Skocz do zawartości

Scisle tajne ceny


AMI

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze to odpowiednie miejsce do tego typu wniosku...

 

Patrzac na kolejne ogloszenie o sprzedazy z tajna cena... czy moznaby jednak obligowac jakos

sprzedajacych forumowiczow do podawania cen, chocby i orientacyjnych, za oferowany towar?

 

Ja rozumiem oczywiscie, ze kazdy ma prawo sprzedawac tak jak lubi - moze niektorzy lubia niejasne klimaty przy sprzedazy... ich prawo w sumie... ale wydaje mi sie, ze przysluzyloby sie to dobrze atmosferze w dziale sprzedazy, a takze oszczedzilo "jazd" takich jak np. w ogloszeniu o sprzedazy hamulcow D2 z ostatnich dni...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc, że to sprawa sprzedającego za ile sprzedaje i co. Czy mu to pójdzie czy nie to też jego problem. Po co tutaj dyskusje ?? Takich co dużo gadają choć nie mają zamiaru kupić jest w tym kraju niestety wielu.

Interesują mnie ceny i wartość części, które ludzie sprzedają ale wiem, że ich nie kupię bo:

a) aktualnie nie mam ich do czego założyć

B) założenie tego elementu zależy od ceny zakupu

 

Nie lubię się dopytywać właśnie dlatego, że z reguły nie jestem zainteresowany zakupem ale wartość chciałbym znać.

Jestem więc za tym aby cena była warunkiem umieszczenia ogłoszenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare przyslowie pszczół mówi:

"Kazde ogloszenie powinno zawierac dokladny opis, przynajmniej jedno zdjecie, no i cene".

Niektorzy wola chyba uniknac zlosliwych komentarzy - ale skoro na wszelakich portalach typu otomoto, allegro itp cene podac trzeba, to taka niesmialosc jest lekko niezrozumiala ;)

Jesli jest taka wola mozemy ustalic bezwgledny wymog podawania ceny w ogloszeniach.

 

Przemeq, komentarze na zyczenie autora mozemy zawsze wyciac. Wiadomo, ze kupie-sprzedam to przeciwstawne interesy, a "prawda" lezy posrodku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma nie być dyskusji, to niech sprzedający zamieści ogłoszenie z ceną, a mody zamkną wątek i reszta dyskusji na PW.

1. Forum straci swoj klimat :lol:

2. jak podbijac takie ogloszenie, zeby znow bylo na gorze :?: :mrgreen:

 

jednak macie racje, jest na Forum kilku "etatowych" komentatorow cen ( :evil: ), z ktory trzeba by cos zrobic... bo jak widac ich wpisy (zazwyczaj jednostronnie negatywne) zostaja usuwane TYLKO na zyczenie autora konkretnego watku... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma nie być dyskusji, to niech sprzedający zamieści ogłoszenie z ceną, a mody zamkną wątek i reszta dyskusji na PW.

1. Forum straci swoj klimat :lol:

2. jak podbijac takie ogloszenie, zeby znow bylo na gorze :?: :mrgreen:

 

tylko na życzenie sprzedającego, a podbijał sobie będzie wysyłając PW do moda z prośba o podbicie :) Radek bardzo chce być modem, więc byłby takim modem-podbijaczem :mrgreen:

Głupi pomysł :razz: ale Ci co nie lubią komentatorów niech z niego korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) podbijał sobie będzie wysyłając PW do moda z prośba o podbicie :) Radek bardzo chce być modem, więc byłby takim modem-podbijaczem :mrgreen: (...)

Radek, to Twoja szansa - LAP BYKA ZA ROGI :idea: :razz: :mrgreen::lol:

 

 

swoja droga tez uwazam, ze sprzedawcy powinni podawac ceny wywolawcze/orientacyje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam rypka :smile: jak jestem zainteresowany, wysłanie PW przecież nic nie kosztuje....a zawodowi dyskutanci z genialnymi stwierdzeniami: sprzedałem takie samo cacko, ale dwa razy lepsze i za pół ceny,.... potrafią zagotować, niezależnie czy jest podana cena czy nie....z drugiej strony zwrócenie niedoświadczonemu koledze uwagi, że sprzedaje coś dwa razy za drogo, może pomóc pozbyć się problemu (jak wysłucha...), ale często powoduje niepotrzebne konflikty, jakby nie patrzył, bagażnik z tyłu.... :lol: myślę, że chyba lepiej zostawić tak jak do tej pory - sprzedający powinien decydować czy umieścić cenę, czy nie, w końcu to jego ogłoszenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam rypka :smile: jak jestem zainteresowany, wysłanie PW przecież nic nie kosztuje....a zawodowi dyskutanci z genialnymi stwierdzeniami: sprzedałem takie samo cacko, ale dwa razy lepsze i za pół ceny,.... potrafią zagotować, niezależnie czy jest podana cena czy nie....z drugiej strony zwrócenie niedoświadczonemu koledze uwagi, że sprzedaje coś dwa razy za drogo, może pomóc pozbyć się problemu (jak wysłucha...), ale często powoduje niepotrzebne konflikty, jakby nie patrzył, bagażnik z tyłu.... :lol: myślę, że chyba lepiej zostawić tak jak do tej pory - sprzedający powinien decydować czy umieścić cenę, czy nie, w końcu to jego ogłoszenie....

 

Zgadam się z Tobą! Zabronić zabraniać i zakazać nakazywać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest taka wola mozemy ustalic bezwgledny wymog podawania ceny w ogloszeniach.

