Skocz do zawartości

Praga


Dyzio_d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć!

 

 

tamtejsza policja

Sorry ale walczę z tym mitem jak mogę, prawie 2 tygodnie byliśmy ze znajomymi na 2 samochody w Czechach (oba na polskich blachach), zjeździliśmy Czechy w każdą stronę, i nie zatrzymał nas ani jeden patrol policji, straży granicznej ani żadnej innej czeskiej jednostki mundurowej!
Idąc stereotypami to dla Niemca jesteś złodziejem, a no i pijakiem "bo każdy pijak to złodziej!" cytując klasykę :mrgreen:
(Dwóch Niemców w Szczecinie: Tato tato patrz, samochód dziadka! :lol: )
Ludzie przestańmy żyć stereotypami, czasy kiedy czeska policja czepiała się polaków są już za nami, odeszły mniej więcej z czarnymi tablicami :twisted:

 

Spokojnie możesz jechać autem!
Miłego wypoczynku! :)

 

 

Podpisuję się wszystkimi kończynami!

 

Przepraszam, że odgrzebuję stary post, ale jestem na tym forum od niedawna i tak sobie po kawałeczku podczytuję interesujące mnie tematy. I w tym wątku padło kilka stwierdzeń, które i w innych miejscach często widzę / słyszę, ale zupełnie nie mogę ich potwierdzić.

 

Od jakichś 12 lat jeżdżę do Czech kilka razy w roku (czytaj: 4-6 razy), zjeździłem ten kraj wzdłuż i wszerz i na wszelkie możliwe sposoby. Przypuszczam, że po Republice Czeskiej przejechałem więcej kilometrów niż po Polsce. Ani razu nie zatrzymała mnie tam policja. Ani razu. Ani na autostradach, ani na wiejskich drogach. Tak, normalnie na polskich rejestracjach :)

 

Trzeba po prostu jeździć grzecznie, nie szaleć, przestrzegać przepisów i ograniczeń prędkości. Zwłaszcza w terenie zabudowanym. I to wszystko.

 

Jeszcze wcześniej ktoś pisał, że Czesi na drodze są nieuprzejmi i trzeba jeździć "ostro". Cóż, informuję, że przeciętna opinia przeciętnego Czecha jest taka, że Polacy jeżdżą jak szaleńcy i samobójcy. Szczególnie złą sławą cieszą się nasi "TIRowcy". Ale osobówki także. Jeżdżąc "ostro" tylko ten stereotyp utrwalamy. Więc ja bym proponował odwrotnie -- jeździć spokojnie.

 

Z moich obserwacji:

- po autostradach jeżdżą raczej szybko, ale sprawnie, często można spotkać nawet starą Škodę Felicję zapierniczającą 150 km/h,

- w terenach zabudowanych w ogromnej większości zwalniają do 50 km/h (jeśli ktoś próbuje "junakować", jest przez to od razu widoczny),

- na drogach dwupasmowych zdecydowanie przestrzegają zwyczaju jechania prawym pasem; nawet jeśli ten pas jest zniszczony, a lewy jest totalnie pusty i piękny (czego nie można powiedzieć o Polsce),

- absolutnie nie zauważyłem nigdy prób przeszkadzania / dyskryminowania / utrudniania ze względu na tablice rejestracyjne PL,

- jedynym miejscem, gdzie czescy kierowcy jeżdżą zauważalnie bardziej po wariacku (szybko, łamiąc przepisy, nieprzewidywalnie), są okolice między Libercem a polską granicą -- zupełnie nie wiem dlaczego.

 

Żeby jeszcze mocniej uzmysłowić, jak idiotyczne czasem są stereotypy i nie można się dać "zwariować": mój kolega Czech, kiedyś, jak już dobrze popiliśmy, przyznał się mi, że jak pierwszy raz jechał do Polski do nas w odwiedziny, to mu cała rodzina i znajomi ten wyjazd odradzali.

 

Dlaczego?...

 

"Bo w Polsce wszyscy jeżdżą jak wariaci, w ogóle nie mamy dobrych dróg (jesteśmy tak gdzieś na poziomie Albanii lub Mołdawii). Jeśli nawet uda mu się przeżyć trasę z Cieszyna do Warszawy i nie zginie w wypadku samochodowym, na pewno go napadną, pobiją i ukradną mu samochód."

 

To teraz rozejrzyjcie się wokół siebie i zobaczcie ile w powyższej opinii jest prawdy.

Dokładnie tak samo prawdziwe są legendy o czeskich policjantach czyhających na Polaków na każdym rogu.

 

Jednym słowem: zapraszam do Czech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, czy ktos moze polecić sprawdzone i zrównoważone cenowo miejsce noclegu w Pradze lub bliskiej okolicy żeby autem nie trzeba bylo sie ruszać z pod hotelu?

 

http://www.hoteljelenidvur.cz/en/ - przynajmniej na tle praskich hoteli wyróżnia się doskonałym stosunkiem cena/jakość.

Lokalizacja rewelacyjna, w pokoju z widokiem na Hradczany (i podwórko hotelowe) masz ciszę jak w agroturystyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...