Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Z zasady ociepla się je od środka.

ale te ocieplenia od wewnątrz chyba nie są tak efektywne jak ocieplenie styropianem/wełną, itp

 

56 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Tym dwóm to chyba kobity brakuje, nie prądu?

a kto powiedział że jedna z nich to nie kobieta:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radekk napisał(a):

ale te ocieplenia od wewnątrz chyba nie są tak efektywne jak ocieplenie styropianem/wełną, itp

 

a kto powiedział że jedna z nich to nie kobieta:P

Nawet w formie użytkowej zabytki mają być zabytkami a nie poletkiem doświadczeń z efektywnością ocieplenia.

 

No, ja mówię że jeden z nich to nie kobieta. Ale może też i nie mężczyzna... Cholera wie, XXI wiek jest w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Informację o tym, że ocieplenie klimatu to dla naszego kraju wiele korzyści to nie są informacje wyssane z palca, do podobnych wniosków doszli w UE ( https://eesc.europa.eu/sites/default/files/files/qe-04-23-897-en-n.pdf… czy np w Stanford (mapa). Daliśmy sobie wmówić, że musimy szybko przeprowadzić transformację energetyczną bo robimy to dla naszego dobra, prawda jest taka, że głównie pomagamy innym państwom.

:biglol:

Tu macie unijny raport:

https://www.eesc.europa.eu/sites/default/files/files/qe-04-23-897-en-n.pdf

 

A dla leniwych kilka screenów.

OperaZrzutekranu_2023-12-17_125925_www_eesc_europa_eu.png.6e3e4f14126066b071c3ebde55f0e653.png

Opera Zrzut ekranu_2023-12-17_125845_www.eesc.europa.eu.png

Opera Zrzut ekranu_2023-12-17_125757_www.eesc.europa.eu.png

Opera Zrzut ekranu_2023-12-17_125617_www.eesc.europa.eu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stefanekmac napisał(a):

trochę większe bum wulkanu w Islandii

 

wulkan niewiele wnosi w stosunku do emisji antropogenicznych jeśli chodzi o CO2

 

"Mit
Wulkany emitują więcej CO2 niż ludzie. „Trzeba spojrzeć na ludzki wkład w zasoby atmosferycznego dwutlenku węgla. W ciągu ostatnich 250 lat ludzie dodali do atmosfery tylko jedną cząsteczkę CO2 na 10000 cząstek. Wulkan wyrzuca tyle jednym kaszlnięciem.” (Ian Plimer)

 

 

Stanowisko nauki
Wulkany wydzielają około 0,3 mld ton CO2 na rok. To mniej niż 1% emisji ze spalania paliw kopalnych, które wynoszą ponad 36 mld ton na rok."

 

https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-wulkany-emituja-wiecej-dwutlenku-wegla-niz-czlowiek-58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jaca68 napisał(a):

To ktoś wyjaśni, czemu walczymy ze zjawiskiem które przyniesie nam korzyści?

 

 bo globalnie przyniesie nam niekorzyść 

 

a nie jesteśmy jedyni na tymże świecie i raczej jest to system naczyń połączonych 

 

zresztą czy przyniesie korzyść to tez pytanie otwarte

 

 

Edytowane przez ketivv
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Kwestionujesz Unijny raport?

 

w dużej mierze pierwsze co robię jak mnie coś zainteresuje to kwestionuje,

taką mam metodę dla samego siebie 

 

zdaje sobie sprawę, że pewne zagadnienia będą na naszą korzyść, zdaje sobie też sprawę że niektóre nie

 

możliwe że lata temu pisałem na tymże forum też o przesuwającej się granicy uprawy słonecznika, ona przesuwa się coraz bardziej na północ 

 

super, tylko że ryzyko susz i pustynnienie terenów uprawnych też 

 

a np. Polska ma fatalną sytuacje z wodą, a bez wody można mieć świetne warunki do upraw

 

z drugiej strony nie rajcuje się flagą czy szalikiem z określonymi kolorami, atrybutami wyznaczającymi my i oni - dobrzy i źli 

 

uważam, że "gotowanie się" Naszej Planety jest dla nas żyjących na niej organizmów niekorzystnym zjawiskiem

 

dlatego marna to dla mnie pociecha, że Nowakowi pod Grójcem poprawi się o 3% gdy na Naszym Świcie ludziom i innym zwierzętom pogorszy się o 80%

 

nie żyjemy w odizolowaniu 

 

wszyscy żyjemy na jednej planecie, nazwaliśmy ją Ziemia

to jedyny znany nam ekosystem, który gwarantuje nam podtrzymywanie naszego życia

pod warunkiem, utrzymywania w nim określonych warunków o dość wąskich granicach

 

będę to powtarzał, Ziemia sobie poradzi bez nas, bez innych zwierząt też, dla tejże planety to by było tylko kolejne wymieranie, nic szczególnego 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ketivv napisał(a):

w dużej mierze pierwsze co robię jak mnie coś zainteresuje to kwestionuje,

taką mam metodę dla samego siebie 

I w tym jesteśmy podobni, ja tez kwestionuję, np takie stwierdzenia:

