Skocz do zawartości

Co włożyć do garnka ... co macie dziś na obiad?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

@Fala Akurat ta mętna nie była od początku. Kupiłem filtrowaną, żeby dłużej postała ( ta ma ok. roku ). W świetle dziennym ma kolor słomkowo-zielonkawy. Przy led-ach faktycznie wygląda jak klarowane masło :biglol:

Pachnie ładnie, goryczka ok, kwaśna nie jest, sporo aromatu, dwunastnica i wątroba nie protestują po jedzeniu. Pozwolisz zatem, że to będą moje kryteria, nie Twoja ocena.

 

@cewie Noo, z własnego dymienia to inna bajka :) Małą wędzarenkę mam w planach kiedyś popełnić ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Jeśli nie zapomnę to bym się podłączył z ciekawości. Proszę mnie molestować.

Pod oliwę? 

Zapraszam. O ile dobrze pamiętam to mieszkasz na linii otwockiej (?...) - to gdzieś w pół drogi możemy się zderzyć, ja Konstancin. 

Najlepiej tel. 501 584 598 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fala napisał(a):

Pod oliwę? 

Zapraszam. O ile dobrze pamiętam to mieszkasz na linii otwockiej (?...) - to gdzieś w pół drogi możemy się zderzyć, ja Konstancin. 

Najlepiej tel. 501 584 598 

Po oliwę. Mieszkam w Śródmieściu Warszawy do pracy (jeszcze, głupiec) jeżdżę od Konstancina po przekątnej ale może jakoś damy radę choć czasu jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

czasu jest mało

czas to ciasto.

 

;)
 
Dzisiaj jadę na 19h45 na Woronicza. Jeśli chcesz - dzwoń, wezmę co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2024 o 20:48, Blixten napisał(a):

Z polskiej winnicy :huh:

Jak polskiej, jak z niemczańskiej :P

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aga napisał(a):

Jak polskiej, jak z niemczańskiej :P

 


Pierwszy raz jadłem takiego gotowca i nie polecam raczej.
Jak już ktoś ma ochotę na takie danie, to można je zrobić samemu dużo lepiej :) 

Na lepszych składnikach i pod swój smak :ok:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś  obiad na mieście  w ramerowni by susharnia  a później winko w gruzińskiej  piekarni ( nooo też  mnie zdziwko wzięło  że  w piekarnii mają wino:mrgreen: )

 

 

20240804_162938.jpg

a2caa5bb-07da-428f-a228-380b01fe7201photo.jpeg

6a0dd2a1-3807-4561-8047-9c2a0b5556a4photo.jpeg

Edytowane przez Henryk82
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stefanekmac napisał(a):

Sanatorium Górnik. Iwonicz Zdrój.  Zupa mleczna -samo mleko. Okropny pasztet i 1/4 małego pomidora. Serek że szczypiorkiem ilości łyżka stołową. To teraz w pijalnia czekolady leczę ten stres NFZ.

Od lat, za każdym razem gdy jestem w Iwoniczu Zdrój, raczę się wątróbką w "Iwoniczance". To się u mnie zrobiło już rytuałem, jeszcze nie obsesją. Mam nadzieję.

PS. Patrzę na foty z netu i widzę, że "Iwoniczanka" zafundowała sobie zadaszoną werandę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczę się obsługiwać woka. Nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać, nie wiem jak długo wytrzymam i czy nie skończy się na teflonie.. Wok nie wybacza błędów, przynajmniej moich.

20240806_221429.jpg

  • Super! 1
  • Trzymaj się 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa Pho:

- bulion na upieczonych, wołowych gnatach, gotujemy z anyżem, korą cynamonu i goździkami,

 

Pho1.thumb.jpg.cc87f19b255b1c678e0bb89d34cf7a5d.jpg

 

- makaron, parzone wstążki z piersi kurczaka\indyka, szczypior, palony por, kiełki słonecznika, papryczka chilli, zielona kolendra, skórka i sok z limonki,

 

Pho2.thumb.jpg.fdff71e4fc2d32ab8050f62e2c288727.jpg

 

- zalewamy wrzącym bulionem i.. voilà!

