Skocz do zawartości

Antyradary


Jakublad

Rekomendowane odpowiedzi

onieważ jeden semestr na uczelni poświęciłem technikom rozpoznawania obrazu, to wiem, że systemy takie są niedoskonałe, ale mają duże możliwości :)

Samochod kameleon :idea:

- pasywny, lekier o roznej barwie zaleznie od padania swiatla

- aktywny niezalezny od swiatla zewnetrznego.

Tylko co wpisaliby w dowodzie rejestracyjnym :mrgreen:

 

Kolor nie ma znaczenia, systemy rozpoznawania obrazu w większości wypadków operują na wejsciowym obrazie czarno-białym a potem i tak dokonują binaryzacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj sie zmiesci?! (zapalniczka)

 

hmmm - trzeba by sprawdzic na ile da sie wyciagnac ta popielniczke i co sie za nia kryje

 

u mnie wyglada to mniej wiecej tak:

 

Ennno rewelak ! Ja tez myslę o CD ! I do WRXsa 2000-2002 tez powinno wejsć !

Tylko kurna tak trudno sie na dziure w dachu zdecydować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurna tak trudno sie na dziure w dachu zdecydować.....

 

Ano właśnie. Widuję kombi z anteną na magnesie i kablem antenowym wychodzącym ze szpary między dachem a klapą bagażnika. Tylko jak ten kabel jest przeprowadzony dalej:

- między usczelkami klapy i karoserii (przecież będzie ciekło w deszczu)?

- przez otwór wiązki kablowej (i tak trzeba się przebić przez gumową osłonę wiązki, więc może cieknąć)?

- przez oddzielny, wywiercony otwór w karoserii pod klapą?

 

Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurna tak trudno sie na dziure w dachu zdecydować.....

 

Ano właśnie. Widuję kombi z anteną na magnesie i kablem antenowym wychodzącym ze szpary między dachem a klapą bagażnika. Tylko jak ten kabel jest przeprowadzony dalej:

- między usczelkami klapy i karoserii (przecież będzie ciekło w deszczu)?

- przez otwór wiązki kablowej (i tak trzeba się przebić przez gumową osłonę wiązki, więc może cieknąć)?

- przez oddzielny, wywiercony otwór w karoserii pod klapą?

 

Wie ktoś?

 

Ja mam sedana.... pozostaje rozdziewiczyć .... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antene na dachu w dziurze która już była i pasowała. Z tyłu dachu nad bagażnikiem-kombi. Na razie kupiłem antenę Lema 1200mm. Trochę sie wystraszyłem, że będzie inna zbyt długa i bedzie mi przeszkdzać. A z racji, że prowizorki są najtrwalsze została do dziś. :lol: Radzę dłuższą i lepszej firmy np. presidenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko co z tą anteną robić przy wjeżdżaniu do garażu? Odkręcać? Zginać? I jak przeprowadzić ten kabel? Bo w nowych Subarakach antena jest lansersko wtopiona w tylną szybę... :roll:

 

Wiercisz dziurę w dachu i prowadzisz kabel między dachem a podsufitką a potem słupkiem zchodzisz na dół. Przed wjazdem do grażu antenę trzeba ściągnąć albo jak jest nie za niski to sama się zegnie wydając kilka fajnych dźwięków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko co z tą anteną robić przy wjeżdżaniu do garażu? Odkręcać? Zginać? I jak przeprowadzić ten kabel? Bo w nowych Subarakach antena jest lansersko wtopiona w tylną szybę... :roll:

 

no albo nalezy dobrac tak dlugosc anteny zeby nie bylo z tym problemu (tylko nie schodz ponizej 70-80cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zajmujący się montarzem radii, (jak tosię pisze :) ) nie koniecznie w samochodach obiecał mi przywieć parę anten na próbę. Jak się uda sprawdzić to napisze.

Ta z Allegro ładna ale czy dobra??? Opierając się nie na swoim ( bo zbyt malym) doświadczeniu, powtarzam, że antena ma być wysoka=długa. No chyba, że sie jeździ na wysokości 3 metrów nad drogą i ma jeszcze dach nad, gdzie można coś krótkiego zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zajmujący się montarzem radii, (jak tosię pisze :) ) nie koniecznie w samochodach obiecał mi przywieć parę anten na próbę. Jak się uda sprawdzić to napisze.

