Skocz do zawartości

Nie parkuj jakby świat należał tylko do Ciebie


junasz

Rekomendowane odpowiedzi

ale tak jakoś wyszło :mrgreen:

Szukam miejsca do zaparkowania w okolicach Rynku w mej wiosce... i nagle - JEST, widzę, nawet dwa, tylko jakiś misiek typu "van rodzinny wielce" w to pierwsze tyłem wpasować się ( baaaardzo nieudolnie, nakierowywany z zewnątrz przez zażywną żonę) próbuje... odczekałem i w chwili sposobnej udało mi się podjechać te 20 metrów dalej i tyłem w drugą dziurę wpasować. Wysiadając słyszę, jak onaż zażywna - głosem na jakieś 200 m słyszalnym - dobrotliwie mówi:

- I sam popatrz... pan tak po prostu... pięknie tak wjechał... i samochód duży... i miejsca mniej...

 

I tak się zapytać chciałbym - ten z miśka powinien onąż zabić... czy nauczyć się jeździć?

 

:roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem po co zakładać nowy temat na coś takiego, ale skoro już o parkowaniu - mam zamiar wydrukować n wlepek z kilkoma prostymi radami "jak prakować" i "jak nie parkować", bo to co ludzie wyrabiają jest straszne. Tak niesamowita bezmyślność że strach sie bać jak oni jeżdżą, skoro parkują tak a nie inaczej.

Ma ktoś pomysły na jakieś "rady"? :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co zakładać nowy temat na coś takiego, ale skoro już o parkowaniu - mam zamiar wydrukować n wlepek z kilkoma prostymi radami "jak prakować" i "jak nie parkować", bo to co ludzie wyrabiają jest straszne. Tak niesamowita bezmyślność że strach sie bać jak oni jeżdżą, skoro parkują tak a nie inaczej.

Ma ktoś pomysły na jakieś "rady"? :twisted::twisted::twisted:

Tak:

"Jesli juz z bardzo wielkim trudem udalo ci sie zaparkowac pod domem, to nie ruszaj samochodu przez nastepne 100 lat" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie parkowanie jest cholernie ważne, nie dość że z czysto ludzkiego podejścia ładnie parkuję żeby nikomu nie przeszkadzać to jeszcze nie chcę żeby ktoś się ze mnie napieprzał i wytykał palcem :grin: Kilka razy w życiu mi się zdarzyło krzywo stanąć ale od razu wracałem się do auta i korygowałem ustawienie, moja żonka również nie postawi krzywo auta i byle gdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

Stary pomysł ;-)

 

http://www.nieparkuj.pl/

WRC fan było post wyżej :razz:

akcję znam, ale mi chodzi o zrobieniu typowo dla Poznania, z wyszukiwarką rejestracji, do tego ładne ciężko zdzieralne naklejki dla owych typów :razz:

Czasami mnie rozwala jak widzę jak niektórzy parkują, a pod moją uczelnią to już w ogóle zdolniachy jak nigdzie. Jak przejedziesz to co 3 stoi tak że na upartego zmieściłbyś się po jego prawej i lewej, ale nie byłbyś w stanie wysiąść. Jeszcze lubie tych co jak są miejsca do parkowania prostopadle do drogi to stają wzdłuż, albo jak są namalowane linię wyznaczające miejsca parkingowe to staje tak że ma tą linię centralnie pod samochodem :shock: Nie wiem czy ludzie są tak tępi żeby zrozumieć że trzeba wjechać między jedną a drugą czy co.

o dla przykładu :razz:

pgn28gn.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to zakłada robienie zdjęć, bawienie sie w strone (chociaż jakby to rozpropagować to mogłoby być fajnie, tak, żeby każdy mógł sprawdzić czy jest w ewidencji czy nie :mrgreen: ).

 

A ja myślałem o ulotkach, na których byłby np. adres strony z instrukcją parkowania.

 

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2009 1:10 pm ]

Już wiem.

Trzeba zrobić strone (i tu prośba do kogoś kto sie na tym zna, ja nie, o pomoc), gdzie bedzie można wrzucać zdjecia idiotycznie zaparkowanych aut, razem z wyszukiwarką rejestracji. I do tego auta za wycieraczke ulotka:

"Szukaj sie na www.*.pl"

Zamiast gwiazdki coś a'la "nieparkujjakidiota" tylko krótsze :mrgreen:

 

Ja zobowiązuje sie dostarczać codziennie chociaż jednego parkingowego idiotę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co zakładać nowy temat na coś takiego, ale skoro już o parkowaniu - mam zamiar wydrukować n wlepek z kilkoma prostymi radami "jak prakować" i "jak nie parkować", bo to co ludzie wyrabiają jest straszne. Tak niesamowita bezmyślność że strach sie bać jak oni jeżdżą, skoro parkują tak a nie inaczej.

