Skocz do zawartości

Pytanka o drogi


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odświerzę kotleta :razz:

 

Wybieram się z Bielska do Drawska Pomorskiego, tradycyjnie wyjadę ok. 2.30-3.00 rano więc w okolicy Wrocławia będę pewnie ok. 5.00-6.00, i teraz warianty:

1. Wrocław - Rawicz - Poznań - Piła ---> koledzy wspomnialiście że Poznań w tygodniu rano to jest dramat, a w weekend? Jak z nawierzchnią na DK5 i DK11 bo na fotkach z kamer ulicznych to tylko koleiny widać :mrgreen:

2. Wrocław - Zielona Góra - Gorzów Wielkopolski ---> trasa dłuższa od wariantu pierwszego tylko o 30 km, ale czy lepsza? DK3 i S3 wyglądają fajnie i bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław - Zielona Góra - Gorzów Wielkopolski

 

Lepsza. Ja jechałem z Wałcza kilka razy na narty do Czech przez Poznań i raz w końcu (z ciekawości) pojechaliśmy w drodze powrotnej przez Z.G. Dużo fajniejsza trasa.

 

A ile to jest w sumie kilometrów? To znaczy te 30km to procentowo ile wypada?

 

Masz navi? Jeżeli tak, to coś mi świta, że możnaby też Gorzów Wlkp. ominąć i przez wioski do Wałcza śmignąć. Chyba, że da się jakoś z Gorzowa do Drawska bezpośrednio szybciej dojechać, niż przez Wałcz to wtedy wal przez Gorzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to jest w sumie kilometrów? To znaczy te 30km to procentowo ile wypada?

585 vs 615 czyli te 30 km to prawie jak nic :wink:

 

Masz navi? Jeżeli tak, to coś mi świta, że możnaby też Gorzów Wlkp. ominąć i przez wioski do Wałcza śmignąć.

Mam navi, sprawdzę jak wygląda ominięcie :smile:

 

Zdecydowanie wariant 2. Sprawdź czy na trasie Wrocław-Lubin skończyły się remonty - w grudniu jeszcze wahadełka były. Ta trasa ogólnie lepsza pod względem jakości dróg, szybsza, mniej zabudowań, radarów i ludzi szeryfa.

Super :cool:

 

Dzięki Wam za pomoc :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wrocław - Zielona Góra - Gorzów Wielkopolski ---> trasa dłuższa od wariantu pierwszego tylko o 30 km, ale czy lepsza?

 

Zdecydowanie lepsza! Szerzej, mniej dziur i okazji do płacenia mandatu. Jedynie możesz postac trochę do ronda w Skwierzynie, ale jak jedziesz w miarę wczas, to nie powinno byc problemu. Jak już będziesz w Gorzowie, to trzymaj się 151. Niby zwykła landówa, ale ruch mały i idzie pociś do samego Węgorzyna. Stamtąd juz dolecisz do ZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Czy krajowa 7 Kraków-Warszawa to w miarę dobra trasa ?? Czy mam się liczyć z tym, że będę się toczył 70 non stop ? Mam opcję pojechać autostradą na Śląsk i potem dopiero do Warszawy ale zastanawiam się co lepsze. Jechać będę w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy krajowa 7 Kraków-Warszawa to w miarę dobra trasa ?? Czy mam się liczyć z tym, że będę się toczył 70 non stop ? Mam opcję pojechać autostradą na Śląsk i potem dopiero do Warszawy ale zastanawiam się co lepsze. Jechać będę w ciągu dnia.

 

Krk - Kielce: predkosc podrozna wlasnie 70 km/h. Duzo gorek i terenu zabudowanego. DK 1x2, czasami 2+1.

Obwodnica Kielc: S7 1x2, potem przez pare km przechodzaca w 2x2 - mozna cisnac.

Dalej Skarzysko - Kamienna do Radomia znowu DK 1x2 - predkosc podrozna 70-80 km/h.

Od Radomia do Warszawy najpierw S7 2x2, potem DK7 2x2 - migiem.

Total: 3,5h.

 

Sam musisz skalkulowac co Ci sie bardziej oplaca.

