Skocz do zawartości

Pytanka o drogi


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Może założę ogólny temat i każdy będzie mógł z niego skorzystać :wink:

 

A ja mam następujący problem:

Za kilka tygodni jadę z Bielska do Koszalina i wybrałem sobie 2 warianty podróży:

1. Opole - Wrocław - Poznań - Piła - Koszalin

2. Katowice - Łodź - Toruń - Chojnice - Koszalin

 

Lepiej jechać krajową jedynką do Torunia jak w wariancie drugim i potem odbijać na Chojnice czy może lepiej jechać A4 do Wrocka i potem krajowymi drogami 5 i 11 ?? Jakie są te krajowe 5 i 11? To 1-jezdniówki czy może coś szerszego? Są obwodnice po drodze czy będzie się stało w korkach? No i czy dużo tam fotoradarów i patroli policji bo na DK 1 to jest rzeźnia.

 

Z Bielska będę chciał wyjechać ok. 2.00 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Akurat ten kierunek bardzo dobrze znam (rodzina moja - Bielsko, rodzina żony -Koszalin, a mieszkamy w Poznaniu), więc mogę pomóc:

 

BB-Wrocław-Poznań-Koszalin:

Do Wrocławia – wiadomo, błysk. Sam Wrocław w nocy to też żaden problem. Trasa Wrocław-Poznań nie jest tragiczna, nad ranem nie powinno być tłoku. Policji – pełno, bez CB się nie obędzie :wink:

Cały problem będzie w przejeździe przez Poznań – wszystko zależy, jak szybko dojedziesz. Około 7 może być już bardzo nieciekawie – a do przejechania jest cały Poznań. Teoretycznie nie przez ścisłe centrum, ale droga dojazdowa – 5 - od Stęszewa rano potrafi być mocno zapchana.

11 na Koszalin od Poznania – do Obornik zwykle tłoczno, potem od Obornik to już się jedzie bardzo przyjemnie – szybko i sprawnie. Policja się zdarza – a w Szczecinku obowiązkowo fotoradar straży miejskiej.

 

BB-Łódź-Toruń-Chojnice

Jechałem parę razy, ja osobiście nie polecam. Przejazd przez Łódź wcześnie rano to może nie problem, ale trasa Łódź-Toruń jak dla mnie nieciekawa.

 

A może taki wariant:

BB-Łódź-Września-Gniezno-Wągrowiec-Chodzież-Koszalin?

Od Łodzi do Wrześni autostrada, a z Wrześni przez Gniezno do Chodzieży omija się Poznań i jedzie się przyjemnie. Ja jeżdżę nawet lekko zmodyfikowanym wariantem - zaraz za Częstochową skręcam w lewo (na Mykanów) na drogę 483 do Łasku, z Łasku na Uniejów (473) i na autostradę wjeżdżam za Uniejowem (zjazd Dąbie). Jak dla mnie, jedzie się lepiej niż DK1 do Łodzi, przynajmniej bez stresu, bo oprócz okolic Łasku to policji prawie nie ma.

Jak mam z BB jechać do Koszalina bezpośrednio to jeżdżę takim wariantem.

 

Jakby co, to jeszcze pytaj :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wątek, jako że sam akurat jestem w potrzebie. :wink:

 

Trasa: Warszawa - Słupsk.

Z tym rejonem kraju jestem średnio obeznany :oops: , a różne "via michelin" i inne "auto mapy" :razz: podpowiadają co najmniej kilka tras:

 

1. krajową siódemką, a później szóstką (Płońsk-Olsztynek-Ostróda-Gdańsk-Lębork) "trasa polecana"

 

2. dziesiątką, jedynką i szóstką (Toruń-Chełmno-Gdańsk-Lębork) "rzekomo najszybsza" :twisted:

 

3. dziesiątką, jedynką i 240-212-209-21 (Toruń-Chełmno-Chojnice-Bytów) "podobno najkrótsza"

 

I jeszcze parę wariacji na temat trasy nr 3:

- omininięcie Torunia przez Rypin-Golub-Dobrzyń-Wąbrzeźno (560-534-548)

- skrót/ ominięcie Bytowa przez Tuchomie-Łubno

- nie jechanie 209 do 21, tylko wcześniejsze odbicie na Dębnice kaszubską

 

 

Będę jechał w niedziele, więc ruch powinien być umiarkowany (przynajmniej jeśli chodzi o tiry :razz: ).

 

Czy w przypadku wariantu 1 i 2 warto zrobić "skrót" 211-stką i pojechać przez Kartuzy tak aby ominąć Wejcherowo i Lębork :?: :roll:

 

Czy w wariancie trzecim te drogi 2xx nadają się do jazdy :?: (dziury, remonty, non stop teren zabudowany :evil: itp.), jest sens się tam pchać :?:

 

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pomogę Sikor, ale...

