Skocz do zawartości

czy forester 2 litry bez turbo to krowa ?


vert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

W porównaniu do do 2.5 XT : tak.

W porównaniu do Poloneza - rakieta.

 

O dynamice bardzo wiele mówi relacja ciężaru do mocy.

W przypadku Forestera jest to ok. 11,2.

Teraz można samemu dokonac porównania z tym, z czym chcemy :wink:

Faktem jest, że użytkownicy Forestera NA sobie ten samochód chwalą.

Porównując z innymi samochodami podobnej kategorii jest nieco gorszy

niż Honda CRV (chyba, że na starcie będzie ślisko :wink: ), Toyoty RAV4 2.0, podobny do Outlandera (mniejsza moc, ale mniejszy ciężar), nieco lepszy od X-Traila 2.0 czy Freelandera 1.8 czy Santa Fe 2.4.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odpowiedzi.

rozumiem ze wybor miedzy forester autlander forester wygrywa ?

jesli jeszcze ktos mi napisze jak sie tym jezdzi w trasie i jakie sa fotele siedzenia dlugie czy krotkie i siedzi sie jak na kiblu ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze wybor miedzy forester autlander forester wygrywa ?

 

Daj spokój. Pomijając całą resztę, Forek jest co najmniej jakieś 4x ładniejszy!

 

A tu pare wątków do przeczytania:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=337&highlight=

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=284&highlight=

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odpowiedzi.

rozumiem ze wybor miedzy forester autlander forester wygrywa ?

jesli jeszcze ktos mi napisze jak sie tym jezdzi w trasie i jakie sa fotele siedzenia dlugie czy krotkie i siedzi sie jak na kiblu ? :shock:

 

Wydajesz ponad 100 tys. na auto którego nie widziałeś? Kupujesz je wysyłkowo? Bo przyznam, że zaskakujące to nieco pytania :)

 

Pozdrawiam i witam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja po prostu nowy jestem jelopina

odbieram bryke za pare dni

wczesniej jezdzilem carisma 1,8 i jakos sie jezdzilo a znajomy mi powiedzial ze forester bez turbiny to kawal wolu jest wiec sie troche wystraszylem :)

 

Nie słuchaj szemrania złych,zawistnych ludzi. Myślę, że różnicy z Carismą na minus nie odczujesz, w kwesti elastyczności i kultury pracy silnika będzie lepiej. Auto naprawdę dobrze jeździ i dla tzw normalnych ludzi w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja po prostu nowy jestem jelopina

odbieram bryke za pare dni

wczesniej jezdzilem carisma 1,8 i jakos sie jezdzilo a znajomy mi powiedzial ze forester bez turbiny to kawal wolu jest wiec sie troche wystraszylem :)

 

Nie słuchaj szemrania złych,zawistnych ludzi. Myślę, że różnicy z Carismą na minus nie odczujesz, w kwesti elastyczności i kultury pracy silnika będzie lepiej. Auto naprawdę dobrze jeździ i dla tzw normalnych ludzi w zupełności wystarcza.

 

Outback'owi 2,5 2001 brakowało sporo przy wyprzedzaniu. W jeździe po mieście zbierał się całkiem,całkiem przyzwoicie. Czy na trasie 2.0 litrowy Forester powalczy z Carismą 1.8 .... miałbym obawy. Na zakrętach wygra na 100% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie stary forester wygląda jak krowa.

 

W porównaniu do do 2.5 XT : tak.

W porównaniu do Poloneza - rakieta.

 

O dynamice bardzo wiele mówi relacja ciężaru do mocy.

W przypadku Forestera jest to ok. 11,2.

Teraz można samemu dokonac porównania z tym, z czym chcemy :wink:

Faktem jest, że użytkownicy Forestera NA sobie ten samochód chwalą.

Porównując z innymi samochodami podobnej kategorii jest nieco gorszy

niż Honda CRV (chyba, że na starcie będzie ślisko :wink: ), Toyoty RAV4 2.0, podobny do Outlandera (mniejsza moc, ale mniejszy ciężar), nieco lepszy od X-Traila 2.0 czy Freelandera 1.8 czy Santa Fe 2.4.

