Skocz do zawartości

Praga


Dyzio_d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurczę pamiętam jak byłem ostatnio w Pradze że byłem w jakimś fajnym miejscu, ale nie mogę sobie przypomnieć jakim

to znaczy ze byles w dobrej knajpie na jeszcze lepszym piffie w duzych ilosciach.... no przynajmniej chwilowa utrata pamieci na to wskazuje :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaki79 też chce pomuka... :mrgreen:

marek-szulczyk też... :mrgreen:

Hahaha...

a ja to co? :evil:

:razz:

Kurczę pamiętam jak byłem ostatnio w Pradze że byłem w jakimś fajnym miejscu, ale nie mogę sobie przypomnieć jakim :roll:

 

Przecież napisałem też :mrgreen:

 

Co do "zapomniałem gdzie byłem" to nie ten wątek... :mrgreen:

 

Byłem zobaczyłem wróciłem. Najciekawsze: w czasie wizyty w muzeum lotnictwa akurat nie wiem skąd się wziął wystartował B-17 i odleciał :shock: Nawet nie zdążyliśmy dobrych fotek zrobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem też :mrgreen:
ale też nikt tego pomuka nie dostał, choć miał duży wkład w ten wątek :wink:
Co do "zapomniałem gdzie byłem" to nie ten wątek...
co ja za to mogę, pamięć nie działa wybiórczo na wątki :sad:
w czasie wizyty w muzeum lotnictwa akurat nie wiem skąd się wziął
pewnie z nieba :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurczę dostałem pomuka :lol: chyba w zamian za to żebym się już nie odzywał :mrgreen:

kup se jakiego cudoka

 

eeeee.... radekk, na sprzedaz jest? :shock:

 

:twisted::mrgreen:

no wiesz, wszystko idzie kupić, pytanie czy ktoś jest w stanie zaoferować odpowiednią kwotę :wink: :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem dwa dni temu z Pragi, piękne miasto! :cool:

 

Poszperałem trochę w internecie i znalazłem coś takiego:

-Petřín - znajduje się tam kolejka linowa, wieża widokowa na wzór wieży Eiffla i Labirynt luster. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pet%C5%99%C3%ADn

-Stadion Strahov – największy stadion piłkarski i drugi co do wielkości obiekt sportowy świata. http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Strahov

 

Wjechałem kiedyś w taką uliczkę , gdzie najtańsze zaparkowane auto , to MERC 500S

ferrario.jpg

 

:twisted::mrgreen:

 

Stoją tam bardzo często fajne samochody, ja naliczyłem 15 Ferrari, 2 Lamborghini, 3 Porsche, 2 Bentleye... :shock: . I to wszystkie koło siebie. Trafiłem tam przypadkowo. Jest to klub, kawiarnia Ferrari. Adres to: Malostranské nám. 9 :wink:

 

edit:

Właśnie doczytałem że wróciłeś. No nic, może innym się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Stadion Strahov – największy stadion piłkarski i drugi co do wielkości obiekt sportowy świata. http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Strahov
z tego co kojarzę tam prócz tych 8 boisk na tym stadionie, bezpośrednio przy tym obiekcie znajduje się jeszcze chyba 6 innych pełnowymiarowych boisk i kilka mniejszych, dość śmiesznie to wygląda jak się z tam tąd wyjdzie i po chwili kolejne boisko, zaraz kolejne i kolejne :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Troche odkopujac temat,

poszukuje sprawdzonych namiarow na 1 lub 2 noclegi w Pradze w celu zwiedzania, niekoniecznie w weekend.

 

W necie jest tego troche, ale zawsze lepiej celowac w sprawdzone miejsce. :cool: Zeby jeszcze auto mialo gdzie mieszkac. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Troche odkopujac temat,

poszukuje sprawdzonych namiarow na 1 lub 2 noclegi w Pradze w celu zwiedzania, niekoniecznie w weekend.

 

W necie jest tego troche, ale zawsze lepiej celowac w sprawdzone miejsce. :cool: Zeby jeszcze auto mialo gdzie mieszkac. :wink:

 

Szukałem kwitka i reklamówki jaką wziąłem z motelu w którym mieszkałem ale nie znalazłem :evil: Powiem, że jak nie zależy Ci na mieszkaniu w centrum to na obrzeżach pragi znajdziesz dobre i relatywnie nie drogie motele/hotele bez konieczności rezerwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Troszkę odkopię...

