Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś nakreślić jak naprawdę wygląda sprawa z IKE.

 

Czytałem, że można to odliczyć od podatku oraz jest się zwolnionym z Belki.

Ogólnikowo wygląda to bardzo fajnie dla drobnego ciułacza. A jak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowali właśnie o coś takiego chodziło:)

 

Jak pięknie u nas jest kiedy coś jednocześnie jest ale nie jest zwolnione z podatku:)

 

Na zwykłym IKE są jakieś gwarancję/zabezpieczenia przed utratą kasy czy jest to tak jak w przypadku FI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na zwykłym IKE są jakieś gwarancję/zabezpieczenia przed utratą kasy czy jest to tak jak w przypadku FI?

 

http://samcik.blox.pl/2012/02/Superoferta-Gwarantuja-7-29-rocznie-przez-10-lat.html

 

 

 

  • w IKE nie ma żadnej ulgi podatkowej – ale po osiągnięciu wieku emerytalnego pieniądze wypłacamy bez podatku
  • w IKZE jest ulga podatkowa (18%/32% od wpłaty) – ale po osiągnięciu wieku emerytalnego płacimy … podatek dochodowy od całości wypłacanej kwoty (a nie 19% „Belki” od zysku)! Czyli – to co otrzymamy jako zwrot z podatku potem oddamy.
  • W 2013 r. maksymalny limit wpłat na IKZE wynosi 4.231,20 zł.

 

Kilka artykułów na temat złota inwestycyjnego:

 

rzeczpospolitab20130111.jpg

rzeczpospolitab20130111.jpg

 

parkiet20130111zloteszt.jpg

 

 

 

 

Co do sztabek, jestem w stanie przebić prawie każdą ofertę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w IKE nie ma żadnej ulgi podatkowej – ale po osiągnięciu wieku emerytalnego pieniądze wypłacamy bez podatku

  • w IKZE jest ulga podatkowa (18%/32% od wpłaty) – ale po osiągnięciu wieku emerytalnego płacimy … podatek dochodowy od całości wypłacanej kwoty (a nie 19% „Belki” od zysku)! Czyli – to co otrzymamy jako zwrot z podatku potem oddamy.
  • W 2013 r. maksymalny limit wpłat na IKZE wynosi 4.231,20 zł.
  • Co do sztabek, jestem w stanie przebić prawie każdą ofertę ;-)

 

dlatego IMHO to IKZE to pomysł do bani, bo nie wiadomo z góry, jaki zapłacimy podatek na koniec inwestycji (a co będzie jak za lat naście czy dziesiąt będzie podatek dochodowy od oszczędności np. 75% zamiast 19%?). IKE jest lepsze bo przynajmniej jest gwarancja braku opodatkowania na koniec, tylko że tam też jest mały limit możliwych wpłat. Sztabki są fajne tylko trzeba je gdzieś trzymać (wiem że można w depozycie ale to nie to samo :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKE jest lepsze bo przynajmniej jest gwarancja braku opodatkowania na koniec, tylko że tam też jest mały limit możliwych wpłat.

 

Pod warunkiem, że dożyjesz wieku emerytalnego (67 lat), więc... :-)

 

Sztabki są fajne tylko trzeba je gdzieś trzymać (wiem że można w depozycie ale to nie to samo :) )

Mała skrytka bankowa 300-400 PLN rocznie.

Edytowane przez Hogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKE jest lepsze bo przynajmniej jest gwarancja braku opodatkowania na koniec, tylko że tam też jest mały limit możliwych wpłat.

 

Pod warunkiem, że dożyjesz wieku emerytalnego (67 lat), więc... :-)

 

 

przy innym założeniu w ogóle nie ma się co martwić o oszczędzanie na starość ;)

 

 

Sztabki są fajne tylko trzeba je gdzieś trzymać (wiem że można w depozycie ale to nie to samo :) )

Mała skrytka bankowa 300-400 PLN rocznie.

 

wiem ale fajniej byłoby je trzymać przy sobie i od czasu do czasu pogłaskać :lol:

 

 

a jakie są opcje na odsprzedaż sztabek? ostatnio gdzieś czytałem, że spread przy obrocie sztabkami wychodzi 7% więc tyle trzeba zarobić żeby wyjść na zero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy innym założeniu w ogóle nie ma się co martwić o oszczędzanie na starość ;)

 

Mój syn przejdzie na prywatną emeryturę w wieku 45-50 lat. I majątku na to nie przeznaczam. Więcej odłożę dla niego teraz w wieku szkolnym niż on sam pracując i odkładając w ZUSie. :-)

 

 

wiem ale fajniej byłoby je trzymać przy sobie i od czasu do czasu pogłaskać :lol:

I tak będziesz je głaskał po CertiCard :-)

 

a jakie są opcje na odsprzedaż sztabek? ostatnio gdzieś czytałem, że spread przy obrocie sztabkami wychodzi 7% więc tyle trzeba zarobić żeby wyjść na zero?