 

Pozdrowienia

 

Te dane to z wykorzystaniem reduktora czy nie :?:

 

jesli jeszcze ktos mi napisze jak sie tym jezdzi w trasie i jakie sa fotele siedzenia dlugie czy krotkie i siedzi sie jak na kiblu ?

 

Kurzcze chciałbym mieć taki fajny kibel z taką tapicerką i te kolorowe światełka i kierownice - strasznie bym ograniczył swoją przestrzeń życiową :D

 

Na poważnie pozycja jest bardziej kiblowa niż np: w astrze - raczej we wszystkich suv-aczkach tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja po prostu nowy jestem jelopina

odbieram bryke za pare dni

wczesniej jezdzilem carisma 1,8 i jakos sie jezdzilo a znajomy mi powiedzial ze forester bez turbiny to kawal wolu jest wiec sie troche wystraszylem :)

 

Nie słuchaj szemrania złych,zawistnych ludzi. Myślę, że różnicy z Carismą na minus nie odczujesz, w kwesti elastyczności i kultury pracy silnika będzie lepiej. Auto naprawdę dobrze jeździ i dla tzw normalnych ludzi w zupełności wystarcza.

 

Outback'owi 2,5 2001 brakowało sporo przy wyprzedzaniu. W jeździe po mieście zbierał się całkiem,całkiem przyzwoicie. Czy na trasie 2.0 litrowy Forester powalczy z Carismą 1.8 .... miałbym obawy. Na zakrętach wygra na 100% :D

Nie wiem jak Carisma 1,8 ale chyba to nie jest jakiś cud,kiedyś robiłem taką jazdę testową i bez przesady, mam pod domem takowego Forysia i Mondeo 1,8 16V 125km, no i raczej nie powiedziałbym, żeby Ford miał tu jakieś wielkie przewagi w dynamice, wręcz przeciwnie.Auta jeżdrzą porównywalnie ale Subarek jest bardziej elastyczny(czuć większy moment), jeżdzi sie nim o wiele przyjemniej(choćby z racji dłuższej trójki i czwórki,które da się pociągnąć bez uciążliwego wycia silnika), jeśli chodzi o jazdę w trasie jest ok choć powyżej 160 km/h dla mnie zaczyna być nieco głośny i tu np mondziak jest lepszy, no i Fordem raczej da się pojechać szybciej ale w naszym kraju dość rzadko ma to zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja po prostu nowy jestem jelopina

odbieram bryke za pare dni

wczesniej jezdzilem carisma 1,8 i jakos sie jezdzilo a znajomy mi powiedzial ze forester bez turbiny to kawal wolu jest wiec sie troche wystraszylem :)

 

Nie słuchaj szemrania złych,zawistnych ludzi. Myślę, że różnicy z Carismą na minus nie odczujesz, w kwesti elastyczności i kultury pracy silnika będzie lepiej. Auto naprawdę dobrze jeździ i dla tzw normalnych ludzi w zupełności wystarcza.

 

Outback'owi 2,5 2001 brakowało sporo przy wyprzedzaniu. W jeździe po mieście zbierał się całkiem,całkiem przyzwoicie. Czy na trasie 2.0 litrowy Forester powalczy z Carismą 1.8 .... miałbym obawy. Na zakrętach wygra na 100% :D

Nie wiem jak Carisma 1,8 ale chyba to nie jest jakiś cud,kiedyś robiłem taką jazdę testową i bez przesady, mam pod domem takowego Forysia i Mondeo 1,8 16V 125km, no i raczej nie powiedziałbym, żeby Ford miał tu jakieś wielkie przewagi w dynamice, wręcz przeciwnie.Auta jeżdrzą porównywalnie ale Subarek jest bardziej elastyczny(czuć większy moment), jeżdzi sie nim o wiele przyjemniej(choćby z racji dłuższej trójki i czwórki,które da się pociągnąć bez uciążliwego wycia silnika), jeśli chodzi o jazdę w trasie jest ok choć powyżej 160 km/h dla mnie zaczyna być nieco głośny i tu np mondziak jest lepszy, no i Fordem raczej da się pojechać szybciej ale w naszym kraju dość rzadko ma to zastosowanie.

