Skocz do zawartości

Grupowy projekt felg forum.subaru


alunetik

Jaki rozmiar jest najlepszy do customowej felgi?  

87 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanie tylko, jak oni potem sprawdzają, czy dana felga różni się o min. 20% od wszystkich innych na rynku? Pewnie nijak, tylko jak ktoś podpatrzy, że nasza jest zbyt zbliżona do jego, to wtedy zacznie się smród.... Ale jak ma być limitowana ilość, to i prawdopodobieństwo tego, że ktoś coś przyuważy jest mniejsze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria inżyniera Mamonia żywa do dziś :mrgreen:

No i to tylko potwierdza moje nieco sceptyczne zdanie na ten temat. Bo gdy nie mamy ochoty na wydziwianie i chcemy normalne, ale fajne i ładne koła, to nie ma bata - takie, lub niemal identyczne po prostu już są... :roll: Możecie wierzyć lub nie, ale nie wzrowałem się na żadnych innych felgach, nie miałem żadnych zdjęć przed sobą podczas modelowania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o obawy zwiazane z kopiowanie wzoru:

 

nic sie nie martwcie:) Wszystkim zajmie sie fabryka. Jezeli uznaja, ze taka felga juz istnieje, to napewno zmienia i podesla juz zmieniona do akceptacji.

 

Jest tez malutka furtka prawna: jezeli skopiujemy wzór felgi, ale wyprodukujemy ja w innym rozmiarze - to jest to zupełnie inna felga:)

Np. jezeli wzór X był produkowany tylko w 18x8 i 17x8, a my zrobimy go w rozmiarze 7,5x17 - to jest to tylko nasz zastrzezony wzór!!!!

 

PZDR

 

Bodek

 

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 2:15 pm ]

Jeszcze jedno: dziś o 20 zamykamy głosowanie rozmiarowe. Wprawdzie nie spodziewam sie spektakularnego zwrotu akcji:)Jednak, informuje:)

 

Jutro zaczynamy głosowanie nad wzorem. Projektów jest kilka. Jutro zbiore i ułozymy ankiete.

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wyjdę na malkontenta i marudę (co jest całkowicie sprzeczne z rzeczywistością :mrgreen: ), ale:

 

Jezeli uznaja, ze taka felga juz istnieje, to napewno zmienia i podesla juz zmieniona do akceptacji.

Tak Ci powiedzieli, czy tak Ci się wydaje? Bo wg mnie ich to chyba nie interesuje, bo projekt wizualny jest nasz, a oni to tylko produkują, ale mogę się mylić. Poza tym na świecie są dziesiątki tysięcy wzorów... Wg mnie to jest nie do sprawdzenia... :(

 

Jest tez malutka furtka prawna: jezeli skopiujemy wzór felgi, ale wyprodukujemy ja w innym rozmiarze - to jest to zupełnie inna felga:)

Np. jezeli wzór X był produkowany tylko w 18x8 i 17x8, a my zrobimy go w rozmiarze 7,5x17 - to jest to tylko nasz zastrzezony wzór!!!!

Tu bym bardziej zasadzał się na rozstawie śrub i otworze centrującym dopasowanym bez tulei do Subaru, niż w rozmiarze... Bo baaardzo rzadko się zdarza, żeby firma nie robiła felgi w tych rozmiarach, które nas interesują..

 

Jeszcze jedno: dziś o 20 zamykamy głosowanie rozmiarowe. Wprawdzie nie spodziewam sie spektakularnego zwrotu akcji:)Jednak, informuje:)

W takim razie właściciele STi będą musieli z zamówieniem poczekać na finalny projekt z fabryki, bo naprawdę ramiona muszą mieć b. specyficzny kształt, żeby przy danym ET fela wlazła na Brembo (oczywiście w EU spec :twisted: )

 

Jutro zaczynamy głosowanie nad wzorem. Projektów jest kilka. Jutro zbiore i ułozymy ankiete.

Czy jesteśmy jakoś czasowo ograniczeni, że już musimy zamykać? Pytam się, bo mój brat coś tam duma nad felą i możliwe, że na przestrzeni tygodnia pojawiłby się jakieś propozycje, ale nie jest to pewne.

 

W ogóle to cały szkopuł jest w tym, że dana felga powinna być dobrze dobrana do wyglądu konkretnego modelu.. Co innego w Forku, co innego w OBK, co innego w Imprezie.. no i oczywiście różnice będą też w MY.. no ale tego nie przeskoczymy nigdy :(

 

Czekamy, z czym wyskoczy Sabor, bo coś się od dłuższej chwili nie odzywa i może uskutecznia swoje demonicznie wizje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTi:

 

Ad. 1: Tak mi powiedzieli: produkuja kopie AdvanaRS. Kropka w kropke identycznego, tylko w innym rozmiarze. Ludzie z Raysa wysłali im zdjecie swojej felgi i ich i podpisali: "znajdz 1 róznice miedzy obrazkami :) ". Sprawa zakończyła sie tak, jak zostało wspomniane: inny rozmiar=inny wzór.

Jezeli chodzi o wzory: musimy probowac ze wzorem. Fabryka to mądra głowa, mysle, ze sledza trendy na rynku. Poza tym: rower tez kiedys wymyslili - koncepcja sie nie zmieniła, a nikt nikogo nie posadza o plagiat.

 

Ad. 2: Jezeli chodzi o rozstaw: no to 5x114,3 lub 5x100. Jezeli chodzi o CB: 56,1. Wtedy wszystko wchodzi bez pierscieni centrujacych itp.

 

Ad. 3: słuchaj, nic nie jest przesadzone. Fabryka ma kilka asów w rękawie, jak np. AG23 7,5x17 pasują do RA-R z ET50. Zapas 3,4mm!! Czy ktoś inny to potrafi?

 

Ad. 4: Nie jestesmy ograniczeni czasowo, jednak, nie chce rozciagac wszystkiego na pół roku. Musi byc sprawnie:) Niech duma, niech wysyła projekt, dorzucimy do głosowania. Głosowanie nad wzorem napewno bedzie dłuższe.

 

Mozemy przeskoczyc:) Kazde 10 osób zdeklarowane moze miec swoje felgi.

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy, z czym wyskoczy Sabor, bo coś się od dłuższej chwili nie odzywa i może uskutecznia swoje demonicznie wizje :>

 

Faktycznie, od kilku godzin nic nie wrzuciłem... :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 4:06 pm ]

Póki co, mogę się pobawić i... pomarzyć :mrgreen:

 

fele1012ehm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

zakończylismy pierwszy etap na długiej i wyboistej drodze do przygotowania swoich felg.

Głosowanie na temat rozmiaru zkończyło sie zwyciestwem 17x7,5 (44 głosy). Drugie miejsce zajete zostało przez rozmiar 18x8 (18 glosów). Mamy kierunek rozwoju, chociaz dopiero jak bedziemy tworzyli listę chetnych, ktorzy beda deklarowali chec brania udziału w produkcji dowiemy sie jak wyglada sprawa z rozmiarami.

 

Admina prosze o zamkniecie głosownia na temat rozmiaru.

 

Teraz prosze o pomoc w zebraniu projektów. Wrzucimy je zebrane na fotosika lub cos takiego i rozpoczynamy sąd nad wzorem:) Proponuje głosowanie prowadzic przez 2 tyg. Do 16 (max 20) grudnia. Przez Święta odpoczniemy, a od nowego roku zaczniemyrobic liste. Co Wy na to?

 

PZDR

 

Bodek

 

P.S. Swoja drogą, to zazdroszcze troche osobie która zaprojektuje wygrywajacy wzór. Zapisze sie w historii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...