Skocz do zawartości

Pytanka o drogi


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

lukass, dzięki, poczytałem tez twoje porady dot. omijania autostrady na słowenii - szkoda, że nie wiedziałem tego rok temu - trasa już zaplanowana.

Dzięki

Jeżeli granicę Austria/Słowenia będziesz przekraczał w Mureck, to w tym roku zrobiliśmy jeszcze jeden skrót w Austrii - zjechaliśmy z autostrady jakieś 40 km przed Grazem i pojechaliśmy przez góry na skróty (około 55 km vs 90 autostradą) - czasowo wychodzi mniej więcej to samo, a widoki i zakręty rewelacja :lol: - na powrocie zrobiliśmy dokładnie tak samo 8)

Tu masz mapkę tego skrótu :arrow: http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... a=1&num=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda teraz trasa Gdańsk - Warszawa?

Dość słabo, dziesiątki km objazdami albo co chwilę wyjazdy z budowy. Jeśli w sobotę drogowcy będą pracować, to możesz się co kawałek nadziewać na akcję "wszyscy stoją, bo wywrotka wjeżdża/wyjeżdża". Do Wawy jechałem w ubiegły poniedziałek po południu koło 6h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny temat!

 

Zatem chcialbym sie zapytac w imieniu osob ktore beda jechaly na Rajd Dolnoslaski z Warszawy. Co polecacie i ile czasu moze zajac podroz?

Slyszalem wiele zlego nt drog w tamten rejon kraju.

 

 

Czyzby nikt ze Stolycy nie wybieral sie do Klodzka? pomozecie? :D

 

Co to za forum ze nikt nie jedzie na Dolnoslaski? Tak przekornie pytam bo jutro kolo 16 ruszam z Wawy i naprawde oczekuje pomocy w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda teraz trasa Gdańsk - Warszawa?

W sobotę jadę do Warszawy na ślub na 17 i nie wiem o której wyjechać żeby spokojnie zdąrzyć :roll:

 

Na Twoim miejscu wyjechalbym o 10:00. Masz objazd zaraz za Przejazdowem. Potem swiatla i rozne cuda przed Elblagiem. Potem roboty kolo Ostrody i za Olsztynkiem.

Musisz tez jakos po tej warszawce dojechac. Przedmowcy mowia 6 h jak nic i to jest prawda. Najwyzej zajedziesz sobie na kawe jak bedziesz za wczesnie a ile stresu zaoszczedzisz wyjezdzajac wczesniej to Twoje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda teraz trasa Gdańsk - Warszawa?

W sobotę jadę do Warszawy na ślub na 17 i nie wiem o której wyjechać żeby spokojnie zdąrzyć :roll:

Jedź A1 do Grudziadza potem przez Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń, Rypin, Sierpc i w Płońsku powrót na 7 - będzie 20 km dalej a znacznie szybciej - w srodę wracałem z Gdyni (wyjazd około 16) i tą trasą od minięcia korka na obwodnicy przy łączeniu/budowie z 7 do Wawy dojechałem w 4,5 godzniny z 20 minutowym postojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś uczynny dać dobry pomysł na drogę z Warszawy do Kołobrzegu? Planuję wyjechać około 3 w nocy z Warszawy żeby na spokojnie dojechać (wyjazd w niedzielę 04.09). Google twierdzi że to 7 godzin i 36 minuty, jak to wygląda w praktyce?

Przyznam szczerze że koszmarnie nienawidzę korków dlatego chciałem wyjechać w nocy. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda teraz trasa Gdańsk - Warszawa?

W sobotę jadę do Warszawy na ślub na 17 i nie wiem o której wyjechać żeby spokojnie zdąrzyć :roll:

Jedź A1 do Grudziadza potem przez Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń, Rypin, Sierpc i w Płońsku powrót na 7 - będzie 20 km dalej a znacznie szybciej - w srodę wracałem z Gdyni (wyjazd około 16) i tą trasą od minięcia korka na obwodnicy przy łączeniu/budowie z 7 do Wawy dojechałem w 4,5 godzniny z 20 minutowym postojem.

 

Dokładnie tak jeżdżę od jakiegoś czasu, jak mam jechać do Wawy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny temat!

 

Zatem chcialbym sie zapytac w imieniu osob ktore beda jechaly na Rajd Dolnoslaski z Warszawy. Co polecacie i ile czasu moze zajac podroz?

Slyszalem wiele zlego nt drog w tamten rejon kraju.

 

 

Czyzby nikt ze Stolycy nie wybieral sie do Klodzka? pomozecie? :D

 

Co to za forum ze nikt nie jedzie na Dolnoslaski? Tak przekornie pytam bo jutro kolo 16 ruszam z Wawy i naprawde oczekuje pomocy w tej sprawie

 

UPik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda teraz trasa Gdańsk - Warszawa?

W sobotę jadę do Warszawy na ślub na 17 i nie wiem o której wyjechać żeby spokojnie zdąrzyć :roll:

W sobotę możesz spokojnie jechać siódemką . Jak masz CB to łatwiej ustrzec się przed policją . W 4,5 godziny spokojnie zajedziesz . Nawet przy spokojnej prędkości nie będzie problemu z dotarciem na czas . Na jedynce możesz mieć problem koło Torunia . Od Torunia do Płońska jest droga po modernizacji i dlatego nie ma gdzie wyprzedzić i sie wleczesz . Zrobili drogę wąską , wysepki na środku , brak pobocza , głębokie rowy i tylko zasieków brak :D

Mnie szybciej się jedzie siódemką (może to tylko kwestia przyzwyczajenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś uczynny dać dobry pomysł na drogę z Warszawy do Kołobrzegu? Planuję wyjechać około 3 w nocy z Warszawy żeby na spokojnie dojechać (wyjazd w niedzielę 04.09). Google twierdzi że to 7 godzin i 36 minuty, jak to wygląda w praktyce?

