Skocz do zawartości

Forester s/tb jdm


rj.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To nasz S/tb jeszcze na miękkim zawiasie, na 16". Pierwsze jazdy więc ich nie oceniajcie...

http://www.youtube.com/us...s/5/Nnlzs6ArzIQ

 

Ten onboard z ostatniego TJS'u to bardzo miłe wspomnienie. Mam nadzieję że spotkamy się 27go Lipca :smile:

 

Nigdy nie widziałem na żywo prawdziwego s/tb a ciekaw jestem jakie ohamowanie i zawieszenie posiada taka wersja. Wie może ktoś?

 

Z doświadczeń własnych to powiem tak. Wzmocnienie do wspominanych powyżej 250 - 260 KM, zmiana zawieszenia na TEIN SS oraz wzmocnienie hamulców daje doprawdy przemiłe rezultaty :smile:

Czego mi teraz najbardziej brakuje to oszperowanego przeniesienia napędu, więc zaczynam odkładać środki pieniężne.

Kończąc wypowiedź dorzucę: kolego rj. cokolwiek postanowisz, idź tą drogą!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten onboard z ostatniego TJS'u to bardzo miłe wspomnienie. Mam nadzieję że spotkamy się 27go Lipca :smile:

Moje niestety pojechało sie robić więc może przyjedziemy w RA i Forkiem zobaczymy a z moich onboardów sie nie nabijaj ok :wink:

Nigdy nie widziałem na żywo prawdziwego s/tb a ciekaw jestem jakie ohamowanie i zawieszenie posiada taka wersja. Wie może ktoś?

Miał zwykłe 2 tłoczkowe zaciski jak stara impreza i toszke twardzsze sprężyny widać na filmiku nie hamował i machał budą :mrgreen:

Z doświadczeń własnych to powiem tak. Wzmocnienie do wspominanych powyżej 250 - 260 KM, zmiana zawieszenia na TEIN SS oraz wzmocnienie hamulców daje doprawdy przemiłe rezultaty :smile:

Czego mi teraz najbardziej brakuje to oszperowanego przeniesienia napędu, więc zaczynam odkładać środki pieniężne.

Tobie dawało takie rezultaty że robiłeś czasy słabsze od STI Barteza o sekunde :shock: :shock: :shock: Szacun za jazde bo wiesz co robisz... A jak se furacza poszperujesz to będziesz superoesy wygrywał :lol: :wink:

Kończąc wypowiedź dorzucę: kolego rj. cokolwiek postanowisz, idź tą drogą!!! :wink:

Przejedz się ze Spokojnym a będziesz znał słuszną drogę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat choć niszowy cieszy się zainteresowaniem.

A więc:

powoli skłaniam się ku kupnie forka w Japonii i sprowadzeniu go do Irlandii (wersja s/tb niekoniecznie STi, choć bardzo bym chciał)

Jako, że z powrotami jest tak, że zawsze się przeciągają. temat pezekładki nie jest aż tak pilny, choć ważny, bo przynajmniej będę wiedział wprzyszłości na czym stoję.

 

Jeżeli coś znajdę na pewno dam wam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie na chwile:

wczoraj ok16 pod Poznaniem (w Czerwonaku dokladnie) wyprzedzalem czarnego Forka STI (albo zrobionego na STI-nie mialem czasu dokladnie sie przyjrzec ale wygladal bardzo dobrze-grafitowe felgi, czerwone zaciski hamulcow, napisy Sti z przodu i z tylu). rejestracja W.... wiec pewnie byl w tej okolicy przejazdem.

widzialem kilka Sti w Japoni i robia wrazenie, mam nadzieje ze starczy Ci energii na Twoj projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wlasnie mi zadzownili z serwisu, ze hamulce powiedzialy papa. Co ma wlozonego forekt STi ? (...)

zalezy ktory :smile:

 

zaczynajac od MY'04 Forek STi ma Brembo (takie same jak w Imprezie WRX STi/STI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,

miałem takie i nie wchodziły na oem 17" nie wspominając o tyle

 

ale u Ciebie spoko plus na tył adapter i przerobiona tarcza hamulcowa i wycięta/przycięta/wyprostowana osłona tarczy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gandzia na inerku dodaje otuchy że właściciel dobrze dba o auto ....

 

To pewnikiem był samochód przerzutowy dla dilera i zapomnieli posprzątać :mrgreen:

A swoją drogą, to zasłyszałem kiedyś taką informację iż Subaraki to są ulubione samochody brytyjskich gangsterów (nie mylić z gangstalook chłopakami), z uwagi na swoją przydatność w procesie ucieczki od policyjnej pogoni :lol:

 

a z moich onboardów sie nie nabijaj ok

ależ ależ!!! ja tu kolegom prezentuję ów film oraz zdjęcia i chwalę się że "stałem obok tej Imprezy i nawet do środka zajrzałem" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Wiem, ile kosztować mnie będzie forek s/tb jdm LHD

teraz mam pytanie:

zakładając, że mam LHD:

ile będzie mnie kosztować doprowadzenie forka s turbo 177 KM do mocy 240 KM?

interesuje mnie samo podniesienie mocy, abstrachuję od rzeczy typu hamulce, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie tedy droga zeby podnosic sama moc nie robiac modyfikacji towarzyszacych glownie hamulcom, ale cytujac jedna strone:

zestaw 240 km/330 NM

* downpipe

* przelotowy tłumik

* turbosprężarka TD04L

* indywidualne przeprogramowanie sterownika (z użyciem szerokopasmowej sondy AFR)

* komplet uszczelek do układu wydechowego

* montaż części

 

Cena: 9 800 zł netto + w modelu 2.0 XT 177 kM dodatkowo uppipe. (810 zł netto)

 

Zestaw 255-260 KM/ 350 NM

* kompletny, przelotowy układ wydechowy

* turbosprężarka T04L

* indywidualne przeprogramowanie sterownika (z użyciem szerokopasmowej sondy AFR)

* komplet uszczelek do układu wydechowego

* montaż części

 

Cena: 11 500 zł netto + w modelu 2.0 XT 177 kM dodatkowo uppipe. (810 zł netto)

 

Oczywiscie czesc kosztow mozesz obciac - kupujac samemu turbo oi montujac czy zamawiajac wydech gdzie indziej. Tak czy siak samo mapowanie pierwsze to koszt miedzy 3 a 3,5 tys PLN netto, chyba ze bedizesz robil grupowo to moze bedzie znizka.

 

BTW - teraz s/tb musialoby nadrobic

 

7a83d0d92a42c282m.jpg

 

e699f3228aab6226m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...