 

Pho3.thumb.jpg.99184c6cd1ae45fe3f5d77a10c229ef6.jpg

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może  za małego wooka  masz i dlatego zachlapane olejem.

Może  taki by rozwiązał  problem

https://www.facebook.com/share/v/9zNrq1AwLpsN8r4Z/

A na poważnie  to do dań  wook powinien mieć  te 40 cm średnicy conajmniej

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piątkowa sałatka:

- wędzony karmazyn, pomidory cherry, liście bazylii, siekana kolendra, czerwona cebula, marynowany, zielony pieprz, starty ser Grand Formaggio, grzanki z czerstwego baltonowskiego z masełkiem;

- dressing: oliwa z oliwek, ocet balsamiczny, zioła, czosnek, sól, miód, skórka z limki, musztarda francuska;

 

20240823_185028.thumb.jpg.53f25b071f988afccc9bbe203df1330c.jpg

Edytowane przez RomRomm
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RomRomm napisał(a):

Piątkowa sałatka:

- wędzony karmazyn, pomidory cherry, liście bazylii, siekana kolendra, czerwona cebula, marynowany, zielony pieprz, starty ser Grand Formaggio, grzanki z czerstwego baltonowskiego z masełkiem;

- dressing: oliwa z oliwek, ocet balsamiczny, zioła, czosnek, sól, miód, skórka z limki, musztarda francuska;

 

20240823_185028.thumb.jpg.53f25b071f988afccc9bbe203df1330c.jpg

Jadłbym! :)

 

Ja ostatnio sprawdzałem czy potrafię też w ciasta, bo w tym moja małżonka się specjalizuje i robi cuda. Ale podkradłem jej przepis i wyszło pysznie, odrobinę za mocno przypieczona od spodu, ale z zewnątrz ładna skorupka w a środku lekko wilgotna. A w smaku petarda :)

20240822_185556.jpg

Edytowane przez skwaro
  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2024 o 19:35, skwaro napisał(a):

Jadłbym! :)

 

Ja ostatnio sprawdzałem czy potrafię też w ciasta, bo w tym moja małżonka się specjalizuje i robi cuda. Ale podkradłem jej przepis i wyszło pysznie, odrobinę za mocno przypieczona od spodu, ale z zewnątrz ładna skorupka w a środku lekko wilgotna. A w smaku petarda :)

20240822_185556.jpg

 

Elegancka beza ! Imo świeczka wygrywa fotę :) Jaki krem ? Mascarpone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RomRomm napisał(a):

 

Elegancka beza ! Imo świeczka wygrywa fotę :) Jaki krem ? Mascarpone ?

Dzięki, tak, z bitą śmietaną, cukrem i odrobiną soku z cytryny. Banalnie prosty, a niebo w gębie :)

 

Za to dziś robiłem wariację w stylu sosu marinara, ale trochę zmodyfikowaną. Pomidorki koktajlowe z ogrodu wrzuciłem z czosnkiem, oliwą i solą morską do piekarnika. Potem zblendowałem i dałem do podsmażonej szalotki i na koniec dużo bazylii. Do tego dobry włoski makaron, fura parmiggiano reggiano i uczta gotowa. Uwielbiam prostotę włoskiej kuchni :)

 

A teraz muszę namówić znów żonę na prawdziwe włoskie tiramisu, tylko najpierw muszę się do delikatesów wybrać po wino. Bo dużo ludzi nie wie że to najbardziej klasyczne i najlepsze jest nie z amaretto tylko w winem Marsala. Do tego musi odstać min. jeden dzień w lodówce. 

 

Już pisałem że jestem nienormalny jeśli chodzi o jedzenie? :)

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, skwaro napisał(a):

Już pisałem że jestem nienormalny jeśli chodzi o jedzenie? :)

Bo stosujesz zasadę  że  żyjesz by jeść, a nie jak większość je by żyć. To motto mi towarzyszy od dłuższego czasu.

 

A ja dzisiaj  piekłem  boczusia na grilu  w 300 C. moczonego pół  dnia w soli , obsypanego majerankiem i czosnkiem i jutro na śniadanie do grzanek będzie  primasort.

 

 

20240824_174505.jpg

Edytowane przez Henryk82
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...