Skocz do zawartości

[Warszawa] Wulkanizator - polecam


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wymieniłem sobie oponki w WRXie i jestem pod wrażeniem serwisu gdzie to robiłem. Goście mają taką kosmiczną maszynę do zdejmowania/zakładania opon i dzięki temu po raz pierwszy przy zakładaniu 17tek nikt mi nie skrzeczał, nie walczył z ciągle wyskakującą oponą, nie używał tysiąca "łyżek" żeby tylko wcisnąć oponę na felgę jednocześnie ryzykując uszkodzenie tejże opony i/lub felgi.

Goście po prostu założyli oponę na specjalną maszynę, za pomocą "magicznych" ramion delikatnie odłączyli oponę od felgi (a nie tak jak to jest normalnie przez zgniatanie jej niemalże na pół) a następnie w analogiczny sposób założyli drugą oponę.

Wyważarka też zdecydowanie lepsza niż standard u wulkanizatora. Posiada opcję tzw. "optymalizacji wyważenia" czyli maszyna pokazuje o ile należy przesunąć oponę na feldze żeby uzyskać lepsze wyważenie (mniejsze ciężarki). To akurat taki dodatkowy bajer i na jednej feldze taka "optymalizacja" średnio się powiodła ale generalnie też ciekawy patent.

 

Maszyna pozwala im na obsługę felg do 23".

 

Co do cen - myślę, że za taką usługę gdzie ryzyko uszkodzenia felgi/opony (szczególnie niskoprofilowej) jest dużo mniejsze to cena 120zł/komplet 17" (zamiana opon + wyważenie) jest ok.

 

Dla zainteresowanych namiary:

Pimado Sp. z o.o.

ul. Światowida 75

tel. 889 95 73/74

 

Aha - mam nadzieję, że powyższa opinia + namiary na serwis nie są niezgodne z regulaminem. ASO raczej nie specjalizuje się w usługach wulkanizatorskich więc nie powinno to być potraktowane jako "promowanie działalności konkurencyjnej wobec gospodarza Forum (SIP)". Jeśli jednak Modowie uznają to za niezgodne z regulaminem to prośba o usunięcie w/w posta.

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw, jak jedziesz Światowida od strony Urzędu Gminy i miniesz rondo ligi morskiej i czegoś tam jeszcze :-) to po prawej masz zajezdnię autobusową. Jest tam przejście dla pieszych i zaraz za przejściem trzeba skręcić w lewo i zaraz w równoległą do Światowida uliczkę osiedlową w prawo. Jedziesz do końca i wjeżdżasz bezpośrednio na teren warsztatu po drodze mijając skręt w Barei (jeśli kojarzysz to jeszcze w wakacje budowali tam dom + właśnie warsztat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw, jak wiesz gdzie mieszka Pumex/Adamus to dokładnie obok ich osiedla musisz przejechać żeby dojechać do tych gości (nie ma do nich bezpośredniego wjazdu ze Światowida).

 

Aha - tłumów u nich nie ma mimo, że spadł śnieg. Być może dla "zwykłych" rozmiarów liczą więcej kasy niż inni i dlatego albo po prostu nie wszyscy o nich wiedzą (działają w sumie od niedawna).

Ja podjechałem do nich wczoraj wieczorem i mieli bodajże 3 terminy na dzisiejszy wieczór więc przy takiej pogodzie mocno się zdziwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie wróciłem z wymiany laczków. Jako, że mam blisko i całodobowo skoczyłem do wulkana 24h za stadionem SKRA.. w sumie niezle mi się trafiło.. było przedemną tylko 5 aut i 2 były robione. Jednak "chłopacy" nie mieli jakiejś super maszyny.. strasznie brzytkie słowa wypowiadali sciągając zużyte gumy z moich 18" (profil 35).

Po przesiadce z 18 na 16 moje auto stało się dziwne.. tak jakoś mięciutko się zrobiło.. :cool:

 

Też w sumie polecam (no może raczej nie mam zastrzeżeń ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy równie bezproblemowo ogarnia rajdowe opony.

 

A co jest szczególnego w rajdowych oponach :?: :shock: zakłada się jak każdą inną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, pewnie tak :-) tylko wrażenie większe bo do tej pory nie spotkałem "ściągaczki" do opon tak skonstruowanej (felga jest trzymana nie łapami które mogą ją jednak porysować ale tak samo jak przy wyważarce - przez nałożenie na stosowną oś urządzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgw, jak wiesz gdzie mieszka Pumex/Adamus to dokładnie obok ich osiedla musisz przejechać żeby dojechać do tych gości (nie ma do nich bezpośredniego wjazdu ze Światowida).

tak wiem Tam Gdzie Wrony Zawracaja podobno :razz:

 

 

Aha - tłumów u nich nie ma mimo, że spadł śnieg

no to fajnie, ostatnie moje podejscie to 2 godziny czekania, znudzilo mi sie i pojechalem do domu :twisted:

 

[ Dodano: Pią Gru 05, 2008 10:47 pm ]

Właśnie wymieniłem sobie oponki w WRXie i jestem pod wrażeniem serwisu gdzie to robiłem.

bylem i wymienilem i tez jestem pod wrazeniem :smile:

szybko, sprawnie i milo - polecam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...