Skocz do zawartości

SZUKAM PRACY / DAM PRACĘ


Dobramagilla

Rekomendowane odpowiedzi

filester orzech włoski jest drzewem owocowym w naszym prawie. Jeżeli nie jest to jakiś stary, zabytkowy orzech to można go usunąc bez pozwolenia, ponieważ:

- wg. Ustawy o ochronie przyrody "Art. 83. ust. 1 Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta na wniosek posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz nieruchomości

nie jest właścicielem – do wniosku dołącza się zgodę jej właściciela."

 

Ale w ust. 6 tego samego artykuły masz napisane: "Przepisów ust. 1 nie stosuje się do drzew lub krzewów:

1) w lasach;

2) owocowych, z wyłączeniem rosnących na terenie nieruchomości wpisanej

do rejestru zabytków oraz w granicach parku narodowego lub rezerwatu

przyrody – na obszarach nieobjętych ochroną krajobrazową; "

 

A z tego co ja wiem to nic się w tej kwestii nie zmieniło w ostatnim czasie.

 

Tak więc, jeżeli działka należy do Ciebie, a orzech nie jest stary,bądź zabytkowy to możesz go spokojnie wyciąc bez pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do póki nie osiągną grubości/średnicy pnia chyba 15cm. Potem już musisz się starać o pozwolenie.

Coś mi się kojarzy, że nie starsze niż 5 lat i dodatkowo to co napisał Dyzio.

Czyli chyba na sosny, świerki potrzebne pozwolenie oficjalnie.

Takie nasze durnowate prawo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różaneczniki nie mają pnia :P

a reszta gruubo ponad 15, ale tuje chyba mogę ciachać bo to chwast :wink:

 

Pochwalę się, a co 8)

tak to wyglądało lat temu 3, widać kawałek sosny po prawej, a świerka koło studni :arrow:

podwrko.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i różanecznik :arrow:

ranecznik.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam sadziłem za łepka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różaneczniki nie mają pnia :P

a reszta gruubo ponad 15, ale tuje chyba mogę ciachać bo to chwast :wink:

 

Pochwalę się, a co 8)

tak to wyglądało lat temu 3, widać kawałek sosny po prawej, a świerka koło studni :arrow:

podwrko.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i różanecznik :arrow:

ranecznik.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam sadziłem za łepka :mrgreen:

 

 

za co :?:

 

ktoz ci tak sciezke wydeptal :?: :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

otóż drodzy forumowicze, poszukuję pracy dla mojej drugiej połówki :)

 

do tej pory pracowała (a raczej nadal pracuje), w firmie które zajmuje się obsługą samolotów. Utrzymaniem ich zdatności do lotu czy coś w tym stylu ;).

 

Do jej obowiązków należało prowadzenie całego biura: jakieś faktury, oferty, przetargi, wprowadzanie CAME, jakiś certyfikatów i ISO.

 

Powód zmiany pracy jest prosty, obecny szef chce obciąć wszystkim podstawę pensji (płci pięknej o prawie 50%) a resztę wypłacać jako premię uznaniową...

 

Jeżeli ktoś ma jakieś informację na temat wakatu w warszawie lub pod warszawą (w kierunku grodziska maz.) to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

pozdrawiam Czerech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnię młodego człowieka (najlepiej studenta) ze zdolnościami dziennikarskimi na redaktora portalu PC World. Jest to praca zdalna, ze 2-3h dziennie na napisanie artykułu. Oczywiście warunkiem absolutnie przez nas wymaganym jest znajomość bądź zainteresowanie tematyką IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnię młodego człowieka (najlepiej studenta) ze zdolnościami dziennikarskimi na redaktora portalu PC World. Jest to praca zdalna, ze 2-3h dziennie na napisanie artykułu. Oczywiście warunkiem absolutnie przez nas wymaganym jest znajomość bądź zainteresowanie tematyką IT.

 

moze bede bede mial dla ciebie kogos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnię młodego człowieka (najlepiej studenta) ze zdolnościami dziennikarskimi na redaktora portalu PC World. Jest to praca zdalna, ze 2-3h dziennie na napisanie artykułu. Oczywiście warunkiem absolutnie przez nas wymaganym jest znajomość bądź zainteresowanie tematyką IT.

 

moze bede bede mial dla ciebie kogos ;)

 

Adaś to podsyłaj ASAP ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pare osób siedzi tu w branży IT, mam teoretyczne pytanie. Ogłoszenia w polsce oferują głównie pracę w dynamicznym zespole i ciekawe wyzwania, a nikt konkretnie nie pisze ile na zer te wyzwania się przekładają. Ma ktoś pojęcie, na co można liczyć w takim dajmy na to Poznaniu czy Wrocławiu?