Przyznam szczerze że koszmarnie nienawidzę korków dlatego chciałem wyjechać w nocy. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Hej,

 

Warszawa - Płońsk - Sierpc - Toruń - Świecie- Tuchola - Chojnice - Biały Bór - Bobolice - Koszalin - Kołobrzeg.

 

alternatywa - odcinek .......Sierpc - Golub Dobrzyń - Wąbrzeźno - Świecie - .... Jedziesz rano więc raczej wybrałbym przez Toruń ( Lubicz - Łysomice )

- odcinek Bobolice - Karlino - Kołobrzeg ( nie znam dobrze trasy Bobolice - Karlino), jest już po sezonie, ale w wakacje jest to lepszy pomysł niż przez Koszalin ( duży ruch od strony Mielna ).

 

Jeżeli pojedziesz Bobolice - Koszalin uważaj szczególnie na fotoradar w miejscowości Przydargiń ( SM w Bobolicach ), niestety działa i to w dwie strony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedynce możesz mieć problem koło Torunia . Od Torunia do Płońska jest droga po modernizacji i dlatego nie ma gdzie wyprzedzić i sie wleczesz . Zrobili drogę wąską , wysepki na środku , brak pobocza , głębokie rowy i tylko zasieków brak :D

Mnie szybciej się jedzie siódemką (może to tylko kwestia przyzwyczajenia )

A po co ma jechać do Torunia :?: Poza tym to chyba jakąś inną drogą nr "10" jeździsz :shock:, bo na odcinku Sierpc-Płońsk to jest 100 razy lepsza do jazdy i wyprzedzania niż jednopasmowe odcinki "7" :idea:

Oczywiście jak zrobią "7" - to co teraz jest w budowie i będzie około 170 km dwupasmowej to będzie to lepsza opcja na drogę W-wa-Gdańsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma jechać do Torunia :?:

Ja nie napisałem że w Toruniu ale pod Toruniem (Łysomice)

Jechałem z miesiąc temu z Płońska do Łysomic właśnie , to dla mnie jakaś masakra ta droga . Jedziesz i nie ma gdzie bezpiecznie wyprzedzić . Na siódemce te budowy są dobrze zorganizowane i nie ma kłopotu z przejazdem . Jedzie sie naprawdę nieźle . Pamiętaj że to przejazd w sobotę a nie w tygodniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie podanej przez lukassa nie ma Łysomic :mrgreen:

 

 

Kiedyś mi tę trasę polecił Marek Konkolewski, który pracuje w Wawie a mieszka w okolicach Gdańska... od lat tamtędy jeździ i ma rację.

Ponadto to bezpieczniejsza droga, bo nie ma tylu idiotów co na "7" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wawy jechałem w ubiegły poniedziałek po południu koło 6h.
Jeśli w sobotę drogowcy będą pracować

 

o ile pamiętam, jechałem w zeszłą sobotę DK7 z Gdańska do Warszawy niecałe 5 godzin, z postojem na tankowanie, z prędkościami 70-100-120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zaobserwowałem dramatu na 10, o którym pisze IRAZU.

Wysepki są na skrzyżowaniach, ale nie wszystkich, droga ma normalnie poszerzane pobocza jak DK7 i świeżą nawierzchnię. Do samego Torunia można dojechać w 2.5h z Warszawy, średnia 75-80km/h jest do osiągnięcia bez szaleństw (licznikowe 100km/h). Jedyny problem, że z powodu remontu na DK7 i otwarcia A1 coraz więcej osób przenosi się na DK10 i to trochę obniża komfort jazdy, ale to też zależy od pory i dnia. Jeszcze dwa lata temu śmigało się tam jak na zaginionej drodze. Najgorzej rzeczywiście jest przed Łysomicami i przed Lubiczem, tam z rana są duże korki, to jedyne problematyczne miejsce.

Z drugiej strony w zeszły weekend w niedzielę wracałem z Elbląga DK7 i trasę na spokojnie zrobiliśmy w 3.5h do Łomianek i 4h na Kabaty wraz z tankowaniem bo paliwa starczyło równo do Mostu Grota :) Z kolei znajome osoby wracały z Elbląga w sobotę i zajęło im to 6h (+ 1h stania pod Mławą z okazji rekonstrukcji bitwy, ale tego nie wliczam), czyli zupełnie inaczej niż kolega tzd. Na DK7 mimo wszystko aż takiego dramatu nie ma, łącznie na 65 km są roboty. Przed Ostródą nic nie ma, robią tylko na odcinku Pasłęk-Miłomłyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jadę jutro normalnie 7 :wink:

Zdaj relację , bo ja w środę do Gdańska jadę .

 

 

Ok, napiszę Ci jutro wieczorem jak już wróce ;)

 

 

 

Trasa z Gdańska do Wawy w sobote zajeła mi 4 godziny. Żadnych utrudnień nie było i się spokojnie jechało. Teraz wróciłem już i jechałem podobnie. Nieco ponad 4 godziny. Jedź IRAZU normalnie 7 bo naprawdę dobrze się jedzie nawet przy tych remontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...