 

Nawet do 8% u niektórych przy małych sztabkach.

 

U nas spread jest negocjowalny i średnio wynosi 3-4%.

Raczej nie polecam kupna złota spekulacyjnie, choć może warto zaryzykować... Nie powinno się stracić 50% :-)

Edytowane przez Hogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdzie najlepiej zukpić akcje spółek zagranicznych ? Tutaj chodzi mi o rynek USA i Europa lecz z wiekszym nastaiwniem na USA.

 

Na razie przerabiam ofertę BZWBK.

Ma ktoś jakieś propozycje lub miał ktoś okazje wypróbować jakąś platformę do zakupu akcji zagranicznych spółek ?

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z dniem wczorajszym wystartowała emisja certyfikatów inwestycyjnych funduszy GO TFI.

Termin przyjmowania zapisów 26 lutego - 27 marca 2013.

Polecam FIZ SubGo Fund Wierzytelności

Oferta skierowana do 99 indywidualnych inwestorów.

 

Dotychczasowa stopa zwrotu wynosi: 140,07 % (19.02.2013r.)

Stopa zwrotu w okresie 24.08.2010 - 31.12.2012 (według wyceny z dnia 31.12.2012r.) i za rok 2012 - 17,64% wyniki uwzględniają wypłaconą dywidendę.

 

http://www.gotfi.pl/index.php?id=96

 

a jakie są opcje na odsprzedaż sztabek? ostatnio gdzieś czytałem, że spread przy obrocie sztabkami wychodzi 7% więc tyle trzeba zarobić żeby wyjść na zero?

 

 

Możemy indywidualnie negocjować spread i ustalić go przed zakupem sztabek na poziomie np 2%. :-)

 

Gdzie najlepiej zukpić akcje spółek zagranicznych ? Tutaj chodzi mi o rynek USA i Europa lecz z wiekszym nastaiwniem na USA.

Polecam Beskidzki Dom Maklerski, ja z nimi współpracuję.

 

https://www.bdm.com.pl/

 

"W rankingu GG Parkiet „Najlepszy dom maklerski wśród inwestorów indywidualnych” Dom Maklerski BDM S.A. zajął I miejsce w kategorii: życzliwość i gotowość pracowników domu maklerskiego do pomocy oraz II miejsce w kategorii opłaty i prowizje w transakcjach on-line. Ponadto BDM S.A. plasował się w czołówce domów maklerskich w pozostałych kategoriach.

 

Dom Maklerski BDM S.A. uzyskał jedną z najwyższych ocen w przygotowanym przez magazyn „Forbes Investor” Rankingu Liderów Rynku Pierwotnego 2007. Jednym z elementów wchodzących w skład ogólnej oceny był subranking Ocena Emitentów. BDM S.A. zajął w nim trzecią lokatę. W jego ramach domy maklerskie podlegały ocenie emitentów w pięciu kategoriach: wiedza i doświadczenie pracowników, dbałość o ekonomiczne interesy emitenta, sprawność (tempo) przeprowadzenia emisji akcji i wejścia na giełdę, organizacja i koordynacja procesu emisji akcji (wejścia na giełdę) oraz elastyczność i partnerskie traktowanie emitenta. W każdej z kategorii BDM S.A. uplasował się w ścisłej czołówce. Najwyżej emitenci ocenili elastyczność i partnerskie podejście do klienta spółki. Oznacza to, że BDM S.A. jest skłonny do negocjowania warunków umowy, liczy się ze zdaniem emitenta przy przydziale akcji inwestorom instytucjonalnym i wywiązuje się z obietnic składanych przed podpisaniem umowy."

Edytowane przez Hogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam

 

Gdzie najlepiej zukpić akcje spółek zagranicznych ? Tutaj chodzi mi o rynek USA i Europa lecz z wiekszym nastaiwniem na USA. Na razie przerabiam ofertę BZWBK. Ma ktoś jakieś propozycje lub miał ktoś okazje wypróbować jakąś platformę do zakupu akcji zagranicznych spółek ? PzDr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam

 

Gdzie najlepiej zukpić akcje spółek zagranicznych ? Tutaj chodzi mi o rynek USA i Europa lecz z wiekszym nastaiwniem na USA. Na razie przerabiam ofertę BZWBK. Ma ktoś jakieś propozycje lub miał ktoś okazje wypróbować jakąś platformę do zakupu akcji zagranicznych spółek ? PzDr

 

Ehhhh.