 

- 7+ lat w branży

- administracja Win 2k3/2k8, SBS, Exchange 2k3/2k8, AD, antywirusy i inne pierdoly, vbscript itp

- VMware (od wdrożenia po administrację)

- TCP/IP, sprzęt sieciowy Nortela

- Wszelkie backupy, głównie IBM TSM i symantec

- Landesk, trochę jeszcze pamiętam z administracji SMS serwera

- standardowo support XP/win7, sysprep obrazów systemu itd

 

Praca w banku pod krawatem czy włażenie klientom w zady raczej mnie nie interesuje, raczej coś stacjonarnego i bez bata nad głową 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Logistyka do Centrum Logistycznego w Warszawie

Praca oferuje:

1. Zapieprz

2. Stres

3. Współpracę z handlowcami, którzy co 5 minut zmieniają zdanie i zlecenie

 

Magazyn obsługuje średnio 55 transportów dziennie. Logistów w tej chwili jest 1,5 bo jeden z nich zajmuje się jeszcze flotą w firmie, ale dostałem etat i mam zamiar zatrudnić kolejnego. Osoba zainteresowana dołączyłaby do zgranego zespołu.

 

Minusem jestem ja jako bezpośredni przełożony ;-)

 

Firma to ULMA Construccion Polska S.A.

 

Pytania, oferty na PW. Nie ukrywam, że kwalifikacje są ważne, ale liczyć się też będą tzw "jaja". kandydat typu "ciepłe kluchy" niech od razu sobie odpuści. Asertywność to też ważna zaleta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pare osób siedzi tu w branży IT, mam teoretyczne pytanie. Ogłoszenia w polsce oferują głównie pracę w dynamicznym zespole i ciekawe wyzwania, a nikt konkretnie nie pisze ile na zer te wyzwania się przekładają. Ma ktoś pojęcie, na co można liczyć w takim dajmy na to Poznaniu czy Wrocławiu?

 

- 7+ lat w branży

- administracja Win 2k3/2k8, SBS, Exchange 2k3/2k8, AD, antywirusy i inne pierdoly, vbscript itp

- VMware (od wdrożenia po administrację)

- TCP/IP, sprzęt sieciowy Nortela

- Wszelkie backupy, głównie IBM TSM i symantec

- Landesk, trochę jeszcze pamiętam z administracji SMS serwera

- standardowo support XP/win7, sysprep obrazów systemu itd

 

Praca w banku pod krawatem czy włażenie klientom w zady raczej mnie nie interesuje, raczej coś stacjonarnego i bez bata nad głową 8)

 

Ja mam pojęcie bo pracuje we Wrocławiu.

Odezwij się :arrow: PM to Ci podam widełki.

A co do pracy w banku :wink: - nie muszę nosić krawatki, a o żadnych analnych perypetiach też nikt nigdy nie wspominał. :mrgreen:

Praca w dużych korpo często jest owiana tzw. urban legends :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Logistyka do Centrum Logistycznego w Warszawie

Praca oferuje:

1. Zapieprz

2. Stres

3. Współpracę z handlowcami, którzy co 5 minut zmieniają zdanie i zlecenie

 

Magazyn obsługuje średnio 55 transportów dziennie. Logistów w tej chwili jest 1,5 bo jeden z nich zajmuje się jeszcze flotą w firmie, ale dostałem etat i mam zamiar zatrudnić kolejnego. Osoba zainteresowana dołączyłaby do zgranego zespołu.

 

Minusem jestem ja jako bezpośredni przełożony ;-)

 

Firma to ULMA Construccion Polska S.A.

 

Pytania, oferty na PW. Nie ukrywam, że kwalifikacje są ważne, ale liczyć się też będą tzw "jaja". kandydat typu "ciepłe kluchy" niech od razu sobie odpuści. Asertywność to też ważna zaleta :-)

 

napisz do DNL on jest logistyk z wyksztalcenia i doswiadczenia ;)

 

-- 14 sie 2010, o 16:32 --

 

chociaz po zastanowieniu sie i to ze jestes szefunciem to nie wiem czy mozna to mu zrobic - bo dobry chlopak jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci Króla Konfesjonału zapraszają wszystkie dziewczyny na casting na prezenterkę do swojego najnowszego programu – „Cenzorki”. Zaczynamy we wtorek 24 sierpnia o 18:00 w klubie Nine przy ulicy Kredytowej 9.

 

Cechy jakich szukamy to:

· Telewizyjny głos

· Dobra prezencja

· Uśmiech na twarzy i pozytywne podejście do ludzi

· Mile widziany również mocny charakter ;-)

 

Co oferujemy:

· Fajną zapłatę

· Przyjemną robotę

 

Czy można chcieć czegoś więcej? Liczymy na dużą frekwencję – jak się spiszecie to może wybierzemy więcej niż jedną osobę :)

 

Panowie dawać cynę koleżankom, fajna robota się szykuje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...