29 minut temu, ketivv napisał(a):

to jedyny znany nam ekosystem, który gwarantuje nam podtrzymywanie naszego życia

pod warunkiem, utrzymywania w nim określonych warunków o dość wąskich granicach

które sugerują że wzrost globalnej temperatury = zagłada ludzkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaca68 napisał(a):

Nie zabetonowany, tylko biura nowe powstaną. ;)

Obserwuję Warszawę i nie rozumiem co właściwie w tych (nowych) biurach biurują? Przecież każda korpo ma narzucony maksymalny stosunek pracowników direct do indirect. Technika biurowa przetwarza dane bez udziału człowieka. Pandemia bardzo dobrze pokazała jak wielu ludzi w biurach jest zbędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

Obserwuję Warszawę i nie rozumiem co właściwie w tych (nowych) biurach biurują? Przecież każda korpo ma narzucony maksymalny stosunek pracowników direct do indirect. Technika biurowa przetwarza dane bez udziału człowieka. Pandemia bardzo dobrze pokazała jak wielu ludzi w biurach jest zbędnych 


nie zawsze da się być „online” - czasami trzeba być „on site” ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie ma siedzibę Bank of China. Ostatnio nie przejeżdżam obok, gdy przejeżdżałem to widziałem jak punktualnie o 16 gasły światła w tym biurowcu. I zastanawiałem się wtedy czy tak przestrzegają czasu pracy, czy też... pracują po ciemku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaca68 napisał(a):

To nie może być prawda, gdyż rok 2023 jest najgorętszy od 150 tys. lat. :biglol:

Jak się nie rozumie różnicy między globalną średnią temperaturą w całym roku, a lokalnym maksimum w danym miesiącu, to się potem sadzi takie kocopoły publicznie :)

Edytowane przez skwaro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skwaro napisał(a):

Jak się nie rozumie różnicy między globalną średnią temperaturą w całym roku, a lokalnym maksimum w danym miesiącu, to się potem sadzi takie kocopoły publicznie :)

Jak się łyka kit medialny że szacowanie temperatury na podstawie m.in. rdzeni lodowych, słojów drzew czy osadów koralowych, daje dokładność do 0.01 st. celsjusza to się wierzy w te 150 tys lat. :biglol:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jaca68 napisał(a):

Jak się łyka kit medialny że szacowanie temperatury na podstawie m.in. rdzeni lodowych, słojów drzew czy osadów koralowych, daje dokładność do 0.01 st. celsjusza to się wierzy w te 150 tys lat. :biglol:

 

Jak się próbuje podważać naukę, to warto mieć jakieś argumenty, żeby po raz kolejny nie wyjść na foliarza :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, skwaro napisał(a):

Jak się próbuje podważać naukę,

Nauka. Raport ICCP z października 2018 roku:

Cytat

Dziś Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu (IPCC) przy ONZ opublikował raport powstały na prośbę 195 państw, które podpisały porozumienie. Podpisało się pod nim 91 naukowców z 40 krajów, którzy przeanalizowali ponad 6 tys. naukowych badań dotyczących globalnego ocieplenia. Wnioski z raportu są niewesołe. Mamy 12 lat, żeby zatrzymać globalne ocieplenie na poziomie 1,5 st. (względem epoki przedprzemysłowej, czyli drugiej połowy XIX wieku, odkąd zaczęliśmy emitować dwutlenek węgla na masową skalę). Potem będzie to już niemożliwe ....

Cytat

Ograniczenie ocieplenia o 1,5 st. wymaga jednak, przyznają autorzy raportu, wielkich wyrzeczeń. Emisję dwutlenku węgla musielibyśmy ograniczyć o niemal połowę (45 proc.) do 2030 r.

No to zostało już tylko 6 lat do 2030. Czekam na tę globalna redukcję emisji o 45%.

I mam nadzieje, że wyliczenia uwzględnią emisję z Ukrainy od 2022.

Jak nic jesteśmy zgubieni. Jeśli wierzyć nauce. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Nauka. Raport ICCP z października 2018 roku:

No to zostało już tylko 6 lat do 2030. Czekam na tę globalna redukcję emisji o 45%.

I mam nadzieje, że wyliczenia uwzględnią emisję z Ukrainy od 2022.

Jak nic jesteśmy zgubieni. Jeśli wierzyć nauce. :biglol:

To ma dowodzić że naukowcy nie są w stanie określić temperatury na podstawie m.in. badań lodu? Czy jak zwykle średnio sprytnie próbujesz odwrócić uwagę od napisanych wyżej bzdur? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...