Skocz do zawartości

Subaru na Pole - Grupa Krakoska


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nareszcie sypnęło! B)

I od razu 90% kierowcow zamula i jedzie jak z porcelana.

 

To jest niewiarygodne: w Krakowie spadł 1 cm śniegu, a ludzie ledwo jadą - co by było, gdyby przyszła taka zima jak w 1979? Jechaliby z ujemną prędkością czy jak? Nie mówię tego jako posiadacz Subaru, tylko ogólnie. Powiedziałbym, że w codziennej jeździe po ciasnych uliczkach Subaru jest trudniejsze do kontrolowania niż przednionapędowce, którymi w większości jeździłem - strasznie chętnie "wychodzi przodem" na wprost ;-)   Chodzi mi o to, że nawet lekką Skodą ciągle byłem "spowalniany", miałem spory zapas bezpieczeństwa i chciałbym jechać szybciej, tylko byłem "blokowany" przez spanikowanych melepetów. Teraz jest o tyle inaczej, że mogę dzięki AWD szybciej ruszyć :-)  Doszedłem do tego, że zaczynam poganiać światłami długimi: ograniczenie do 70 km/h, PUSTA DROGA, a na lewym pasie jedno auto, za chwilę drugie - oba max. 50 km/h. Niech sobie jadą, jeśli czują się niepewnie, po to są dwupasmówki, ale jeżeli nie osiągają max. dopuszczalnej, to mogliby jechać prawym (zresztą lepiej odśnieżonym!). A szczytem wszystkiego są takie osoby jak jedna kobieta w Seacie, która przez całe osiedle Komandosów przejechała przede mną na JEDYNCE :facepalm: Chciałem już ją nawet wyprzedzić w desperacji (mimo ciasnoty), ale nie było jak, bo z przeciwka ciągle coś jechało. Nie mogę pojąć, po co tacy ludzie wyjeżdżają przy złej (dla nich) pogodzie? Jeśli się ktoś boi czy nie czuje dobrze na śliskim, to niech nie wsiada do auta, bo to tylko stwarza zagrożenie. Prym wodzą niestety kobiety i dziadki-melepety (inny typ starszego człowieka, bo nie każdy "dziadek" to "melepeta", znam kilku "ostrych zawodników").

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie użyłeś megafonu? ;)

Kolega z Audi Quattro doradził mi jednak "dwupak", tj. długie + klakson, mówi, że on tylko tak "rozmawia" z innymi kierowcami i podobno świetnie się sprawdza :-) Chyba pójdę tą drogą, w zimie nie wymaga otwierania szyb ;-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiedziałbym, że w codziennej jeździe po ciasnych uliczkach Subaru jest trudniejsze do kontrolowania niż przednionapędowce, którymi w większości jeździłem - strasznie chętnie "wychodzi przodem" na wprost ;-)

 

Skręć koła, puść gaz, za połową zakrętu znów depnij i powinno być git.   (jakbyś w ostatniej fazie chciał mocno depnąć to lepiej poćwiczyć na szerszych uliczkach) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedziałbym, że w codziennej jeździe po ciasnych uliczkach Subaru jest trudniejsze do kontrolowania niż przednionapędowce, którymi w większości jeździłem - strasznie chętnie "wychodzi przodem" na wprost ;-)

 

Skręć koła, puść gaz, za połową zakrętu znów depnij i powinno być git.   (jakbyś w ostatniej fazie chciał mocno depnąć to lepiej poćwiczyć na szerszych uliczkach) ;)

 

A to jest dla mnie "oczywista oczywistość" i zawsze tak robię, chodzi mi tylko o to, że z testów, które przeprowadziłem sobie kiedyś na zaśnieżonym placyku, wynikała większa chęć Forestera do zarzucania tyłem, a w jeździe po mieście jakoś inaczej to wygląda. To mnie zmyliło. Oczywiście zimy od 3 lat są takie, że w ogóle po śniegu trudno pojeździć, przynajmniej w mojej okolicy :-( Wiadomo, kupiłem 4x4, jak miałem przeciekające rzęchy z przednim napędem i bez ogrzewania, to były zimy takie, że wykopywałem auto łopatą do śniegu (pożyczoną od dozorcy) NA BLOKOWISKU, bo się nawet z zatoczki parkingowej wyjechać nie dało! Przy tej okazji informuję, że zimy (być może nawet "zimy stulecia") powrócą za ok. 8 lat, gdy Forester się rozleci i kupię sobie najtańszą Dacię lub Tatę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto jedzie na Czyżyny? ;)

ale że na lotnisko? to już znowu można tam poćwiczyć? czy do SJMK?

 

a z innej beczki - jak za chwilę śnieg się skończy to 14 stycznia wieczorem zamierzam się przejechać na urodzinową gratisową jazdę na gokartach. ktoś chętny pośmigać? 20:00 ?

Edytowane przez diuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Czyżynami to żartowałem. ;)

 

Dwa lata temu byliśmy na lotnisku z bakumem i skończyło się na dwóch mandatach i 2x6 pkt. Jak się później okazało zupełnie niesłusznie.

 

A co do gokartów to ja chętnie. :)

Są jeszcze jacyś chętni na dzisiejsze gokarty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dwa lata temu byliśmy na lotnisku z bakumem i skończyło się na dwóch mandatach i 2x6 pkt. Jak się później okazało zupełnie niesłusznie.

Pamiętam historię, ale nie pamiętam, jaka była konkluzja, tj. czemu niesłusznie? Przypomnisz, jak się można było "wybronić"? Bo zawsze uważałem, że moralnie to było "niesłuszne", ale rozumiem, że znalazłeś potem jakiś prawny kruczek/obejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przypomnisz, jak się można było "wybronić"?
całkiem wybronić się nie dało. Jedyne co, to można było zaoszczędzić na zmianie paragrafu na nieco łagodniejszy :)

 

 

A co do gokartów to ja chętnie. Są jeszcze jacyś chętni na dzisiejsze gokarty?
No jasne że są....  yyyyy jest :rolleyes:   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tor był tak śliski, że tylko jedna linia przejazdu dawała taką różnicę. I nie była to linia "optymalna". ;)

 

Poza tym tor był dla nas zupełnie nowy,a na takim najlepiej o progres. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kraków!

 

Zawitam do Was turystycznie na kilka dni w lutym i będę miał taką niecodzienną potrzebę, z którą nie wiem jak sobie poradzić... Otóż w międzyczasie odbiorę z warsztatu swoją Imprezę i dobrze byłoby ją przechować w ciepełku, bo gęstym olejem zalana. Czy znacie jakieś miejsce, blisko centrum z podziemnym, ciepłym garażem czy parkingiem? Garażu nigdzie pewnie nie dam rady wynająć na kilka dni, ale może są jakieś płatne garaże w centrum? A może ktoś z Was będzie miał pusty garaż w okresie 4-8 lutego? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrowienia z północy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...