 

Opcja z drogą numer 7 nie jest najgorsza, do okolic Pasłęka - Elbląga powinieneś szybko dojechać, aczkolwiek do Wawki dawno nie jechałem i nie wiem, jak tam z policją, fotoradarami itp. Zależy też oczywiście, o której godzinie będziesz śmigał. Natomiast od Elbląga no to już jest dożynanie świniaka przeważnie do samego Gdańska, jedna nitka w każdą stronę z wyjątkiem chyba 2-3 kilometrów na obwodnicy Elbląga i zawsze gdzieś są psy... Myślę, że bardzo zwolnisz na tym odcinku, nawet w niedzielę.

 

Ja bym rozważył jazdę na Toruń i na Grudziądz (tyle, że nie znam tego odcinka - może ktoś inny oceni), tam na autostradę (przejazd całego odcinka 12,50pln :evil: ), wypadasz albo za Gdynią, albo jeżeli bardzo chcesz zjeżdżasz na Kościerzynę. Tyle, że droga Bytów - Słupsk przyczyniła się u mnie do pogorszenia lumbaga, wypadnięcią plomb i jeszcze mi coś zaczęło stukać - chyba łączniki stabilizatorów.

 

Ja bym jechał autostradą na całej długości, od Grudziądza aż za Trójmiasto [>100km <1h] i później na Lębork.

 

Your choice :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o której godzinie będziesz śmigał.

 

Planuję wyjazd z Wawy około 8 rano. :cool:

 

droga Bytów - Słupsk

przyczyniła się u mnie do pogorszenia lumbaga

 

Tego się właśnie obawiałem, dzięki za potwierdzenie przypuszczeń. :wink:

 

 

Ja bym jechał autostradą na całej długości, od Grudziądza aż za Trójmiasto [>100km <1h] i później na Lębork.

 

Też najbardziej przychylam się do tej opcji, bo chociaż trasa najdłuższa (około 520km vs.460 w wariancie 3) to wychodzi że najszybsza :twisted: (7h20 vs. 8h w wariancie 3).

 

Mam nadzieję te "komputerowe" czasy to wariant pesymistyczny i uda mi się je trochę pobić. :twisted:

 

Pozostaje pytanie jak wygląda trasa Warszawa-Toruń-Grudziądz. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie jak wygląda trasa Warszawa-Toruń-Grudziądz. :?:

 

No właśnie nigdy tamtędy nie jechałem... Ale koledzy z Warszawy pewnie zaraz pomogą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebhucz, dzięki za info :grin:

 

 

A może taki wariant:

BB-Łódź-Września-Gniezno-Wągrowiec-Chodzież-Koszalin?

Ciekawy pomysł, rzeczywiście jest tam mały ruch i mało radarów ? Jedzie się płynnie i bez stresu? Ile km jest tej autostrady z Łodzi do Wrześni?

 

A Poznań to naprawdę taki zapchany rano? Ile czasu można tam stracić? A jakby przed Poznaniem odbić np. na Wrześnię i Gniezno? Da to coś?

 

Ja jeżdżę nawet lekko zmodyfikowanym wariantem - zaraz za Częstochową skręcam w lewo (na Mykanów) na drogę 483 do Łasku, z Łasku na Uniejów (473) i na autostradę wjeżdżam za Uniejowem (zjazd Dąbie).

Chyba takim właśnie pojadę, nie znam kompletnie tych dróg ale skoro sobie chwalisz to skorzystam :wink:

 

 

Ja bym jechał autostradą na całej długości, od Grudziądza aż za Trójmiasto [>100km <1h] i później na Lębork

Jest taka autostrada? Rok temu jechałem na Gdańsk i nie pamiętam żeby była autostrada od Grudziądza do Trójmiasta :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, rzeczywiście jest tam mały ruch i mało radarów ? Jedzie się płynnie i bez stresu? Ile km jest tej autostrady z Łodzi do Wrześni?

Z Łodzi do Wrześni jest koło 120 km - autostrada nonstop, bez remontów w tym momencie (na zeszły tydzień). Tyle że jedna bramka po drodze (11 zł).

Trasa Września-Gniezno-Wągrowiec - to bez problemów. Pewnie że we Wrześni i Gnieźnie na jakichś światłach się postoi, ale to niezbyt duże miasteczka, więc luz. Policja - zdarza się, ale nie jakoś specjalnie często.

