Skocz do zawartości

brak przeplywowki, strzela z wydechu i ma 2 lambdy...


sfaragdas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Ja chcialem sie kolegow znawcow zapytac o pare rzeczy ;-)

 

czy to mozliwe ze fabrycznie byl przeplywomierz ale zaslepiony silikonem??

 

czyli tak jak by dzialal bez przeplywomierza?? chyba ze ma gdzie indziej inny,

w ktoryms watku czytalem ze sie wylacza przeplywowki ale nic wiecej niwiem moze jak wiecie to napiszcie prosze...

 

kolejna rzecza jest to ze autko mialo robiony wydech mial chyba oryginalnie jakis katalizator bo ma 2 sondy lambda ale koles mu wsadzil katalizator z Toyoty niewiem czemu... w sumie efekt jest taki ze jak sie hamuje silnikiem czy tam puszczza z wysokich obrotow to sa delikatne strzaly z rury niewiem czy to dobrze czy tak ma byc czy o co chodzi...

 

i ostatnie pytanie to to ze mam maske z wlotem na srodku i czy jest mozliwosc (jak juz niemam tego przeplywomierza) zalozenie czegos i filtra zeby auto pobieralo powietrze wlasnie z tego wlotu na masce ?? :twisted::evil: wydaje mi sie ze tak bedzie 100 razy lepiej dla silnika bo bedzie dostawal chlodne powietrze ;-) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hogi ty sie ze mnie smiejesz... ale ja pisze co mam co kupilem ;/ nie moja wina ;/ ;(

 

napraw przeplywomierz... ale smieszne myslisz ze to takie proste ;-) musze poszukac wiazki... a moze on ma w innym miejscu jakis inny a nie zaraz za filtrem...

 

Hogi a Ty zamiast sie smiac moze bys micos doradzil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to was rozczaruje ;-) ja mieszkam w Opolu a nie we wroclawie katowicach czy warszawie ;-) a jak dobrze wiecie opole slynie tylko z festiwalu piosenki o ktorym nie kazdy wie... jedyne co mozna znalezc w opolu to mechanika o imieniu staszek i majacy garaz ;-) no dobra moze troche przesadzilem ale w opolu nie ma takiego kto by byl w stanie to zrobic ;-)

 

[ Dodano: Czw Sie 07, 2008 2:04 pm ]

a mi chodzi o to czy moze byscie mi cos powiedzieli ;-) a nie do mechanika ;-) bo jak bedziecie mieli problem z komputerem tez wam powiem do mechanika mimo ze serwisuje komputery ;-) wrrrrrrrr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to was rozczaruje ja mieszkam w Opolu a nie we wroclawie katowicach czy warszawie a jak dobrze wiecie opole slynie tylko z festiwalu piosenki o ktorym nie kazdy wie... jedyne co mozna znalezc w opolu to mechanika o imieniu staszek i majacy garaz no dobra moze troche przesadzilem ale w opolu nie ma takiego kto by byl w stanie to zrobic

 

[ Dodano: Czw Sie 07, 2008 2:04 pm ]

a mi chodzi o to czy moze byscie mi cos powiedzieli a nie do mechanika bo jak bedziecie mieli problem z komputerem tez wam powiem do mechanika mimo ze serwisuje komputery wrrrrrrrr....

ale jak to masz przepływomierz zaślepiony? A filtr powietrza gdzie masz?

Najprościej, jeśli masz przepływkę uszkodzoną, to wymienić na inną i nie kombinować chyba nic innego. Co do wydechu - nie znam się - ale chyba najrozsądniej byłoby wywalić tego kata niż jeździć z tojotowskim.Z opola nie masz tak daleko do Wrocka do serwisu, a i droga ładna, to by można trochę auto przegonić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to was rozczaruje ;-) ja mieszkam w Opolu a nie we wroclawie katowicach czy warszawie ;-) a jak dobrze wiecie opole slynie tylko z festiwalu piosenki o ktorym nie kazdy wie...

