Skocz do zawartości

Kujawsko-Pomorskie , ktoś stąd ?


lukasswrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hej, moze to bedzie offtpic z lekka: wczesniej mialem civic r97 coupe i na trasie autostrada torun-gdansk przy predkosci 160km/h baalem sie ze mi sie buda rozleci. Kupilem wiec forka r03 z mysla ze troszke nowsza generacja da na plus. Wiedzialem, ze wieksza buda to i opory wiatru wieksze i kolysac bedzie ale kur... dzis jechalem do gda autostrada to prawie sie w majty skichalem , po 30km chcialem zawracac bo mi tak mocno wiatr bujal wozem przy 100km/h (myslalem ze strace panowanie) ze nastepne 60km przejechalem z predkoscia 80km/h potem wiatr sie troszke uspokoil i mozna bylo gnac NIE WIECEJ NIZ 110 i teraz pyt@nie zasadnicze: czy ja jestem ch.jowym kierowca i powinienem dodatkowe kursy przejsc (ford ka mnie wyprzedzal! A ja sie balem ze mnie zwali z drogi) czy auto na serio lapie tak wiatr (bez przesady!) Czy ine czynniki maja wplyw tez na takie zachwanie auta(cisnienie w oponach?) Sorry za brak polskich czcionek itp pozdr

 

ps. Odpowiedzi szczere typu: jestes ch kierowca,idz na kursy doszkalajace jak najbardziej tolerowane , tak samo jak i inne , ktore doprowadzaja do progresu :)

Edytowane przez night
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podwyzszone, masz prawo odczuwac wiatr :-) ja ma malego citorena ds i tez mnie ladnie sciaga z drogi. Wazace prawie lub ponad 2 tony limuzyny albo suv'u pewnie tego nie odczuwaja. Hofffa ma landka ktory pewnie sporo wazy, ciekawe czy zauwazyl jakies podmuchy podczas jazdy w silnym wietrze.

Edytowane przez MegasWRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitara mnie brala z 40km roznica . Jak reszta aut. Opcja taka: uderzenie wiatru! sciaga od razu na bok i silowo waczylem kierownica w druga zeby w rowie nie wyladowac - sadzilem , ze to auto radzi sobie z takimi opcjami ? Czy kochac brak elektroniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos Foresterów, jakoś się wypowiem rodzice mają w domu dwa (SF5 i SG9) i użytkuję ich dość często. Prowadzą się praktycznie tak samo, są podatne na boczny wiatr, jak każde auto chyba. W ostatnim czasie gdzie wiatr przyjmuje postać pizgawicy to trzeba kontrować kierą, delikatnie bez spięcia, bo dziada zwieje, na autostradzie forka wsysa przy wyprzedzaniu tira. Jakoś mi się to wydaje normalne, chyba, że to kwestia przyzwyczajenia ;) no szum wiatru w uszczelkach to chyba norma :P Pozdrówka

Edytowane przez Filippe_1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

night

 

Nic się nie przejmuj. W drodze na i z sylwestra zrobilem ponad 1600km po polskich drogach. Moje wrazenia. Autostrada A1 prędkość 130-140/160 by nie zamulać. Wyprzedzanie tira to bujanie budy i wsysanie auta. Drogi krajowe prędkości 110-120 mniej buja i da się jechać. Wcześniej też miałem Hondę Accord i na autostradzie też bujało tyle, że przy 160>. Wszystko zależy od warunków pogodowych.

Myślę, że nie masz co się martwić tylko przyzwyczaić się do tego.

Wrażenia: Na autostradę - średnio. ...krajówki - zajebiście. Dlatego też chyba na autostrady wrócę do Hondy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że u mnie prędkość maksymalna to była 120km/h. Czasem tak mnie zarzucało, że musiałem do 80tki zwolnić - chore. Sprawdzać całościowo auto będę niedługo bo coś mi nie pasuje. Może amory, jakieś gumy, może 215/60 na 16stkach to kicha. Co prawda w ten weekend była ostra szajba z wiatrem ale 95% aut mnie wyprzedzało, łącznie z innymi forkami, a także transity więc troszkę wiocha. Prowadziło mi się auto na serio niebezpiecznie, obie łapy na kierownicy, ciągłe odbijanie przez 160km autostrady - średnio wygodna podróż. Ogarnę temat mechanicznie to może coś wyjdzie. Jak nie wyjdzie to znaczy, że jestem skazany na prawy pas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siema! :)

 

Długo mnie na forum nie było, bo dostałem bana za propozycję grupowego zakupu :D Jestem świeży w środowisku Subaru, więc mógłby mnie ktoś wtajemniczyć odnośnie spotkań w Bydgoszczy ;)

 

Tym się bujam:

 

10714119_785497394850875_615815421818636

 

 

Hehe masz moje byłe auto:) Nawet jeszcze ramka pod rejestracje jest mojej firmy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...