Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jeżdżą jeszcze jakieś turbodziady?

 

 

 

 

Pytanie o opony: zakładał ktoś w dziadku opony 225/45/17? Będą obcierały, czy da się jeździć bez problemów? Czy z 17" felgami to tylko 215/45 wejdzie?

 

215 spokojnie, 225 nie gwarantuję, ale na sztywnym zawiasie powinno dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżą jeszcze jakieś turbodziady?

Pytanie o opony: zakładał ktoś w dziadku opony 225/45/17? Będą obcierały, czy da się jeździć bez problemów? Czy z 17" felgami to tylko 215/45 wejdzie?

 

ZTCP na felgach od WRXa z 2001r., które mają ET=chyba 48(?) - 225/45 ocierało o ranty błotników tylnych na wybojach - dlatego założyłem z powrotem 215/45 - mimo że AGX-y były na 8 skręcone. Wydaje mi się, że zacznij od felgi - potem zobacz, czy da się dobrać oponę.

Zdjęcia w galerii są za słabe, żeby można było coś ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że te standardowe felgi (patrz galeria) wrx miały 7 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ET45 mi obcierały na oponach 215/45.

Mam firmowe ranty. Opony z tyłu pocięło dość konkretnie, a z przodu na skręconych kołach z wybojami też czasem przytarło.

Teraz planuję założyć te same opony na felgę z ET48, a 225/45 na felgę z ET53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili słabości chciałem sprzedać swojego Antyka ale go nigdzie nie ogłosiłem  :biglol:

Po roku nie jeżdżenia odpala bezproblemowo. Ma u mnie dożywotkę :D

Jak się odkuję po budowie domu (finansowo i czasowo) robimy generalny przegląd i wracamy do nauki jazdy :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuj mnie na listę chętnych.

Bywam czasami w Łodzi, może udało by się spiknąć na Piłsudskiego? Chętnie posłucham Dziada w tunelu. Kumpel ma Alfe spider o mówi że warto :-)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że te standardowe felgi (patrz galeria) wrx miały 7 cali

 

Te felgi z WRX-a mają ET 55 (tak najczęściej widzę w ogłoszeniach, chyba że są dwa rozmiary jednego wzoru) i 7 cali np:

 

http://olx.pl/oferta/5x100-r17-subaru-jak-nowe-CID5-IDe5Pgl.html#068cd77142

 

A jeśli faktycznie tak jest to czy będzią ocierać? Duże większy jest wybór w rozmiarze 225 i o dziwo ceny niższe niż 215! :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Szansa na zakup 225/45 w mega cenie przeszła mi koło nosa. Sprzedały się w 6h :(

Muszę szukać dalej. Ale po chwili przemysleń jednak poszukam 215, ewentualnie 205, zobaczymy co się trafi.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Szansa na zakup 225/45 w mega cenie przeszła mi koło nosa. Sprzedały się w 6h :(

Muszę szukać dalej. Ale po chwili przemysleń jednak poszukam 215, ewentualnie 205, zobaczymy co się trafi.

 

 

Sent with Tapatalk

Weź pan celuj w 215/45/17 - to ideał do dziadka. Ja miałem P0 nero i do gum nie miałem nic - raczej do zawieszenia miałem jakieś ale: bo stab za cienki, ale też bo karoseria ma swoje kilometry, bo możnaby rozpórki dół/góra... Dla funu wystarczą te poliuretany, które w Twoim Tdziadku są + duża fela/niski profil. Może tył bym usztywnił stabem/i jakimś dolnym i górnym usztywnieniem - jakąkolwiek przyjmie nazwę ;)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny.

Mam parę pytań do użytkowników.
Jakie świece zakładacie do swoich dziadków? Czy stosujecie jakieś zamienniki czy zalecane PFR6B? Nie do końca jestem przekonany do platynowych świec, zawsze użytkowałem zwykłe, jedynie regulowałem przerwę szczelinomierzem.

 

Na jakich cewkach jeździcie? Coś z nowszych WRXów czy przeróbka na cewki i przewody?

 

Usuwaliście filtr oparów paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W Turbo przed pasażerem był taki napis, jak w aucie z powyższego ogłoszenia?

Pierwszy raz widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W Turbo przed pasażerem był taki napis, jak w aucie z powyższego ogłoszenia?

Pierwszy raz widzę.

 

Być może lokalny importer coś takiego umieszczał, raczej nie fabryka. Stożek zresztą też seryjny nie jest  :P

Mnie urzekł turbodziad "Colin McRae Edition" który kiedyś był na allegro - zwykłe legacy turbo z naklejką doklejoną w garażu "If in doubt - flat out!" za coś koło 30 czy 40 tyś zł. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W Turbo przed pasażerem był taki napis, jak w aucie z powyższego ogłoszenia?

Pierwszy raz widzę.

 

Wygląda jak plakietka z blendy przeniesiona (zwłaszcza, że jej tam brakuje), może ktoś ładnie wyfrezował i przykleił. Zrobione perfekcyjnie..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie,

W Turbo przed pasażerem był taki napis, jak w aucie z powyższego ogłoszenia?

Pierwszy raz widzę.

 

 

Wygląda jak plakietka z blendy przeniesiona (zwłaszcza, że jej tam brakuje), może ktoś ładnie wyfrezował i przykleił. Zrobione perfekcyjnie..!

Też myślę, że to handjob - wybaczcie skojarzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...