Skocz do zawartości

Nawigacja w Foresterze


marx10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam doświadczenia z PDA z Automapą w Polsce i muszę swierdzić że się wiesza.

Wszystko jest Ok gdy spokojnie pod domem czy firmą zaprogramuję trasę i jadę.

Jedak większość zmian w trakcie jazdy w trasie czy miejscach docelowych bardzo często doprowadza do wieszania sie systemu i palm ląduje w schowku(żebym go przez okno nie wywalił).

Równiez mapa Polski pozostawia wiele do życzenia, główne trasy są Ok dobrze prowadzi i dobrze gada(słychać miłą panią bez problemów) ale spróbujcie pojechać w boczne drogi.

Zdarza sie wysyłanie w leśne przecinki i inne ustrojstwa, tak więc tam gdzie jest najbardziej potrzebny nie działa tak jak powinien.

W miastach również potrafi łapać problemy. Nie wie np. że ulia jest jednokierunkowa.

Ostatnio we Wrocławiu zaprowadził mnie w przeciwny koniec miasta niż chciałem, twierdząc że tu jest właściwy adres.

Tak więc kiepściuchno..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę w serwisie Audi. Bawili się nawigacją Polski (chyba w październiku) 2004. Testowali w Krakowie. Powiedział sam,że dobrze że zna okolicę, bo z GPS'em by zabłądził. Nie ma doskonałej nawigacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma doskonałej nawigacji :D

 

niestety :cry:

Nawigacja to ciągle tylko pomoc dla kierowcy. Nie ma co oczekiwać, że wytyczy "idealną" trasę.

Z mojego punktu widzenia najistotniejsza jest sprawność rekalkulacji. Uzywłem kiedyś SPIII, którego procesor tytanem prędkości nie był, więc zazwyczaj zanim zrekalkulował trasę to byłem już w całkiem innym miejscu i zaczynał od nowa i od nowa i od nowa... :lol:

Jedyny sposób żeby wytyczył w takich warunkach drogę to było zatrzymanie się i poczekanie aż skończy. :oops:

 

Mapy Polski dalekie są od doskonałości (zresztą EU w wielu miejsczach podobnie), ale zmienia się to na lepsze i GPMapa 3.0 w porównaniu z pierwszą wersją czy pierwszym Nawigtorem to niebo a ziemia.

 

Więc może doczekamy jeszcze za naszego życia mapy (prawie) idealnej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma doskonałej nawigacji :D

 

niestety :cry:

Nawigacja to ciągle tylko pomoc dla kierowcy. Nie ma co oczekiwać, że wytyczy "idealną" trasę.

Z mojego punktu widzenia najistotniejsza jest sprawność rekalkulacji. Uzywłem kiedyś SPIII, którego procesor tytanem prędkości nie był, więc zazwyczaj zanim zrekalkulował trasę to byłem już w całkiem innym miejscu i zaczynał od nowa i od nowa i od nowa... :lol:

Jedyny sposób żeby wytyczył w takich warunkach drogę to było zatrzymanie się i poczekanie aż skończy. :oops:

 

Mapy Polski dalekie są od doskonałości (zresztą EU w wielu miejsczach podobnie), ale zmienia się to na lepsze i GPMapa 3.0 w porównaniu z pierwszą wersją czy pierwszym Nawigtorem to niebo a ziemia.

 

Więc może doczekamy jeszcze za naszego życia mapy (prawie) idealnej :wink:

Dokładnie!Coraz lepiej z Automapą również!!!:) Ile im się oberwało ode mnie tylko oni wiedzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

hmm ja to bym chcial miec tak seryjna nawigacje + przenosna + w laptopie bo :

 

- prestiz na ulicach tyle monitorow jak u raperow w teledyskach

 

- laski leca na to co mruga

 

- pimp my ride jest COOL

 

- niezawodonosc zawsze szansa ze cos sie nie zawiesi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tego się właśnie obawiałem. Kolejny sprzęt do noszenia.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chciałby wyjaśnić, że P900 pracuje na Symbianie i z tego co mi wiadomo nie ma (przynajmniej obecnie) na tę platformę map ani oprogramowania nawigacyjnego. Swego czasu testowałem ten telefon ale ostatecznie zdecydowałem się na platformę PalmOS i Treo 650. Wybór okazał się trafny gdyż Treo jest jednym z najleprzych smartphone'ów na rynku a dzięki zestawowi samochodowemu z wbudowanym GPS mam w samochodzie nawigację, zestaw głośnomówiący z odtwarzaczem mp3, a poza samochodem telefon z palmtopem w jednym. Nie ma dodatkowego sprzętu do noszenia a też nie lubię takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P900 pracuje na Symbianie i z tego co mi wiadomo nie ma (przynajmniej obecnie) na tę platformę map ani oprogramowania nawigacyjnego