1.8 w mondziaku to chyba nie za wiele... Nie jeździłem Carismą. Jeździłem Outbaciem z 154 końmi i brakowało na trasie....Napęd 4x4 zżera wiele z tej mocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak,że ile by nie było pod maską to brakuje. Trochę aut w D klasie testowałem i Mundek 1,8 wcale źle nie wypada. Może mylć bo Ford miał(2lata tamu)dwa silniki 1,8 i ten 110KM był rzeczywiście mulasty strasznie(taka tańsza wersja) ale ten 125 KM nie jest zły, na pewno jeździ lepiej od T.Avensis 1,8 czy R.Laguny 1,8 nie mówiąc o C5 (tymi jeździłem i miałem porównanie). Foryś od niego jeżdzi ciut lepiej mimo 4X4 (mają po 125km ale Subarek wyższy moment, ważą podobnie). Te rzeczy sprawdziłem empirycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my tu rozmawiamy: porównujemy carizmę albo mondeo z Forysiem?

 

Przecież to są inne samochody. Ja jeżdzę dużo Forysiem ale też dużo innymi autami. Ale nie rozumiem jak można porównywać 4x4 z autem z przednim napędem? To są inne światy i po co je porównywać?

 

Jeśli kolega chce się ścigać ze Skodą Fabią TDI na suchej i prostej drodze to niech nie kupuje Forysia wolnossącego. Jeśli chce się z nią ścigać na mokrej i krętej drodze to niech kupi.

 

Ale nie lepiej po prostu pojeździć zanim się kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy a jak siedzenia w nowym foresterze bo jezdzilem foresterem z przed 5 lat .i byly troche za krotkie siedzenia lekko jak na kiblu .

natomiast wracajac do carismy to bylo to na prawde fajne dynamiczne auto.mieszkam teraz na wsi w glebokiej dupie i nie ma mowy aby jakis 2 kolowiec o niskim zawieszeniu pojechal.dlatego wybralem forestera.ze wzgledu na cene mam bez turbiny i z tad moje pytania i prosby o porownania.

 

i jeszcze pytanie gdzie uwazacie ze mozna fajnie sie pouczyc jazdy taka bryka czyjesy szkola godna polecenia ?

 

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz na wsi gdzie masz wyboisty dojazd, w zimie pół metra śniegu, a na wiosnę gigantyczne kałuże to wystarczyłby kupić jakiekolwiek auto terenowe.

Ale jeśli też czasami wyjeżdzasz na "utwardzone" jezdnie i chcesz, żeby auto tam też dobrze się prowadziło to Forester jest najlepszym wyborem. To najlepszy kompromis dostępny na rynku. A że bez turbiny? Pociesz się, że będzie Ci palił 2 litry mniej niż XT.

 

Siedzienie jest przeciętne. Jeśli jesteś wysoki, to oparcie jest za niskie. Ale co ciekawe, mimo, że fotel sprawia przeciętne wrażenie, zupełnie nie męczy nawet na długich trasach. A ja czasem potrafię zrobić Forysiem nawet 1000km tylko z przerwami na tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. za odp.tak wiocha gleboka ale duzo jezdze w trasy z tad moja obawa o dynamike.a zdecydowalem sie na forestera bo uwazam ze kazda duza terenowka jest za wolna i trudna do opanowania przy duzej predkosci.a poza tym lubie jezdzic szybko a nie jak jakas ciota wozem drabiniastym.a i jezdzilem autlanderem wydaje mi sie ze to jest bryka dla ciot albo lal mafiozow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja po prostu nowy jestem jelopina

odbieram bryke za pare dni

wczesniej jezdzilem carisma 1,8 i jakos sie jezdzilo a znajomy mi powiedzial ze forester bez turbiny to kawal wolu jest wiec sie troche wystraszylem

 

Nie wiem jak Carisma 1,8 ale chyba to nie jest jakiś cud,kiedyś robiłem taką jazdę testową i bez przesady

 

A ja wiem akurat jak Carisma, choc nie o niej tu mowa, to powiem, że nie jest to żaden cud, ale całkiem sprawnie sobie radzi, głównie z uwagi na małą masę. Przeliczając wskaźnik masa do mocy jak proponuje Dyrekcja to wychodzi 10,1.

jezdzilem autlanderem wydaje mi sie ze to jest bryka dla ciot albo lal mafiozow

:shock: a czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...