 

Ja jadac z KRK do Olsztyna nie wybieram DK1/DK8, lecz wlasnie DK7. Na tej drugiej jazda jest spokojniejsza. Zamiast jechac 120-140 na 'gierkowce', ale za to walczyc z miszczami prostej w bolidach z kratka, albo dziurami na prawym pasie jade sobie spokojnie DK7 z predkoscia ok. 100 km/h. 30 min dluzej niz DK1/DK8. Oszczednosc paliwa: 30%. Oczednosc nerwow - 'tysionc pincet' procent. :wink:

Oczywiscie zdarzaja sie scenariusze typowo polskie: jade 100 km/h, wyprzedza mnie miszczu, ktorego zaraz spotykam za tirem. Nie zwalniam, wyprzedzam od razu obydwu i za pare kilometrow znowu miszczu pedzi przede mnie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziedzic_Pruski, bardzo dziękuję za wyczerpujący opis. Wybiorę DK7 bo autobana + gierkówka + DK8 wyjdzie mnie na pewno więcej niż 3,5h, a zalezy mi tylko na czasie. Auto i paliwo służbowe więc mnie nie obchodzi tym razem. Grunt, żeby po prostu ruch szedł naprzód. 70km/h jest ok, pod warunkiem, że jest płynne. Jeżeli dotrę do Legionowa w 5 godzin to będe przeszczęśliwy :)

 

A co do mistrzów na gierkówce to niestety znam temat, bo najczęściej jeżdżę do Warszawy z Katowic. Jutro wyjątkowo z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, Nie zrazaj sie tym, ze gugle podaja ponad 4 godziny. :mrgreen: Z drugiej strony tez jesli trafisz na wypadek, lub jakis PKS po drodze przez co 3,5h bedzie nierealne to ja reklamacji niestety nie przyjmuje. :mrgreen:

 

Tak na powaznie to ja jade 100 km/h bez wzgledu czy to jest DK 1x2, DK 2x2, S czy A. Tak juz mam jezdzac po Polsce. :lol:

Wykorzystujac S7 w okolicach Kielc i cale 2x2 od Radomia do Warszawy mozna uzyskac naprawde dobry czas. Ja mam zone w ciazy to juz sie uspokoilem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Którędy byście jechali z południa kraju do Świnoujścia? Walić w Kątach Wrocławskich na Lubin, Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski czy może jakoś inaczej mniej głównymi drogami? Znajomi namawiają mnie na dojazd przez Niemcy - ok. 100 km więcej do jazdy ale że niby jedzie się lepiej i szybciej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znając Polskie realia, na pewno tamtędy będzie lepiej :mrgreen:

To zależy, jakbym jechał jakimś dyszlem kombi i to jeszcze w dzień to te 100-150km pewnie warto by było nadrobić autostradami, ale jadąc Evo nie jest problemem wyprzedzić jakichś maruderów a na dodatek zawsze wyjeżdżam w nocy ok. 2.00 więc pewnie ok. 5.00 będę już w Zielonej Górze :mrgreen: potem tankowanko i po kolejnych 2-2,5 godzinach będę na miejscu.

Jak jeżdżę z Bielska do Gdańska to bez problemu jadąc sobie rekracyjnie mieszczę się w 7 godzinach (z reguły 6 godzin samej jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_P, z krańca południowej wielkopolski (80 km na wschód od Wrocławia) do Szczecina, przez Niemcy miałem dokładnie 150 km i byłem trochę szybciej (ok.20-30 minut). Sprawdzone 2 razy :arrow: ciut szybciej, ale dalej :wink: . Ja ostatnio jeżdżę DK11, przed Poznaniem na autostradę, potem trochę męczarni i od okolic Gorzowa jest bardzo fajna droga do Szczecina. Ale z okolic Wrocławia to bym chyba jechał przez Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jeżdżę DK11, przed Poznaniem na autostradę, potem trochę męczarni i od okolic Gorzowa jest bardzo fajna droga do Szczecina. Ale z okolic Wrocławia to bym chyba jechał przez Niemcy.

Dzięki za info, na mapie wygląda ciekawie i odległość praktycznie taka sama. A ten odcinek autostrady od Poznania jest płatny?

Przez Wrocek nie muszę jechać, tak jakoś wydał mi się on po drodze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jeżdżę DK11, przed Poznaniem na autostradę, potem trochę męczarni i od okolic Gorzowa jest bardzo fajna droga do Szczecina. Ale z okolic Wrocławia to bym chyba jechał przez Niemcy.

Dzięki za info, na mapie wygląda ciekawie i odległość praktycznie taka sama. A ten odcinek autostrady od Poznania jest płatny?

Przez Wrocek nie muszę jechać, tak jakoś wydał mi się on po drodze :wink:

 

Tak, bodaj 12 złotych za około 60 km :lol: eeeech, szkoda gadać te polskie autostrady. Ale raz przy zjeździe z tejże autostrady, w okolicach Nowego Tomyśla, stałem w korku prawie 0,5 godziny, bo wystarczy, że ruch jest spory i zjazdy z A2 się zapychają :evil: .

Teraz dopiero zauważyłem, że jedziesz z B-B, więc jeśli tak to ja bym jechał ze Śląska A4 (bezpłatna i z wyremontowanym pasem w kierunku Niemiec) i dla zaoszczędzenia tych 100 km z niej nie zjeżdżał, tylko jechał prosto przez Niemcy :idea:

Szerokiej drogi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...