 

I jeszcze z Wilq'a!

Ja mysle, ze w tej trudnej, kryzysowej sytuacji powinienes wywalic znak Rzuffa na niebo i czekac.

Superbohater Ci pomoze! :)

 

A powazniej - naprawde podjedz do (elektro)mechanika - chyba jakichs w Opolu jednak macie?

A jak nie, to do Katowic - przyprawic SIP o kolejne straty finansowe... ale coz, takie zycie... :)

Raz na wozie, raz w nawozie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że 2,5RS ma przepływkę, ja myślę, że raczej nie ma.

Jakieś konkrety na temat, przynajmniej rocznik? zdjęcie silnika?

 

Pozdrawiam,

jako

Tzn silnik taki jak w Legacy/OBK 2.5 z rocznika 99-03 ? Też nie miał przepływomierza.

 

Prawdopodobnie, a strzały to typowy skutek bardziej przelotowego wydechu, raczej bez katów, kiedy w trakcie cut-off podawana jest mninimalna dawka paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto niesprawne, ale kasa na tandetne rzeczy jest.

Hogi a Ty zamiast sie smiac moze bys micos doradzil...

Doradzam Ci.

Doprowadź auto do stanu używalności (dla Twojego bezpieczeństwa), a nie bawisz się w wieś tuning.

Rada nr 2.

Sprzedaj auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma przepływkę. Tutaj fotka tego silnika :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=683337#683337

 

Faktycznie widać przepływkę, na zdjęciu widać również że dolot wygląda na słabo spasowany.

 

Wydaje mi się, że najpierw były stosowane silniki dohc, które były z przepływomierzem, potem zastosowano silnik sohc, już bez. Chyba w okolicach 99 roku była zmiana.

 

Pozdrawiam,

jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najpierw były stosowane silniki dohc, które były z przepływomierzem, potem zastosowano silnik sohc, już bez. Chyba w okolicach 99 roku była zmiana.

A nie odwrotnie? SOHC z przepływką i DOHC bez przepływki. Zmiana faktycznie w `99 roku... chociaż widziałem też legacy US 2,5 DOHC z przepływką (rocznik chyba 97 czy 98)

 

IMO w tym RSie przepływki być nie powinno. Z tego co widać na zdjęciu do przepływomierza chyba nawet żadne kable nie dochodzą... straszną rzeźbę tam ktoś uskutecznił :shock: Nawet puszka rezonsansowa jest nieprzykręcona... widać "szersze" mocowania od puszki nowego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO w tym RSie przepływki być nie powinno. Z tego co widać na zdjęciu do przepływomierza chyba nawet żadne kable nie dochodzą...

 

Właśnie tak, widać nawet kołnierz gniazda, a wtyczki nie ma.

Tak wygląda to w GL '97, gdzie przepływomierz jest.

DSCN2121.JPG

 

I jeszcze fotka mocowania rezonatora - u mnie wtedy też była rzeźba - był odsunięty w stronę kabiny, ale szybko to zostało poprawione. :)

http://picasaweb.google.com/krystian.le ... 3804240882

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na zdjecia tego autka to mam wrazenie ze ten silnik to oryginalnie w tym aucie nie siedzial - albo co najmniej byl wyjmowany i wkladany - pucha od filtra powietrza wogole nie jest po bokach umocowana - przynajmniej na fotkach

 

EDIT : literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sprawdze czy to napewno jest EJ25

co do puchy powietrza to wspominalem ze autko mialo lekkiego kresza z prawej strony i blotnik byl wymieniany na nowy. to ja mam SOHC czy DOHC??

mam foto tego srebrnego z allegro pod maska ;-) innepodmaska.jpg

on nie ma przeplywomierza ;-) wiec u mnie cos bylo kombinowane...

co do lamp nie mialem wyjscia i tak musialem jakies kupic...

jak wywale kata a mam 2 lambdy to bedzie problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...