Potem z Wągrowca do Chodzieży to błysk, policji w życiu jeszcze tam nie widziałem. Za Chodzieżą na Piłę, to czasami stoją - są tam takie 70 w lesie i się tam czają, albo na wlocie do Piły.

Potem za Piłą to już bardzo rzadko - tyle że w Szczecinku straż miejska lubi ustawiać na 40 fotoradar - prawie zawsze jak jadę, to stoi. Sporadycznie straż też w Bobolicach fotoradar stawia (gminy sobie pożyczają nawzajem :evil: )

W okolicach Piły mają Octavię - srebrną, potem na Koszalin to Kię - to te co kojarzę :smile:

 

A Poznań to naprawdę taki zapchany rano? Ile czasu można tam stracić? A jakby przed Poznaniem odbić np. na Wrześnię i Gniezno? Da to coś?

Oj, około 7-8 rano to może być kiepsko. Bardzo dużo ludzi jeździ do pracy z podpoznańskich miejscowości od południa. Ja bym raczej nie ryzykował. A takie omijanie z tej strony to się jednak za dużo nadłoży.

 

Ja jeżdżę nawet lekko zmodyfikowanym wariantem - zaraz za Częstochową skręcam w lewo (na Mykanów) na drogę 483 do Łasku, z Łasku na Uniejów (473) i na autostradę wjeżdżam za Uniejowem (zjazd Dąbie).

Chyba takim właśnie pojadę, nie znam kompletnie tych dróg ale skoro sobie chwalisz to skorzystam :wink:

Jak nie znasz drogi, to tej trasy przez Łask pierwszy raz w nocy może bym nie ryzykował – bo można się zamotać :wink: – to jest dobre rozwiązanie na dzień, jak DK1 jest zapchana. W nocy to lepiej prosto na Łódź.

 

A autostrada przed Grudziądzem rzeczywiście jest od niedawna :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa: Warszawa - Słupsk.

 

Mój mąż twierdzi, że wybrałby opcję numer 3, a jeździ po kraju sporo. Od Płońska do Torunia są remonty i wahadła, ale mimo to jest to najlepsza opcja. Między Sierpcem i Toruniem uwaga na zdjęcia :wink: .

 

Jak mogę jeszcze w czymś pomóc, to się dopytam :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apal, dzięki, już prawie byłem zdecydowany na 2-jke. :twisted:

 

:wink: :mrgreen:

 

A może byłoby łatwiej zrobić ankietę :?: :wink:

 

 

A na poważnie: przy trasie nr 3 pchać się w skróty, które wymieniłem :?:

I czy to wogóle będą skróty biorąc pod uwagę stan dróg :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byłoby łatwiej zrobić ankietę

:twisted::mrgreen:

A na poważnie: przy trasie nr 3 pchać się w skróty, które wymieniłem

Więc:

- omininięcie Torunia przez Rypin-Golub-Dobrzyń-Wąbrzeźno (560-534-548)

nie, bo będzie problem w Grudziądzu - korki

- skrót/ ominięcie Bytowa przez Tuchomie-Łubno

- nie jechanie 209 do 21, tylko wcześniejsze odbicie na Dębnice kaszubską

można spróbować, pamiętaj tylko, że na Kaszubach są raczej kręte dróżki bo to takie małe góry :wink:

 

Szerokości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikor, często śmigam na Warszawę ze Słupska. Na dzień dzisiejszy najbardziej optymalne rozwiązanie to:

Droga Nr 7,dalej Nr 10 na Toruń, w Sierpcu lecisz na Rypin,dalej Wąbrzeźno, Świecie,Chojnice,Bytów.

Z Bytowa już ruchu niema i te kilkadziesiąt kilometrów obojętnie jak pojedziesz,ale z uwagi na stan drogi polecam Suchorze.

Na trasie Suchorze - Słupsk (około 30km) w każdej wsi masz radar stacjonarny, więc uważaj.

Szerokiej drogi:)

 

[ Dodano: Sro Maj 20, 2009 10:42 pm ]

Sikor napisał/a:

- omininięcie Torunia przez Rypin-Golub-Dobrzyń-Wąbrzeźno (560-534-548)

 

nie, bo będzie problem w Grudziądzu - korki

 

W tym przypadku Grudziądz omijamy (łącznie z korkami:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niewiem, tak jade, mam CB i otrzymam 140-160, a po 7-mce do 190 rozpedzam (wiecej nie idzie)

Zajedziesz w 5.5h:) Co za roznica.

Prawda jest taka ze ja juz troche na pamiec jade, wiec mi lepiej idzie.

Fakt jest taki ze to najlepsze rozwiazanie z doswiadczenia.