Jestem za, cena Kup Teraz musi być, a aukcja na PW :wink:

 

[ Dodano: Pon Cze 29, 2009 11:02 am ]

sprzedający powinien decydować czy umieścić cenę, czy nie, w końcu to jego ogłoszenie

Stwierdzenie wydawać by się mogło słuszne, jednak nie w kwestii wolnego rynku :wink: pełna jawność to fundament dobrego handlu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzucanie zbyt dużej ilości przepisów i ograniczeń prowadzi do totalitaryzmu

Emotorsport, kogo jak kogo, ale mnie nie musisz o tym przekonywać, wytaczanie jednak armaty "totalitaryzmu" warte jest lepszej sprawy niż forumowe ogłoszenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, cena Kup Teraz musi być, a aukcja na PW :wink:

I co to da??? Kolejne alledrogo??? każdy kto nie jest zainteresowany podaniem ceny wpisze 1 mln zł i co mu za to zrobisz ??? będziesz wnioskował o bana?

 

Skupcie się na tym na czym poległ Hubert aby korzystanie z tego forum było przyjemniejsze a później zacznijcie wymyślać standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to da?

Bardzo dużo :!: Wiele osób poszukuje samochodu bądź akcesoriów i jest zwyczajnie zainteresowana ceną. Po zapoznaniu się z ofertą mogą szybka zweryfikować, czy proponowany pułap cenowy jest w ich zasięgu, a jeśli nie, nie będą zawracać głowy ani sobie ani oferentowi. Ponadto wiele osób wypatruje różnorakich okazji, rozważa wybór między zakupem produktu nowego i używanego itd...

 

A co najważniejsze, wypadałoby pamiętać, że ogłoszenia na forum to nie miejsce do ubijania interesów, a oferta od jednego forumowicza dla drugiego, a w dobrym towarzystwie nie wypada szeptać na ucho.

 

aby korzystanie z tego forum było przyjemniejsze

Aby korzystanie z forum było przyjemne niezbędna jest wyłącznie ludzka życzliwość i uprzejmość :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi przyklasnac jedynie temu co napisal Urabus.

Ciesze sie, ze temat mimo wszystko wzbudzil pewna dyskusje.

 

Dla mnie tajne ceny budza jedynie jeszcze pewne niesmaczne poczucie tego, ze cena moze byc rozna dla roznych pytajacych.

 

Moim skromnym zdaniem jesli ma sie cos na sprzedaz, to powinno sie wiedziec mniej wiecej ile chce sie za to pieniedzy otrzymac i taka informacja powinna sie znalezc w ogloszeniu.

Jesli nie wiemy ile chcemy otrzymac za dany towar - nic nie stoi na przeszkodzie, by urzadzic sobie w Internecie aukcje.

 

A ze niektore towary i ceny wzbudzaja dyskusje? No coz - prawem zainteresowanych - nawet tych teoretycznie - jest pokrytykowac - takie zycie.

 

Jesli boimy sie konfrontacji z rzeczywistoscia przy sprzedazy czegokolwiek, to tez troche zaufania nie budzi prawde mowiac. Zas jesli komentatorzy sie myla - nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjasnic wszelkie niejasnosci.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo :!: Wiele osób poszukuje samochodu bądź akcesoriów i jest zwyczajnie zainteresowana ceną. Po zapoznaniu się z ofertą mogą szybka zweryfikować, czy proponowany pułap cenowy jest w ich zasięgu, a jeśli nie, nie będą zawracać głowy ani sobie ani oferentowi. Ponadto wiele osób wypatruje różnorakich okazji, rozważa wybór między zakupem produktu nowego i używanego itd...

Jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany to i tak kontaktuje się z sprzedającym.

 

A co najważniejsze, wypadałoby pamiętać, że ogłoszenia na forum to nie miejsce do ubijania interesów, a oferta od jednego forumowicza dla drugiego, a w dobrym towarzystwie nie wypada szeptać na ucho.

Prawdziwa utopia :roll: Ale to tylko Polska.

capricorn napisał/a:

aby korzystanie z tego forum było przyjemniejsze

 

Aby korzystanie z forum było przyjemne niezbędna jest wyłącznie ludzka życzliwość i uprzejmość

Ba, nawet jest taki zapis w regulaminie :!: Dla mnie jednak na dziś ważniejsze jest to aby był administrator który w końcu naprawi szukajke :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tajne ceny budza jedynie jeszcze pewne niesmaczne poczucie tego, ze cena moze byc rozna dla roznych pytajacych.

 

Moim skromnym zdaniem jesli ma sie cos na sprzedaz, to powinno sie wiedziec mniej wiecej ile chce sie za to pieniedzy otrzymac i taka informacja powinna sie znalezc w ogloszeniu.

I jeszcze na dodatek powinno być jawne za ile sprzedałeś i komu, co by bylo wiadomo ile należy sie podatku od umowy cywilno prawnej :!: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wszystko mozemy sprowadzic do takiej dyskusji, ale mnie prawde mowiac nie obchodzi to zupelnie.

Wystawiajac cos na sprzedaz - o ile to nie jest aukcja/przetarg/cos tam - wypadaloby jednak cene podac...

I pozwole sobie pozostac przy tym pogladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co najważniejsze, wypadałoby pamiętać, że ogłoszenia na forum to nie miejsce do ubijania interesów, a oferta od jednego forumowicza dla drugiego, a w dobrym towarzystwie nie wypada szeptać na ucho.

Prawdziwa utopia :roll: Ale to tylko Polska.

To nie żadna utopia, tylko kultura osobista :roll:

I jeszcze na dodatek powinno być jawne za ile sprzedałeś i komu, co by bylo wiadomo ile należy sie podatku od umowy cywilno prawnej

Jak sam widzisz przegięcie zarówno w jedną jak i w drugą stronę jest szkodliwe :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...