Ta z Allegro ładna ale czy dobra??? Opierając się nie na swoim ( bo zbyt malym) doświadczeniu, powtarzam, że antena ma być wysoka=długa. No chyba, że sie jeździ na wysokości 3 metrów nad drogą i ma jeszcze dach nad, gdzie można coś krótkiego zamontować.

Antena w CB ma głównie wpływ na nadawanie z odbiorem jest prościej.

Jeżeli nie zależy Ci na uzyskiwaniu dalekosiężnych zasięgów z Twojego radyjka to nie masz co się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena w CB ma głównie wpływ na nadawanie z odbiorem jest prościej.

Jeżeli nie zależy Ci na uzyskiwaniu dalekosiężnych zasięgów z Twojego radyjka to nie masz co się przejmować.

 

To prawda, zauważyłem, że ja słyszę a inni mnie nie. Ale to też jest dokuczliwe, nie zawsze jest ktoś blisko kogo moża zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no albo nalezy dobrac tak dlugosc anteny zeby nie bylo z tym problemu (tylko nie schodz ponizej 70-80cm)

 

Coś mi się wydaję, że nie ma sensu taka krótka antena. Będzie coś słychać ??

 

Mam antenke 85cm (President Washington) i w trasie zasieg 5-10km (zalezy od uksztaltowania) - owszem zawsze lepsze by bylo 15-20km ale cos za cos. W wiekszosci przypadkow to wystarczy.

 

A jak cos to warto zastanowic sie nad krotsza antenka na miasto i dluzsza (ok. 150cm) na trase - tylko wtedy nalezy zwrocic uwage na mocowanie bo do mojego mocowania pasuje niestety tylko jedna antena :-( wiec nic nie pokombinuje (mozna kupic dwie dobre anteny - jedna ok. 80cm druga ok. 150 cm lacznie za ok. 150zl wiec nie jest to wydatek porazajacy).

 

Aha - skosne anteny (takie jak te z Allegro) sa raczej odradzane (dodatkowo ta z linka jest dosyc krotka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podmianą anten to nie takie chop. Trzeba ustawić SWR, no chyba, że raz wystarczy??

A te 5 km to ty słysysz, czy inni ciebie? Bo ja słyszę z około 15-20 kilo, ale mnie to już tak do 5-10km przy dobrych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podmianą anten to nie takie chop. Trzeba ustawić SWR, no chyba, że raz wystarczy??

A te 5 km to ty słysysz, czy inni ciebie? Bo ja słyszę z około 15-20 kilo, ale mnie to już tak do 5-10km przy dobrych warunkach.

 

SWR ustawiasz pod konkretne mocowanie konkretnej anteny. A ze ustawiasz to nie na poziomie radia tylko przez odpowiednie skracanie bata anteny (albo za pomoca specjalnej srubki w cewce albo przez bezposrednie ciecie anteny) to jesli tylko masz jeden rodzaj mocowania bez problemu dopasowujesz sobie 2 anteny (oczywiscie kazda strojac osobno).

 

Z zasiegiem u mnie jest dosyc dziwna sprawa - dalej mnie slychac niz odbieram (znaczy sie teraz jeszcze dostrajalem radyjko pod katem trzymania czestotliwosci i jakos w trasie juz nie weryfikowalem czy nadal tak sie zachowuje - ale mam wrazenie, ze te wartosci w moim przypadku [odbior/nadawanie] sa mocno zblizone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasiegiem u mnie jest dosyc dziwna sprawa - dalej mnie slychac niz odbieram (znaczy sie teraz jeszcze dostrajalem radyjko pod katem trzymania czestotliwosci i jakos w trasie juz nie weryfikowalem czy nadal tak sie zachowuje - ale mam wrazenie, ze te wartosci w moim przypadku [odbior/nadawanie] sa mocno zblizone).
Czyli masz przyzwoicie wykonaną instalację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...