Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy piękny słoneczny dzień spędziłem na przyjemnej pracy przy "Śwince" :lol:

 

Na początek mycie na bezdotyku - piana + spłukiwanie.

 

Następnie dokładne wyczyszczenie i zakonserwowanie szyberdachu oraz mycie wnęk. Do usunięcia cięższych zabrudzeń przy zawiasach użyłem Decabitu, który później przydał się jeszcze do wyczyszczenia drzwi.

 

55729814.jpg

 

81579668.jpg

 

52112651.jpg

 

Następnie przyszedł czas na dokładne ręczne mycie za pomocą rękawicy KAJA oraz szamponu do silnych zanieczyszczeń ZIP BUG & TAR CAR WASH. Oczywiście dwa wiadra :mrgreen:

 

57952130.jpg

 

58566499.jpg

 

Felgi dostały środkiem Nigrin, zostały wyczyszczone szczotką i wytarte mikrofibrą.

 

20710240.jpg

 

Niestety z powodu braku czasu musiałem pominąć proces glinkowania :evil: Mimo, iż już glinkę zakupiłem :cry:

 

Na lakier poszła politura z woskiem Porzelack Auto Polish.

 

19034978.jpg

 

96852248.jpg

 

Na opony zaaplikowałem budżetowy środek Autolandu - Blag Plus.

 

14042277.jpg

 

Wnętrze z bagażnikiem i dywanikami dokładnie odkurzyłem, a kokpit przetarłem Sonaxem Extreme Cocpit matowy.

 

49729411.jpg

 

Na koniec zakonserwowałem uszczelki i przepolerowałem wydech za pomocą pasy Autoland do chromu i aluminium.

 

Efekt finalny prezentuje się tak :wink:

 

83063740.jpg

 

77664254.jpg

 

swinka1.jpg

 

Dziękuję za uwagę. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwiec, Dobrze wygląda

 

Dzięki :lol:

 

Komuś,kto wymyślił wiercenie dziur w konsoli środkowej powinno się wywiercić dziury w kolanach

 

Dokładnie :evil: I to jeszcze tyle dziur koło siebie - macie patent jak to zamaskować? Czy trzeba kupić nowy plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria... zrobiona ... przód PK -1'50" na stronę, zbieżność na zero, tył PK (camber bolty) :arrow: -1'35 na stronę, zbieżność po -0'04" na stronę...

 

nabicie klimy za chwilę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie patent jak to zamaskować
pozakładaj czarne zaślepki (plastikowe pinezki) mądry zrozumie a głupi pomyśli ze tak trzeba. będzie trochę lepiej wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak lipa bo maska jest pokryta odpryskami lakieru od kamieni i pewnie wizyta u jakiegoś "chirurga plastyka" będzie potrzebna

 

Ale co się zmęczyłem to moje

 

W swoim mam dokładnie to samo - z przodu odpryski do poprawienia, ale mimo to przyjemnie się auto myje, woskuje i pieści :mrgreen:

 

Ze 3 godziny mycia, woskowania, sprzątania itd. Ręce odpadają, ale było warto. Nawet mając na uwadze nadchodzące burze i grad

 

Ja we wtorek spędziłem 6h na myciu i woskowaniu, a dziś samochód po deszczu wygląda jak ruina :evil: Daj znać jak Twój się utrzyma :)

 

-- Cz maja 03, 2012 9:59 pm --

 

pozakładaj czarne zaślepki (plastikowe pinezki) mądry zrozumie a głupi pomyśli ze tak trzeba. będzie trochę lepiej wyglądać.

 

Jest to jakiś pomysł - spróbuję, dzięki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwiec, super wyszło. Dobrze, że zwróciłeś uwagę na detale. I like it! :mrgreen:

 

A ja dzisiaj odebrałem felgi z malowania. Foto poglądowe robione kiepskim telefonem. Na żywo kolor jest troche żywszy.

Dojdą jeszcze świnki niebieskie i będzie cacy.

 

f6b0c2b1ac4de29fgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwiec to ty nie taki leniwiec :P a na serio: robota powalająca z nów,auto wypieszczone aż do bólu,i jeszcze ten żywy czerwony kolor.

 

A u mnie małe zamieszanie :( pierw kupiłem złote 15",jechałem po kpl felg i zdrowych opon z zastałem,kpl z dwiema oponami do wymiany (o czym sprzedający zapomniał przez tel powiedzieć :evil: ) i zanim kupiłem brakujace oponki to...za pasztetową cene odkupiłem kpl takich samych 15" od Igiego starszego,co to sobie machnął 17" ,a jego kółka bez gadania (ładne felgi,komplet równych zdrowych opon) trafiły do mnie :mrgreen:

 

a jak by kto chciał to złote kółka są na sprzedaż: viewtopic.php?f=16&t=154056&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak lipa bo maska jest pokryta odpryskami lakieru od kamieni i pewnie wizyta u jakiegoś "chirurga plastyka" będzie potrzebna

 

Ale co się zmęczyłem to moje

 

W swoim mam dokładnie to samo - z przodu odpryski do poprawienia, ale mimo to przyjemnie się auto myje, woskuje i pieści :mrgreen:

 

Tiaaaaa pieści się i myje przyjemnie, o ile pamięta się aby plecy posmarować filtrem 30 (robiąc to w pełnym słońcu) :mrgreen:

 

Ale co z tego, skoro teraz samochód wygląda tak jak przed pucowaniem :cry: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...