Skocz do zawartości

Idiota, a zawieszenie


Lacky

Rekomendowane odpowiedzi

Bezmyslnosc ludzka nie zna granic.

 

W moim auci (SI :) oczywiscie) wymienilem amortyzatory wraz ze sprezynami i po tym pojechalem na regulacje zbieznosci. Panowie na stacji stwierdzili luzy na drazku, powiedzialem im niech to zrobia do porzadku, zeby bylo OK. Po kilku godzinach zadzwonilem na warsztat, przez tel. sie dowiedzialem, ze z prawej strony mam nie fabryczny drazek kierwoniczy, mianowicie dopasowany z innego modelu samochodu :). Zamurowalo mnie, jak facet po 2 stronie sluchawki sie mnie pyta kiedy to robilem, oznajmilem mu, ze jestem wlascicielem od kilku miesiecy i jak narazie tam nic nie grzebalem. Oczywiscie nie omieszkalem wymienic trefny drazek. Troszke mialem doswiadczenia z elementami zawieszenia i zastanawia mnie co za idiota "dopasowal" taki element z innego samochodu.....

 

Jezeli mieliscie podobne przypadki z checia poczytam....

 

pzdr

L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mieliscie podobne przypadki z checia poczytam....

 

 

Eeee to nawet nie robi wrażenia na mnie już.. po prostu nasza rzeczywstość :-( Ja miałem niedokręcony drążek do przekładni pod osłoną gumową. Sruba kręciła się ręką, a autem jeździłem 200km/h :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zygstajn do swojego Subaru 1800 wkladal kiedys klocki hamulcowe od Poloneza - ze wzgledow ekonomiczno-dostepnosciowych :) hamowal dobrze, tylko czasem klocki wypadaly :) podczas jednego z ostrych zjazdow w gorach klocki wypadly... smierc w oczach - ale przypomnial sobie slowa Macka Wislawskiego, ktory powiedzial kiedys w trudnej chwili do Holka - "Krzysiu - dohamuj krzakami" :lol: no i sie dobrze skonczylo :)

 

A tak powaznie - to czasem zdarzy sie, ze mozna stosowac niektore zamienniki z innych modeli - spotkalem sie, ze mozna bylo np. w starym Seacie Ibiza stosowac niektore czesci z Fiata Uno, ktore byly 3 krotnie tansze a pasowaly idealnie :) No ale jak ze wszystkim - tu tez trzeba zachowac zdrowy rozsadek - nie wszytsko da sie podmienic :wink: zwlaszcza w Subaru :D

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio słyszałem "2 super rady" :roll:

1. Do Imprezy 1.8 pasuje idealnie tłumik końcowy z Opla Omegi - to jeszcze pół biedy -

2. Część gum w zawieszeniu idealnie pasuje z ... Poloneza :shock: ....

 

dalej już nie słuchałem....

może i pasuje - ale w grę wchodzi jeszcze wytrzymałośc materiału, żywotność, wykonanie i takie tam 15 innych cech :?

Pzdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja się przyznam - moje auto ma reflektory z Fiata 125......

Pasowały czy trzeba było doszlifować ? :wink:

 

 

Pasują tak po prostu - dla Morette lampy robi Cibie - a Cibie zaprojektowało lampy do Fiata... i wyraźnie nie chce im się robi za dużo wzorów bo rozmiarowo itd sa takie same tylko oryginalne mają płaskie szkła a nie wypukłe jak Fiatowskie, ale może oryginalne od włoskiego fiata 125 lampy Cibie też są płaskie tylko polskie z Zelomotu nie są? Nie znam historii aż tak, wiem że pasują i że muszę kiedyś podmienić na oryginały bo świeca jak lampki górnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do wszystkich subarynek podchodzi filtr przeciwpyłkowy z odkurzcza Zelmer Meteor wersja dla alergików - zamiast legendarnego przeciwpyłkowego za ok 600zł (do Zelmera za ok 20 zł) Very Happy

 

POwiedz, że nie żartujesz ...? Bo jeśli to prawda to podaj szczegóły :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do wszystkich subarynek podchodzi filtr przeciwpyłkowy z odkurzcza Zelmer Meteor wersja dla alergików - zamiast legendarnego przeciwpyłkowego za ok 600zł (do Zelmera za ok 20 zł) Very Happy

 

POwiedz, że nie żartujesz ...? Bo jeśli to prawda to podaj szczegóły :D

 

Pozdrawiam

Jasne, bo kto by kupił filtr do odkurzacza w cenie wyższej niz samo urządzenie. Już widzę posty na www.forum.zelmer.pl jak miłośnicy tej znakomitej marki sprowadzają filtry przeciwpyłkowe z niemiec okazyjnie po 50 Euro. Na odwrót było by zbyt pięknie- no i SIP tym którzy by stosowali filtry zelmerowskie odbierałby gwarancję hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... u mnie na ulicy stoi Grand Cheeroke z lampami przednimi od .......... malucha, tak tak nie ściemniam ........ koleś jedynie musiał uszczelki dookoła więcej walnąć bo lampy mniejsze są niż orginały :mrgreen: ...

 

pozdr.

mk.si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka jedna firma w Poznaniu (no, zapewne niejedna, ale o tej wiem :) co w swej codziennej praktyce do samochodów podchodzi jak Smoleń i Laskowik do rozwiązywania krzyżówki: "nie pasuje, ale zmieszczę"... ;))

Koledze GTA3 wstawili do legaca (MY '93 czy '92 A/T) przekładnię planetarną... z jakiegoś tylnonapędowego Nissana :/

Otwory montażowe, średnice wałów i inne takie się zgadzały, a że stosunek przełożenia (obroty wejścia/ wyjścia) były TROSZECZKĘ inne.... to komputer przy załączeniu lock-up'u stwierdzał "awaria" i dzięki temu olej w skrzyni był zawsze cieplutki, a dla równowagi autko było żwawe jak konik ....15 letni z postępującym stwardnieniem rozsianym, oraz stwardnieniem skupionym (czyli "zatwardzeniem") na dokładkę.

 

Bajdełej, czy ktoś potrzebuje wspomnianą planetarkę od Nissana? ;)) Tanio da się kupić... :))

pzdr,

Maruda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z 15 lat temu mialem Audi Quattro 5000S z USA. Oczywiscie musialem wymienic lampy na europejskie, a ASO zadalo bajonskich sum. Szczesliwie, znalazlem "zlota raczke" w Warszawie, ktora miala taki dziwny katalog zamiennikow w zeszycie w kratke. I tam okazalo sie, ze lampy do mojego Audi sa idealnie takie same jak do Lady. Kosztowaly grosze i tylko troche bylo wstyd jezdzic samochodem z napisem na reflektorach, ze powstaly w Zwiazku Radzieckim.

Szpenio tlumaczyl, ze Rosjanie bardzo czesto kradli gotowe rozwiazania z zachodu i potrafilby z sowieckich czesci zlozyc niejeden "zachodni" samochod.

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...