Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo tego symulatora... chcielismy zrobic taki z Vampeerem na prace dyplomowa... ale plany skonczyly sie na zamiarach... pojawil sie problem samych teleskopow :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego symulatora... chcielismy zrobic taki z Vampeerem na prace dyplomowa... ale plany skonczyly sie na zamiarach... pojawil sie problem samych teleskopow :roll:

 

Ciekaw jestem jak byscie sie do tego zabrali (nie mowie o sprzecie), chodzi mi o interfejs: skad byscie mieli dane jak mocno przechylic kierowce? Najdokladniej by bylo z aplikacji, ale musiala by udostepniac takie dane (nie wiem czy sa takie gry). Jesli nie z aplikacji to pewnie z kontrolera (kierownicy + gaz i hamulec), ale tu by mogly byc problemy z wiernym odwzorowaniem, bo jak rozpoznac przy maksymalnym skrecie kierownicy czy jedziemy 100km/h i przeciazenie jest pieronskie, czy toczymy sie 5km/h i wlasciwie nie powinno byc zadnej reakcji (polozenie gazu tez moze nic powiedziec, bo moze byc nie nacisniety, a i tak bedziemy szybko jechac). No chyba, ze pisanie wlasnego symulatora, ale w to watpie, predzej jakis opensourcowy symulator co my mu sie do engine'u dobrac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton, softwareowo to najmniejszy problem - symulatory podaja ogrom informacji na zewnatrz... robia to ze wzgledu na coraz to nowe rozwiazania kontrolerow (kierownic itp) - wystarczajaco duzo do wyliczenia sobie katow i szybkosci pochylen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra przechowuje wartosci wszystkich zmiennych w pamieci. wystarczy je odczytac i potem odpowiednio na ich podstawie poruszac koszykiem ;)

 

To uwazam za troche nietrafiony pomysl i nie taki hop-siup (wpolczesne gry sa tak rozbudowane i przechowuja w pamieci dziesiatki MB danych, wyluskanie z nich tych potrzebnych, dobranie sie do nich (pamiec dynamicznie przydzielana - rozne adresy, rozne typy danych, rzutowania, itp))

 

Bardziej przemawia do mnie teoria OGS'a ze aplikacje udostepniaja mase danych, trzeba bylo jednak napisac swoj sterownik, lub dobrac sie do istniejacego np. kontrolera kierownicy. Ale to nie jest temat na "Rozluznic atmosfere", mozna pogadac przy jakims spotkanku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...