Przepraszam, ale to co napisałem to nie całkiem prawda. Jest oczywiście TomTom w wersji Mobile, który pracuje na urządzeniach z Symbianem, ale jak na razie dotyczy to tylko P910i.

http://www.tomtom.com/products/features ... Language=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W p900 zakoffalem sie w nawigacji ja zakupilem odrazu jak u znajomego zobaczylem buffy tez juz ma POPROSTU BAJKA :) cena to tel. "org" oprogramowanie + male czarne pudelko co sygnalik lapie okolo 300zl

 

bajka naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezme brata przetrzepie i sie dowiem mapa ... z netu sciagnolem ....

- taki mily rzut izometryczny jest

koszt tel kolo 700 zl ( taki palmik )

- urzadzenie jest blutufowe 300 zl kosztuje

-wybadam dokladniej dam znac ;)

 

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Sk4y ujzal to u mnie i poprosil zebym wam cos przyblizyl. Zatem po kolei:

 

Pierwsza rzecz. Co do telefonu to potrzebny jest jakikolwiek telefon z systemem symbian. W dowolnej wersji. Może to byc zwykły albo UIQ. Dlaczego P9xx jest do tego "najlepsiejszy"? Przyczyna prosta - ma najwiekszy wyswietlacz wsrod obecnie oferowanych telefonow komórkowych. Wiec jest to wygodne. Wystarcza tu juz P900 czyli kolo 500 zl...plus karta pamieci Memory Stick Duo 128 MB juz wystarcza - kolo 100 zł.

 

Druga rzecz. Oprogramowanie. Aplikacja do nawigacji jest program TomTom Mobile. Info o nim dokladne na stronie www.tomtom.com A tak w skrócie. Pełna mapa Polski wraz z bardzo madrymi i dokladnymi planami miast zajmuje 80 MB. Dodatkowo dostepne sa mapy CALEJ EUROPY. Nie bede sie rozpisywal:) jak ktos chce na jegop temat cos wiedziec wiecej to albo odsylam na www tomtoma albo jesli ktos ma ochote to jestem pod numerem 502-531-301. I chetnie pomoge. Cena oryginalnego oprogramowania TomTom Mobile jest niestety chora...BARDZO...ale w internecie sa wersje "oryginalne inaczej".

 

Trzecia cześć zestawu niezbednego do nawigacji to odbiornik GPS z technologia bluetooth. TO wydatek kolo 300-400 zł. Dostepne sa na allegro i w niektorych komisach GSM.

 

Czwarta rzecz to uchwyt utrzymujacy telefon:) aler to juz kwestia doboru przez uzytkownika:) Pełna dowonlosc, byleby byl sztywny bo slabo sie patrzy w telepiacy sie wyswietlacz podczas jazdy.

 

Kończąc tę epopeje niemalze dodam tylko, że posiadam dzieki temu swietny telefon plus genialna nawigacje która nie jest na stale zwiazana z samochodem.

Zapraszam do kontaktu ze mna pod numerem komorki badz gg 4991906. Chetnie pomoge.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

w Lexusie na Europe jest system AISIN / ALPINE a nie DENSO / KENWOOD chocby dla tego nie bedzie dzialal w foresterze. FORD ( gówno wort ) w prowadzil systen Denso do swoich nowych modeli nie wiem czy jest Polska - ale czy ktos wie czy jest szansa by ta plyta dzialala w foresterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udało mi się podpatrzyć forestera z testową nawigacją, prezentuje się zacnie, mimo, że to prototyp. Teraz trwają dopieszczenia systemu i przesiadka ze standardowego zestawu nawigacyjnego 2DIN na taki pracujący ze standardowym ekranem w forku. Podobno pozostało pracy przy tym na jakiś miesiąc :) Słyszałem też, że starają się przekonać do współpracy nawigację w Legacy/OBK (problem nieco trudniejszy, ale też są postępy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...