Na początku października wybieram się z żoną do Pragi na kilka dni i zastanawiam się czym tam się dostać. Oczywiście najlepiej byłoby samochodem ale tamtejsza policja i fakt, że przez te kilka dni nie będę ruszał subaraka nie daje mi spokoju...

Może ktoś jechał tam pociągiem nocnym? jest teraz jakaś promocja na te przejazdy za 19€, więc o nie mi chodzi.

 

A może ktoś się wybiera w tym terminie?:) To była oferta na gruponie jakieś pół roku temu... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odkopię...

Na początku października wybieram się z żoną do Pragi na kilka dni i zastanawiam się czym tam się dostać. Oczywiście najlepiej byłoby samochodem ale tamtejsza policja i fakt, że przez te kilka dni nie będę ruszał subaraka nie daje mi spokoju...

Może ktoś jechał tam pociągiem nocnym? jest teraz jakaś promocja na te przejazdy za 19€, więc o nie mi chodzi.

 

A może ktoś się wybiera w tym terminie?:) To była oferta na gruponie jakieś pół roku temu... :oops:

 

 

Zobacz PolskiBus. Komfortowe warunki i mają kurs nocny i dzienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamtejsza policja

Sorry ale walczę z tym mitem jak mogę, prawie 2 tygodnie byliśmy ze znajomymi na 2 samochody w Czechach (oba na polskich blachach), zjeździliśmy Czechy w każdą stronę, i nie zatrzymał nas ani jeden patrol policji, straży granicznej ani żadnej innej czeskiej jednostki mundurowej!

Idąc stereotypami to dla Niemca jesteś złodziejem, a no i pijakiem "bo każdy pijak to złodziej!" cytując klasykę :mrgreen:

(Dwóch Niemców w Szczecinie: Tato tato patrz, samochód dziadka! :lol: )

Ludzie przestańmy żyć stereotypami, czasy kiedy czeska policja czepiała się polaków są już za nami, odeszły mniej więcej z czarnymi tablicami :twisted:

i fakt, że przez te kilka dni nie będę ruszał subaraka

Spoko tam też mają parkingi strzeżone i to całkiem za rozsądne pieniądze, ja parkowałem Na Florenci pod wiaduktem. Aha tam był jeden stróż co Ty myślisz że wszyscy czescy policjanci tacy są :mrgreen: "jesteśmy w Czechach mówimy po czesku", ale urocza Pani z recepcji pomogła nam i dogadała się z typem, na koniec dodając ze straszny z niego idiota :twisted:

Spokojnie możesz jechać autem!

Miłego wypoczynku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę do Pragi w czwartek. Jak najlepiej dojechać z lotniska do centrum? I jakie puby polecacie? (uprzedzając pytanie - ostatniego dnia pobytu będę już pełnoletni :mrgreen:)

 

Mikad ja lecę w przyszlym tyogdniu i mam pytanie jak sobie poradziłeś z transportem z lotniska do centrum?

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę do Pragi w czwartek. Jak najlepiej dojechać z lotniska do centrum? I jakie puby polecacie? (uprzedzając pytanie - ostatniego dnia pobytu będę już pełnoletni :mrgreen:)

 

Mikad ja lecę w przyszlym tyogdniu i mam pytanie jak sobie poradziłeś z transportem z lotniska do centrum?

Sebastian

 

Autobus, linii niestety nie pamiętam, ale na pewno są informacje. Dojeżdża do stacji metra na przedmieściach, stamtąd koło 20 minut jazdy metrem i jesteś w centrum. Uwaga, w autobusie kup bilet na walizkę, ponoć lubią się tego czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enter napisał(a):

tamtejsza policja

 

Sorry ale walczę z tym mitem jak mogę

 

ja juz 2 razy mialem w Czechach sytuacje, kiedy pan mundurowy rozmawial ze mna normalnie, rozumiejac co do niego mowie po polsku do momentu kiedy nie poprosilem o pokazanie mojej rzekomej predkosci na fotoradarze. od tego momentu pan nie rozumial nic co nie byloby wypowiedziane w jezyku czeskim, lub zakonczone wreczeniem banknotow...

+ jeszcze ze 2 inne incydenty w ktorych chodzilo ewidentnie o to by dopiec/dostac w lape

 

nie traktuje tego jako stereotyp, nie zniecheca mnie to do podrozowania przez Czechy, w innych krajach tez sie zdarza, podaje fakty, moja babicka pochadzi z chrzanowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...