Skocz do zawartości

Moja nowa zabawka - Nissan HCR32


mati

Rekomendowane odpowiedzi

radekk, po co na pw?
wiesz, nie chciałem robić offtopu :lol:
SR i RB to świetne silniki i po co wkładać jakiegoś kloca z hamburgera
no wiem, ale tak sobie pomyślałem, nie wiem do końca jak SR z uzyskiwaniem mocy, więc tak sobie pomyślałem :wink:

W sumie różnica w wadze między SR20, a LS1 jest jakieś 60kg, myślałem że będzie jeszcze więcej

 

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 11:18 pm ]

adamusmax co się czepiuasz GT wing jest fajne :grin:

gtwing.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mati jak stwierdzisz ze SR nie bedzie pasowal to moge dac namiary na ludzi ktorzy zalatwia Ci RB25DET- z tym silnikiem bedzie znaczna poprawa nawet zakladajac ze sr i rb mialyby te sama moc. Roznica w wadze (silnik +skrzynia) to 90 kg. ALE RB rekompensuje to niesamowitym dolem i to sie bardzo przydaje. Pozatym bedzie znacznie mniej awaryjny - jako ze siedze w temacie nissanow od lat to wiem co mowie :) Ale to pewnie bedziesz myslal dopiero jak troche pojezdzisz juz tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati pogadamy jak mnie dasz tym rade sklepać w Poznaniu...

 

Będe próbował :wink: Mam nadzieje że ok. 1:50 pojedzie :cool:

 

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 7:29 am ]

mati, pelen szacun! :)

 

Dzięki :cool:

 

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 7:30 am ]

mati a może swap na LS1

 

No way :!: Jeśli miałbym brać pod uwagę jakiś swap, to tylka na 1JZ.

 

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 7:36 am ]

mati jak stwierdzisz ze SR nie bedzie pasowal to moge dac namiary na ludzi ktorzy zalatwia Ci RB25DET- z tym silnikiem bedzie znaczna poprawa nawet zakladajac ze sr i rb mialyby te sama moc. Roznica w wadze (silnik +skrzynia) to 90 kg. ALE RB rekompensuje to niesamowitym dolem i to sie bardzo przydaje. Pozatym bedzie znacznie mniej awaryjny - jako ze siedze w temacie nissanow od lat to wiem co mowie :) Ale to pewnie bedziesz myslal dopiero jak troche pojezdzisz juz tym.

 

Z tego co się dowiedziałem, SR został włożony głównie dla lepszego rozkładu mas, teraz podobno jest idealnie 50/50. Na razie pojeźdze na SR, a potem zobaczymy. Z doświadczeń chłopaków z Driftworks wynika że chyba najlepszą opcją na swap pod względem cena/osiągi/niezawodność jest Toyotowski 1JZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przekładki, to raczej zostanie LHD, tak bym wolał jeśli da się zarejestrować.

z tego co wiem, da się zarejestrować u nas RHD jeżeli samochód nie ma odpowiednika LHD -

tak więc w przypadku Skyline'ow nie powinno byc problemow.

Jedyne czego będziesz potrzebował to zaufanego pasażera, albo kamerki w okolicach lewego lusterka i LCDka na desce :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przekładki, to raczej zostanie LHD, tak bym wolał jeśli da się zarejestrować.

z tego co wiem, da się zarejestrować u nas LHD jeżeli samochód nie ma odpowiednika RHD -

tak więc w przypadku Skyline'ow nie powinno byc problemow

 

chyba odwrotnie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie; ) jeszcze się nie obudziłem ; ) w każdym bądź razie z rejestracją nie powinno być problemów (oprócz śmigania po urzędach rzecz jasna)

 

a tak BTW to jakby ktoś chciał się rozejrzeć za jakims Skylinem(lub częściam) to tutaj można czasami wyszperać ciekawe oferty

http://www.gtr.co.uk/forum/private-sale-cars-only.html

http://www.gtr.co.uk/forum/private-sale-parts-only.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przekładki, to raczej zostanie LHD, tak bym wolał jeśli da się zarejestrować.

z tego co wiem, da się zarejestrować u nas RHD jeżeli samochód nie ma odpowiednika LHD -

tak więc w przypadku Skyline'ow nie powinno byc problemow.

 

hmm no nie powiem zeby bylo az tak latwo bo jak narazie to jako jedyny w Polsce mam tak zarejestrowanego skyline'a :D

 

Z doświadczeń chłopaków z Driftworks wynika że chyba najlepszą opcją na swap pod względem cena/osiągi/niezawodność jest Toyotowski 1JZ.

1JZ ma parametry podobne do rb25 i jest o 20 kg lzejszy ale produkt yamahy/toyoty jakos mi nie pasuje w nissanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sie dowiedziałem, że pod krakowem są dwie R33 LHD

 

hmm to ktos je mocno ukrywa bo nawet na forum turbokillers sie nie pochwalili, jesli to prawda to musieli miec baaardzo dobre znajomosci albo na angielskich tablicach sa :)

 

Nie ukrywa :mrgreen: jeden to mój były, miał się przekładać nie wiem w jakim jest stadium a drugi szary/srebrny jest już przełożony i śmiga na polskich blachach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz kupilem brzeszczot do upierdzielenia spojlera :mrgreen:

 

garnek se lepiej upierdziel :razz:

 

do not underestimate the power of brzeszczot bo Tobie tez cos upierdziele :razz: :mrgreen:

 

możesz spróbować, ja wtedy będę miał okazję wypróbować czy satysfakcje daje wiercenie dziur wiertarką i cięcie kątówką białego Gtka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz kupilem brzeszczot do upierdzielenia spojlera :mrgreen:

 

garnek se lepiej upierdziel :razz:

 

do not underestimate the power of brzeszczot bo Tobie tez cos upierdziele :razz: :mrgreen:

 

możesz spróbować, ja wtedy będę miał okazję wypróbować czy satysfakcje daje wiercenie dziur wiertarką i cięcie kątówką białego Gtka :mrgreen:

 

bialego GTka to ma pitus - moj z GTkiem praktycznie nic wspolnego nie ma :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, znasz specyfikacje silnika? jakie tam turbo siedzi? Jaka skrzynia?

 

SR20DET black top. Turbo nie wiem jakie, ale ma aktuator HKS'a, skrzynia z Silvi S14 + aftermarketowe sprzęgło i LSD. Aftermarketowy ECU, moc jaką podają to ok. 260 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...