, jak piszesz, to stan faktyczny (pasy) nie zgadza się z papierami, więc...

Gratuluję obywatelskiej postawy!!! Już wysyłamy patrol!!! ;-)

 

impreza wrx sti z kasetka podwieszona w bagazniku takie subaru ciezarowe ma znajomy.zarejestrowal jako bankowoz :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei znam Jaguara w takiej ciężarowej wersji... :-) Ale, o ile się nie mylę, te "ciężarówki" są 5-osobowe i nie kasowano w nich środkowego pasa, więc to chyba nie jest przypadek rzeczonej Merivy.

WRC fan, w sumie, to ja nie wiem, czy jak tym jeździsz, to aby nie uczestniczysz w przestępstwie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ciezarowe samochody z krata, to policja jezeli zauwazyla, ze jej nie ma (bylo dosc glosno o tym) klepala mandat wlascicielowi i robila donos do urzedu skarbowego o zaistnialej sytuacji, potem panowie z US kazali zwrocic podatek VAT, ktory zostal odpisany wraz z odsetkami karnymi. Faktem jest, ze dosc popularne byly samochody z "sejfem" w bagazniku, jednak ciezko bylo takie auto nabyc, ponoc byly spore problemy aby shomologowac cos takiego na samochod ciezarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...