Skocz do zawartości

Jaką wyprawę polecacie?


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Ze znajomymi planujemy w styczniu wyskoczyć na wyprawę poznawczą na ok 18 dni. Wstępnie myślimy albo o Wietnamie, albo Peru, albo Meksyku. Koszt ok. 5000 zł. Może ktoś z Was ma jakąś inną propozycję wyprawy w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Pomyślę nad Patagonią... jakieś inne propozycje? A może coś "objazdowego" ale nie w bardzo dużym tempie? Np. parę dni gdzieś tam, potem skoczyć jakimś busem gdzieś tam, itp ? Robił ktoś coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5000 do Peru na 18 dni nie pojedziesz z biurem podrozy, 7000 trzeba liczyc. Ja tydzien temu wrocilem z 21 dniowej wyprawy do Peru z 5cio dniowym trekkingiem co kosztowalo 9500. W Ameryce Południowej odwiedzilem tez Brazylie, Argentyne , Meksyk i Urugwaj. Gdybys potrzebowal informacji z checia pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wspinasz się albo nie trekkujesz to wg mnie 10 dni na Peru wystarczy. Jeśli sie wspinasz to bierz 3 miesięczny urlop. :mrgreen: Peru można połączyć z Boliwią jak koledzy pisali wyżej oraz Ekwadorem. Na miejscu można latać ichniejszymi liniami ale jak ma się czas to polecam nocne autobusy . Niedrogo, wygodnie, można się przespać i budzisz sie 600 km dalej. Jeśli chodzi o przelot do Peru to polecam trasę przez Stany. Jest taniej ( w maju za bilet zapłaciłem 3100 PLN ) oraz co dla mnie jest bardzo istotne limit bagażu jest 2 x 23kg, a nie jak na bezpośredniej trasie 20kg. Kończąc przydługawy wywód polecam Ameryke Południową. Na miejscu jest tanio i dużo egzotyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peru mozna zwiedzic w 10 dni ale troche expres:) Ja 9 lipca wrocilem z 22 dniowej wyprawy do Peru. Lot z Berlina do Amsterdamy do Limy za 3500 PLN KLMem. Na miejscu oprocz 5 dniowego trekinngu do wysokosci 4800m i opcjonalnego wejscia na Czaczani na 6070m zobaczylismy:

- Lima 3 dni

- Huaraz

- Jezioro Tititaca + miasto Puno

- Cuzco

- Arequipa

- Pisco + wyspy Islas Ballestas

- Linie Nasca

- Auqa Qualientes + Machu Picchu

- Chivay + Kanion Kolka z lotami kondorów

 

jakby nie patrzec sporo i w 10 dni moze byc ciezko ale naprawde warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kolei 2 tygodnie sie wspinalismy, a potem w 8 dni robilismy Peru w pigułce. Może dlatego że trochę lataliśmy wewnątrzkrajowymi to z podanej listy nie odhaczyliśmy jedynie wysp Islas Ballestas oraz linii Nasca. Napisz proszę na PW czy mam żałować. Aha no i Limę można wg mnie skrócić. Brud, smród, i nieba nie widać :cry:

Jeżeli chodzi o Pisco to najbardziej polecam Pisco Sour :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspy Ballestas nic ciekawego,masa ptakow ktore lataja wokol kamienistej wyspy i srąją na nią a smród czuć aż na brzegu:D,wg mnie nic ciekawego a do tego płyniesz tam prawie godzine na łodzi motorowej na ktorej wieje przeokrutnie.

Linie Nasca bardzo ładne ale w TV wygladaja o wiele lepiej:) Sa bardzo cienkie ale dosc dobrze widoczne ale wielkiego wrazenia to na mnie nie zrobily:)

Lima rzeczywiscie brudna ,syfiasta i zakorkowana a do tego ta pogoda ,non stop chmury! Nalezy wziac pod uwage ze teraz jest tam zima,tubylcy mowia ze w lecie(nasz listopad i grudzien ) jest tam cieplo. Ogolnie dobra pogoda w Peru jest w gorach ,powyzej pewnej wysokosci ale jakiej nie pamietam:)

Pisco Sour jest dostepny w calym Peru i jest naprawde dobre i ma moc:D Dla nie wtajemniczonych jest to drink z wodki ,soku z limonki ze spienionym białkiem z jajka na gorze posypanym cynamonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...