Jump to content

Forester i regulacja zaworów LPG

qart79
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam Forestera 2.0 158KM 2006r założyłem w nim LPG i przejechałem już jakieś 15 tyś km.

Mam takie pytania może ktoś z was sie orientuje :

- co ile km regulować zawory ?

- lepiej robić to w ASO czy może u kogoś kto zna sie na LPG ?

- lepiej robić to w ASO czy może u kogoś kto zna sie na LPG ?

Znajomość instalcji LPG (bądż jej brak) nie jest żadną rekomendacją (bądź jej brakiem) poprawnej regulacji luzu zaworów. ASO na pewno temat ogarnia w sposób profesjonalny. Oczywiście istnieją rozsądne alternatywy (czytaj : korzystne cenowe) w postaci nieautoryzowanych serwisów...jednakże, ze względu na osobę gospodarza tegoż Forum oraz zapisy Regulamin na nim panujące nikt pro publico bono takiej informacji nie udzieli :wink:

W wolnym ssaczku regulacja zaworów dla zasilania LPG co 50k km.

Przy okazji regulacji wymieniłbym również świece.

Pozdrawiam

Grzegorz

qart79

Zapytaj Dyrekcję, ale myślę, że ten model był importowany z głowicami przystosowanymi do zasilania lpg.

W krajach takich jak Włochy, Niemcy, Holandia, WIelka Brytania gdzie instalacja znajduje się w ofercie importerów, kontrola i ewentualna regulacja luzów zaworowych jest przewidziana podobnie jak przy zasilaniu benzyną, czyli przy przebiegu 100 tys km.

• 2 years later...
Jak można sprawdzić czy Forester 07 sprowadzony z Włoch (z instalacją LPG niby fabryczną) jest przystosowany do LPG i można robić regulacje co 100 000 km?

A były takie? :shock:

Witam.

Pojawił się umnie ten sam dylemat mianowicie mam do kupienia Forestera 04 rok z LPG lub bez. Dziś w firmie, która zakłada LPG poinformowano mnie ,że silniki Foresterów nie nadają się na Instalacje LPG i max przeżywaja 50 tyś km po zaistalowaniu gazu.

Proszę o opinie na ten temat.

Dzięki.

w firmie, która zakłada LPG poinformowano mnie ,że silniki Foresterów nie nadają się na Instalacje LPG i max przeżywaja 50 tyś km po zaistalowaniu gazu

Eee jakieś szumy informacyjne. sam przejechałem 50 tys. km i nic. Poczytaj wątek o LPG chyba setka osób ma forestery na gazie a skarżą sie nieliczni :lol:

Na forum ogólnym jest wątek gazowy. Zapraszam do lektury.... czytania od cholery...

-- 8 maja 2011, o 19:19 --

Na forum ogólnym jest wątek gazowy. Zapraszam do lektury.... czytania od cholery...

Mój ma instalację LPG założoną przy 50 tyś km. Obecnie na liczniku ma 126 tyś. km i żadnych problemów z silnikiem. Carfit sprawdzał zawory przy 105 tyś. km i akurat w moim nic nie trzeba było regulować bo wyszło praktycznie idealnie.

• 6 months later...

Jak masz podparte to może być np: gaśniecie na zimnym, lub szarpanie przy delikatnym przyśpieszaniu, tak bynajmniej było w NA.

Co do dźwięków to jak za duży luz to raczej cykają. hehehe kolejne onomatopeje...