Skocz do zawartości

olej do skrzyni i dyfra tylniego GT


Janussz

Rekomendowane odpowiedzi

ja nalałem Motul Gear FF Competition SAE 75W140
Ten olej nadaje się tylko do mechanizmów ze szperą i raczej do upalania. Wysoka gęstość sprawia że trudno osiąga temperaturę pracy w jeździe na codzień i w mechanizmach bez szper, a co za tym idzie przy niedogrzaniu ma gorsze właściwości smarne i skraca żywotność mechanizmów. Do aut na codzień i bez szpery zalecam 75W90.

 

PS. Kashmere nie używa GT-ka na codzień ale mimo to ja bym tego oleju do seryjnej skrzyni nie wlewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nalałem Motul Gear FF Competition SAE 75W140

(...) Kashmere nie używa GT-ka na codzień ale mimo to ja bym tego oleju do seryjnej skrzyni nie wlewał.

sie nie znasz... to jest MOTUL :!: praydg0.gif

 

rozne indeksy sa bez znaczenia, bo Motul i tak jest NAJLEPSZY - zapytaj o to czlonkow klubu olejowego frajera, wytlumacza Ci :razz: :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do auta, ktorym jezdzisz na codzien ?

 

tak jak pisał kruk to nie jest auto na co dzień. Taką wartość mi polecono, jeżdżę tak i nie ma żadnych dziwnych objawów.

 

nie nie znasz... to jest MOTUL :!:

 

różne indeksy są bez znaczenia, bo Motul i tak jest NAJLEPSZY

 

to Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę tak i nie ma żadnych dziwnych objawów
niestety to niczego nie dowodzi bo jak jest niedopowiedni olej lub nieodpowiednie warunki do jego pracy to wyjdzie to stopniowo dopiero za jakiś czas w postacji skrócenia żywotności synchronizatorów i szybszego zużycia skrzyni bo na zbyt gęstym i niedogrzanym oleju jest większe tarcie i gorsza penetracja ale to tylko moje zdanie :wink:

 

Ja powiem od siebie tak: mam również skrzynię zalaną Motulem 75W140 ale mam PPG (producent sam zaleca ten olej do swoich skrzyń) i mocno skręconą płytkową szperę centralną - mimo to przy uruchamianiu auta długo muszę jeździć (muszę przejechać ok.15km latem) żeby poczuć przy zmianie biegów że olej jest odpowiednio rozgrzany do upalania. Tak więc przy seryjnej skrzyni z wiskozą i np. zimą ten olej moim zdaniem wogóle nie osiągnie właściwej temperatury pracy i skrzynia będzie dostawać po dupie. Podobnie jest w przypadku jazdy takim autem na codzień gdy olej nie zdąży się rozgrzać w drodze do pracy bo jest za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę tak i nie ma żadnych dziwnych objawów
niestety to niczego nie dowodzi bo jak jest niedopowiedni olej lub nieodpowiednie warunki do jego pracy to wyjdzie to stopniowo dopiero za jakiś czas w postacji skrócenia żywotności synchronizatorów i szybszego zużycia skrzyni bo na zbyt gęstym i niedogrzanym oleju jest większe tarcie i gorsza penetracja ale to tylko moje zdanie :wink:

 

ale w skrzyni mam 75W90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę tak i nie ma żadnych dziwnych objawów
niestety to niczego nie dowodzi bo jak jest niedopowiedni olej lub nieodpowiednie warunki do jego pracy to wyjdzie to stopniowo dopiero za jakiś czas w postacji skrócenia żywotności synchronizatorów i szybszego zużycia skrzyni bo na zbyt gęstym i niedogrzanym oleju jest większe tarcie i gorsza penetracja ale to tylko moje zdanie :wink:

 

ale w skrzyni mam 75W90

A to co innego - myślałem że gadamy o oleju w skrzyni. W dyfrze tylnym może być - wszak jest tam szpera, bardzo delikatna ale szpera. Poza tym dyfer jest zbudowany mniej precyzyjnie niż skrzynia i nie ma synchronizatorów więc nic się nie stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno skręconą płytkową szperę centralną

 

raczej masz mocna wiskoze centralna a nie szpere płytkową :wink:

gwarantuję że płytkową - sam widziałem jak wymienialiśmy synchronizatory w skrzyni - jakiej firmy to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno skręconą płytkową szperę centralną

 

raczej masz mocna wiskoze centralna a nie szpere płytkową :wink:

gwarantuję że płytkową - sam widziałem jak wymienialiśmy synchronizatory w skrzyni - jakiej firmy to nie wiem.

 

ale co widziales? :smile: Ja wiem co kupowal poprzedni wlasciciel, pozatym nie widzialem centralnej szpery plytkowej (malo kto to wogole robi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...