 

https://www.bdm.com.pl/zagraniczne

 

 

Rynki dostępne

 

 

RYNKI AKCJI
  • AMEX - St. Zjednoczone

  • AMS - Holandia

  • BRU - Belgia

  • CSE - Dania

  • FSE - Niemcy

  • HSE - Finlandia

  • ISE_LSE - Wielka Brytania

  • LIFFE - Wielka Brytania

  • LISB - Portugalia

  • LSE - Wielka Brytania

  • LSE_SEAQ - Wielka Brytania

  • LSE_SETS - Wielka Brytania

  • MIL - Włochy

  • NASDAQ - St. Zjednoczone

  • NSC - St. Zjednoczone

  • NYSE - St. Zjednoczone

  • OSE - Norwegia

  • PAR - Francja

  • SIBE - Hiszpania

  • SSE - Szwecja

  • SWX - Szwajcaria

  • SWXEUR - Szwajcaria

RYNKI KONTRAKTÓW CFD (NA RÓŻNICE KURSOWE AKCJI)
  • AMEX - St. Zjednoczone

  • AMS - Holandia

  • ASX - Australia

  • FSE - Niemcy

  • HSE - Finlandia

  • ISE_LSE - Wielka Brytania

  • LIFFE - Wielka Brytania

  • LISB - Portugalia

  • LSE - Wielka Brytania

  • LSE_SEAQ - Wielka Brytania

  • LSE_SETS - Wielka Brytania

  • MIL - Włochy

  • NASDAQ - St. Zjednoczone

  • NSC - St. Zjednoczone

  • NYSE - St. Zjednoczone

  • OSE - Norwegia

  • PAR - Francja

  • SIBE - Hiszpania

  • SSE - Szwecja

  • SWX - Szwajcaria

CFD NA INDEKSY (NA RÓŻNICE KURSOWE INDEKSÓW)
  • CAC40 - CAC 40 Index

  • DAX - DAX 30 Performance Index

  • DJI - Dow Jones Index

  • FTSE100 - FTSE 100 Index

  • IBEX35 - Madrid IBEX 35 Index

  • MIB30 - MIB 30 Index

  • NAS100 - NASDAQ 100 Stock Index

  • OMX - OMX Index

  • SP500 - S&P Index

RYNKI FUTURES
  • A/C/E - St. Zjednoczone

  • ECBOT - St. Zjednoczone

  • EUREX - Europa

  • GLOBEX - St. Zjednoczone

  • LIFFE - Wielka Brytania

RYNEK WALUTOWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam coś ciekawego w ofercie.

 

"Szanowni Państwo,

 

 

Przesyłamy przykład dotyczący Obligacji strukturyzowanych Socrates Investment S.A. „Roszczenia” z tytułu SUKCESU lub BRAKU SUKCESU na koniec inwestycji (po 2 latach) dla kwoty 100 000 PLN:

 

roszczenia.png

 

 

Przypominamy, że emisja Obligacji trwa do 7 stycznia 2013 roku. "

 

Jak ktoś sobie życzy, poproszę mail na PW, wyślę Kartę Produktową oraz Mapę Socrates Investment.

 

 

Ruszyła ostania subskrypcja. Zapisy do 28 kwietnia. Minimalna kwota wejścia 50 tyś. Polecam. Może się udać.

Generalnie, nie polecam struktur, ale ta jest naprawdę ciekawa, mało ryzykowna.

Edytowane przez Hogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można coś więcej na ten temat, może być na PW.

Nie chciałbym utopić kasy w jakimś Amber Gold, cycuś ;)

 

Podaj mail na PW prześlę Ci kartę produktową.

 

Tu kilka słów o Domu Maklerskim Secus: http://www.secus.pl/o-nas/informacje-o-domu-maklerskim.html

Tu o Partnerach Inwestycyjnych : http://www.partnerzy-inwestycyjni.pl/o-firmie/kim-jestemy

Tu o AWD : http://www.awd.pl/awdpl/pl/awd_home/firma_AWD/Grupa_AWD.html

 

Współpracuję z rzetelnymi firmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała analiza:

 

 

 

Nieoczekiwana przecena złota. Królewski metal tańszy o 6,2%

W piątek dość niespodziewanie cena złota poszybowała w dół. Żółty metal kończy tydzień na poziomie 1482 USD/oz. Czy na rynku złota zaczyna się sprawdzać przysłowie inwestorów „byk wchodzi schodami, a niedźwiedź wyskakuje oknem”?

Przyglądając się wykresowi notowań złota przez pierwsze cztery dni poprzedniego tygodnia widać, iż nic nie wskazywało na tak drastyczny ruch jaki miał miejsce w piątek. W poniedziałek, wtorek, środę oraz w czwartek kurs złota oscylował w przedziale 1550-1590 USD za uncję.

