Skocz do zawartości

jakie piwo? bo już mię mdli (międli) hi hi..


slesz

jaki browar?  

508 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem jeszcze o mistrzu czyli ciemnym piwku u Szwejka w Pradze.

 

Masz na myśli "U Fleku" ? http://www.ufleku.cz/ - jak tak to racja, to piwo to w ogóle inna liga.

 

oczywiscie że u Fleka :oops: , nie wiem co mi sie z tym Szwejkiem pomyliło :shock: . Genialne piwo, ale cholernie zdradliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o mistrzu czyli ciemnym piwku u Szwejka w Pradze.

 

Masz na myśli "U Fleku" ? http://www.ufleku.cz/ - jak tak to racja, to piwo to w ogóle inna liga.

 

oczywiscie że u Fleka :oops: , nie wiem co mi sie z tym Szwejkiem pomyliło :shock: . Genialne piwo, ale cholernie zdradliwe.

 

Nie pomyliło Ci się- tam m.in. kręcono Wojaka Szwejka (z tego co słyszałem) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie piwa do jedzenia

jedzenie jedzeniu nierówne...

do pierogów albo grzybowej piwsko faktycznie nie leży, ale do karkówki z gryla/kanapki z kiełbasą... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie piwa do jedzenia

jedzenie jedzeniu nierówne...

do pierogów albo grzybowej piwsko faktycznie nie leży, ale do karkówki z gryla/kanapki z kiełbasą... :mrgreen:

 

niet - do zadnego jedzenia - wg mnie za bardzo zabija smak potraw - jakichkolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam Żubra brak. kiedyś było nad morzem Gdańskie ale już nie ma to Specjal na plaży najlepiej wchodzi.Łomża też ok.

 

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 2:38 pm ]

po zakończeniu ankiety proponuję spot piwny w celu przedyskutowania tematu i dojścia do wspólnego wniosku,że piwo dobre jest a nawet jeszcze lepsze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była prośba o dołożenie opcji w ankiecie - może jakiś mod modłby :wink:

postanowiłem przypomnieć sobie smak żubra i zanabyłem - na sztuki bo w 8-paku jest droższe :shock: nie chodzi o cenę ale 2.19 za luz a 2.43 w paczce :shock: w tesco.. przecież to kradzież jakaś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark L.A., zagadaj do forumowicza Primi na Trójmiejskim spocie w browarni Gdańsk dzielił się z nami własnymi doświadczeniami. Z tego co pamiętam dużo zabawy z tym i raczej jako ciekawostke należy to traktować.
Trochę zabawy jest, ale czego się nie robi w imię nauki :mrgreen: Robiłem raz i nawet wyszło, trzeba przestrzegać kilku rzeczy temperatury, czystości itp. Samo przygotowanie bardzo proste. Duży garnek, czyste butelki, kapsle, glukoza, drożdże, ekstrakt słodowy. Całą aparaturę kupiłem na allegro (minibrowar) :mrgreen: Pierwsze na ogień poszło zwykłe jasne, ludziska pili i żyją, większość chwaliła. Teraz planuję zrobić pszeniczne.

Aha, jedno półlitrowe piwo wychodzi ok. 1zł :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ciechana, to najlepszy jest w knajpie bezpośrednio w browarze. Jest ich kilka rodzajów i każdy niezły. Przynajmniej coś nam zostało po przeniesieniu rajdu warszawskiego :razz:

 

Jeśli będziecie w Belgii, nie można nie spróbować Gouden Carolusa Classic. Piwo - poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primi, a dużo przestrzeni wymaga taka instalacja?
DNL ogólnie cała instalacja mieści się w wiadrze ok 25l, takim podobnym do wiadra na tynk. Trzeba jeszcze zarezerwować miejsce na 2 skrzynki piwa, z jednego opakowania ekstraktu słodowego wychodzi ok. 40 butelek piwa. Najwięcej zabawy jest z umyciem 40 butelek oraz z ich napełnieniem. Cała reszta zajmuje mało miejsca i czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktoś z Was jest fanem Ciechana tak jak ja to znam kilka w miare pewnych lokalizacji w Warszawie.

 

Złote tarasy na poziomie -1 jest taki sklep ze zdrową żywnościa ( ale tam drogo)

oprócz tego Piotry i Pawły, czasem w Almach,

a tak poza tym to:

Zoliborz :

Pl. Grunwaldzki (24h) (jest zawsze)

Zeromskiego 24h

róg mickiewicza i potockiej 24h

Słowackiego (Mareczek sklep sie zwie)

Krasińskiego 24 (Tomfed 24)

Wólczyńska (Bunkier)

Kochanowskiego (sklep w osiedlu takim zamkniętym)

Reymonta (Patrator 24h) (przy przystanku od razu)

Renesansowa 11 (24h)

Bemowo:

Szarotka - Powstancow śląskich ( w pasazu)

PIzzeria La-luna (w tym samym pasazu)

Karafka- gustawa morcinka 33a

róg piastow slaskich i powstancow slaskich (Centrum Handlowe Bemowo)

Jelonki:

Donat-Lazurowa (24h)

Oaza - Szobera 4(24h)

praga poludnie :

Grochowska 168c (renata)

kobielska 47/51 (fiz)

kickiego 1 (somach)

zamojskiego (ares)

 

oprócz tego:

-żabka na dobrej

-alkohole świata na chmielnej

-aro na niepodległości koło narbutta

-sklep ze zdrową żywnością w galerii mokotów

 

tyle wiem, może to komuś pomoże :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w grafiku Zwierzyniec i Miodowe z Ciechana ;)

Miodowe z Zabki na Targowej.

 

Chciałbym cokolwiek! Niestety wczesnym rankiem wyjazd... :cry:

Ale nie mogę się opędzić od chęci wybrania się do Ostrawy na "rzezane"!!! Może ktoś z was miałby ochotę w następny piątek???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...