Wszyscy moi znajomi tak jada do wawy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku Grudziądz omijamy (łącznie z korkami:))

 

Fakt. A mój szanowny jeździ przez Grudziądz, bo tak woli :roll: .

 

Czego to się człowiek nie dowie :roll: :twisted: :wink: .

 

Ale czas to masz wyścigowy. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3m najlepiej (było) jechać 7-ką cały czas, ale podobno teraz tam radarów mega dużo (dawno nie jechałem).

A czas taki zwykły. Większość jedzie tą trasę poniżej 6 godzin.

Trochę łamie ograniczenia prędkości, ale bez szału. Szkoda że nie mamy mocniejszej służbówki:))

Swoją hondą vti jak jechałem kilometrówkę słupsk-przemyśl udało się zrobić w 7h50m trasę, no ale to już było ryzykowne. Teraz mam dzidzie w domu i muszę wolniej się poruszać:)

branoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz drogi, to tej trasy przez Łask pierwszy raz w nocy może bym nie ryzykował – bo można się zamotać :wink:

Spoko, pojadę z nawigacją a poza tym zanim tam dojadę to pewnie będzie już się robiło jasno (będzie już ok. 4 rano) :wink:

 

Jak będziesz się wybierał do BB to daj znać, jakiegoś spota się zrobi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seiken, z żoną i dzieciakami to i pięć godzin wydaje mi się mega-optymistyczne. :wink: :mrgreen:

 

na 7 może i jest troche psiarni, ale trasa WAWA -> GDAŃSK jest do zrobienia w prawie każdych okolicznościach w 4h a jak sie depnie to i 3h a pogłoski o kiepskim odcinku elbląg -> gdańsk to jakieś nieporozumienie, wiadomo lekko nie jest ale droga jest równa, nowa i szeroka. w niedziele rano w te strone będzie raczej mało samochodów jechało więc w/g mnie wjazd do 3miasta i przejazd na obwodnice przeskoczysz bez problemu, gorzej może być tylko za wejherowem.

 

pozdrawiam

miś

 

ps. ja lubie 7 a jedyne nieporozumienie to, to co sie stało na "zakrętach" między olsztynikem a ostródą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIŚ, czyli czasowo powinno wyjść podobnie jak przez ...Świecie-Chojnice...

 

Zależy mi też, żeby droga była w miarę dobra, coby siebie i rodziny za bardzo nie umęczyć. :wink:

 

Do jechania 10-tką trochę zniechęca mnie to:

 

Od Płońska do Torunia są remonty i wahadła

 

Jak mam przejechać kilka(dziesiąt) kilometrów więcej, ale przejechać, a nie stać gdzieś w korkach przy ruchu wahadłowym, no to zdecydowanie wybieram to pierwsze. :cool:

 

Tym bardziej, że żonę mam nerwową, a stanie w korkach działa na nią jak płachta na byka. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikor, przyznam Ci się, że ja osobiście nie mam nic przeciwko siódemce :wink: , poza tym, co napisał

jedyne nieporozumienie to, to co sie stało na "zakrętach" między olsztynkem a ostródą

Droga jest w miarę szeroka i rano można nieźle się tam jechnąć. Uważaj na radary, trochę ich nastawiali ostatnio, ale ja nie mam pojęcia gdzie są aktywne, bo nie mam CB i zwalniam tam gdzie trzeba zwolnić :mrgreen: .

 

Tym bardziej, że żonę mam nerwową, a stanie w korkach działa na nią jak płachta na byka.

A wkurzona żona działa na Ciebie podobnie :twisted: :wink: .

 

PS. Tylko się przez 3miasto pchaj w Gdańsku prosto na obwodnicę :idea: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jedziesz do Słupska czy 3m?

Bo na 3m tak jak mówiłem lepiej jechać 7-ką, i do 3m oczywiście w 4h się dojedzie.

Ale nie do Słupska. Tam jak lecimy na Słupsk jest jeszcze znienawidzony odcinek drogi Reda-Rumia-Wejherowo i tą drogą 5,5h minimum trzeba liczyć. A opcja Wawa-Słupsk zdecydowanie sierpc-rypin-chojnice.

pozdro

 

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 2:30 pm ]

PS. Tylko się przez 3miasto pchaj w Gdańsku prosto na obwodnicę .

 

Zależy od godzin wjazdu, bo jak są korki to wogóle najlepiej przez Pruszcz do obwodowej śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od godzin wjazdu, bo jak są korki to wogóle najlepiej przez Pruszcz do obwodowej śmigać.

 

W niedzielę unikałabym Pruszcza, w Gdańsku nie ma korków (w niedzielę ofkors), a w Pruszczu chyba jest w nd giełda samochodowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...