W czwartek pojawiły się informacje, że Cypr ma pokryć część wartego 23 mld euro pakietu pomocowego zyskiem ze sprzedaży swoich rezerw złota, które jak szacuje World Gold Council wynoszą prawie 14 ton. Nieoficjalnie mówi się, że Cypr chce pozyskać z tego typu transakcji 400 mln euro, zatem w zależności od kursu który będzie obowiązywał w dniu transakcji, na rynek trafiłoby 10,5-12 ton kruszcu. Jednakże jak na razie rząd tego kraju dementuje te plotki.

Po pojawieniu się na rynku tej informacji, w czwartek kurs złota nie wykazywał żadnych gwałtownych zmian. Przecena rozpoczęła się dopiero około południa w piątek.

Ruch w kierunku południowym był kontynuowany aż do zamknięcia notowań. Ostatecznie kurs złota zakończył notowania na poziomie 1482,80 USD za uncję. Tydzień do tygodnia procentowo jest to spadek o 6,2%, a wartościowo prawie o 100 USD. Złoto prowadząc swój rajd przeceny przełamało bardzo ważne wsparcie które plasowało się na poziomie 1540 USD za uncję. Przekraczając mocno ten poziom, kurs tego metalu otworzył sobie drogę do dalszej przeceny, co bardzo szybko zostało pokazane. Rynek próbował się „złapać” jeszcze poziomu 1500 USD za uncję jednakże i ta próba się nie udała. Obserwując notowania żółtego metalu w długim okresie, złoto jest aktualnie najtańsze od lipca 2011 roku.

Co było motorem przeceny? Scenariuszy może być kilka. Jednym z wyjaśnień mogą być informacje o możliwości sprzedaży złota przez Cypr. Z kolei jeśli weźmiemy pod uwagę, że od początku roku królewski kruszec potaniał o 10% a kilka największych banków inwestycyjnych takich jak Goldman Sachs ogłosił koniec hossy na złocie, to nie dziwi powrót się teorii o bańce na złocie. Scenariusze z bańką również mogą być różne. Jedne zakładają, że szczyt bańki dopiero przed nami. Inne, że obecnie obserwujemy ostatnią fazę gwałtownych przecen.

W kontrze do scenariuszy z bańką zawsze warto przypomnieć, że złoto cechuje się specyficzną strukturą popytową, w której kapitał spekulacyjny nie jest dominujący. Popyt ze strony jubilerów i inwestorów lokujących pieniądze w fizycznym złocie, w celach transferu międzypokoleniowego lub ubezpieczeniowych, jest stosunkowo stabilny. Wierne kruszcowi pozostają też banki centralne. Pytanie czy to może nie uchronić kruszec przed dalszą przeceną, pozostaje otwarte.

file:///C:\Users\Hogi\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpg

Przemysław Ławrowski

www.mennicawroclawska.pl

 

 

post-1436-0-99055900-1366041063_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie stanie z kasa ta odlozona juz do OFE? Zostanie ona dodana do kasy zebranej przez kazda osobe, czy sie jakos dziwnym trafem rozmyje?

Szkoda, ze nie bedzie mozna z OFE zrezygnowac i wyplacic sobie ta kase lokujac ja w lepszy sposob - ale Panstwo dbajac o obywatela pewnie na to nie pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Państwo leci sobie z nami w kulki.

W OFE pobierają wysokie opłaty znacząco pomniejszające nasze odłożone pieniądze a ZUS je po prostu kradnie...

http://zus.pox.pl/zus/zniknelo-8-miliardow-zl-z-kont-emerytalnych-w-zus.htm

 

Co sie stanie z kasa ta odlozona juz do OFE? Zostanie ona dodana do kasy zebranej przez kazda osobe, czy sie jakos dziwnym trafem rozmyje?

 

Teoretycznie:

http://www.rankingofe.com.pl/a/ofe-czy-twoje-pieniadze-sa-bezpieczne/35.html

 

Praktycznie:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,13752103,Wraca_awantura_o_OFE__W_tej_sprawie_nie_ma_latwych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Państwo leci sobie z nami w kulki.

W OFE pobierają wysokie opłaty znacząco pomniejszające nasze odłożone pieniądze a ZUS je po prostu kradnie...

http://zus.pox.pl/zu...lnych-w-zus.htm

 

Co sie stanie z kasa ta odlozona juz do OFE? Zostanie ona dodana do kasy zebranej przez kazda osobe, czy sie jakos dziwnym trafem rozmyje?

 

Teoretycznie:

http://www.rankingof...pieczne/35.html

 

Praktycznie:

http://wyborcza.biz/...ma_latwych.html

 

Czyli nie wiadomo :) zobaczymy co wymysla, najpewniej nie pozwola samemu zadecydowac co z ta kasa zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...