Ma ktoś pomysły na jakieś "rady"? :twisted::twisted::twisted:

 

 

Antolll tu gdzie zyje (UK) popularne jest przyklejanie takich kartek na bocznej szybie dosc upierdliwym klejem. Stosuja to sklepy., spoldzielnie mieszkaniowe itp, kiedy ktos im zastawi miejsce bez pozwolenia. Cala zabawa w tym, ze nie niszczysz komus mienia, ale taki los spedzi kilka godzin zdrapujac klej, nieraz widuje samochody z resztkami na szybach wiec raczej latwe to nie jest. Drugi raz zastanowi sie dwa razy zanim zaparkuje.

 

Nie wiem czy w PL tez takie samoprzylepne naklejki dostaniesz, ale warto popytac bo koszt znikomy i chetnie dorzuce sie na akcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu gdzie zyje (UK) popularne jest przyklejanie takich kartek na bocznej szybie dosc upierdliwym klejem
ja właśnie o czymś takim myślę, tylko przyklejać na przednią szybę na wysokości wzroku :mrgreen:
każdy mógł sprawdzić czy jest w ewidencji czy nie :mrgreen:
i ile razy :razz:
"Szukaj sie na www.*.pl"

Zamiast gwiazdki coś a'la "nieparkujjakidiota" tylko krótsze :mrgreen:

ja bym zrobił coś mocniejszego :twisted: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu gdzie zyje (UK) popularne jest przyklejanie takich kartek na bocznej szybie dosc upierdliwym klejem
ja właśnie o czymś takim myślę, tylko przyklejać na przednią szybę na wysokości wzroku :mrgreen:
każdy mógł sprawdzić czy jest w ewidencji czy nie :mrgreen:
i ile razy :razz:
"Szukaj sie na www.*.pl"

Zamiast gwiazdki coś a'la "nieparkujjakidiota" tylko krótsze :mrgreen:

ja bym zrobił coś mocniejszego :twisted: :wink:

 

Nie chce być (przynajmniej na początku) zły i złośliwy. Wystarczy że znajdą się na stronie z odpowiednim podpisem i wyjasnieniem - dlaczego tak jak zaparkował(a) jest źle.

A że parking u mojej dziewczyny widać z okien całego bloku i widać z którego auta wysiadam i do którego przyklejam, mógłbym sie spodziewać nagłego ataku gwoździ na karoserie. Więc wole ulotki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie widziałeś jacy fajni kolesie mieszkają na Orła Białego
wiem
Aż strach
no bez przesady, konkretnych jest kilku

 

Porównując do mojej konkretności to wielu. Ale mniejsza z tym.

 

Trzeba by sie zabrać za to.

(mówie całkiem poważnie. Wczoraj na 6 miejscach (prostopadłych do drogi) zaparkowało 3 miszczów. I dupa, nic sie nie dało zrobić. :evil: )

Kto mógłby sie zająć stronką? Nie beda potrzebne jakieś super serwery (ja sie tam nie znam, ale myśle że coś darmowego dałoby rade), ani wypasiona stronka. Coś prostego tylko żeby dało sie łatwo wrzucać zdjęcia i zrobić do nich wyszukiwarke. Nie wiem, może jakiś blog (a w nazwie postów rejestracja żeby sie wyszukiwało)?

A potem zdjęcia i ulotki :twisted:

 

Btw czy jakiś mod mógłby zmienić temat na aktualny? :mrgreen: Bo niezbyt wiele wspólnego ma akcja przeciwko parkingowym idiotom z mitsumaniakami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do mojej konkretności to wielu. Ale mniejsza z tym
trzeba było trenować sztuki walki, a wielkość nie jednego by zaskoczyła, jak po jednym strzale by nie mógł dojść do siebie :twisted: :razz:

 

Co do strony, to ja niestety nie ogarniam więc potrzebny by był ktoś kto mógłby to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym parkowaniem to plaga . Nie podoba mi się jednak napiętnowanie kierowcy który okrakiem stoi na linii , bo nie wiemy co było gdy parkował . Czasami jest tak ustawiony bo te obok były żle zaparkowane i zmusiły gościa do takiego pozostawienia auta , a potem odjechały i cała wina spada na tego który został .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym parkowaniem to plaga . Nie podoba mi się jednak napiętnowanie kierowcy który okrakiem stoi na linii , bo nie wiemy co było gdy parkował . Czasami jest tak ustawiony bo te obok były żle zaparkowane i zmusiły gościa do takiego pozostawienia auta , a potem odjechały i cała wina spada na tego który został .

 

M.in. dlatego nie chce naklejek na auta.

Ktoś pomocny c.d stronki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nieparkuj.pl nie ma zdjęć żadnych "łosi", chyba jakieś względy prawne. Ja też byłbym za upierdliwymi nalepkami. Chodzi przecież głównie o parkingi w mieście czy centrum handlowym, gdzie wszystkim miszczom się spieszy. Kilka godzin przy skrobaniu szyby daje lepszą lekcję, niż zdjęcie w sieci, którego nigdy łoś nie zobaczy....Na osiedlowym parkingu ludzie się choć trochę znają i trzeba być niezłym skurczybykiem, żeby sasiadom ciągle stawiać w poprzek swój d..powóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...