Skocz do zawartości

Legacy Spec.B


michal

Rekomendowane odpowiedzi

GW, Wysokie Obroty, 02/12/04

 

Mega Test: Subaru Legacy 3.OR spec. B

 

Szczepan Mroczek 01-12-2004, ostatnia aktualizacja 01-12-2004 17:59

 

Kryptonim "spec. B" nowej wersji Subaru Legacy tylko z pozoru jest trudny do rozszyfrowania. To znamię rasowej Imprezy STI na eleganckiej limuzynie

 

[...]

 

[Gaz]

 

znakomity układ napędu na cztery koła, dynamiczny i kulturalnie pracujący bokser, bezpieczne zachowanie w zakrętach, wysokiej jakości materiały i solidne wykończenie, wygodne fotele, precyzyjny układ kierowniczy, sportowo zestopniowana skrzynia biegów, znakomita elastyczność, prawidłowo ukształtowana kierownica, łatwo dostępny dotykowy ekran komputera i nawigacji, pewne zachowanie w trudnych warunkach drogowych, subtelny wygląd, bogate wyposażenie standardowe.

 

 

[Hamulec]

 

wysokie zużycie paliwa, nerwowe zachowanie w koleinach, brak regulacji osiowej kierownicy, uboga lista wyposażenia opcjonalnego, brak ESP w standardzie, tandetnie wyglądający wyświetlacz czujnika parkowania,

archaiczna grafika komputera pokładowego

 

http://auto.gazeta.pl/wysokieobroty/1,4 ... 22593.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niejednokrotnie deklarowałem sam siebie jako zdecydowanego konserwatystę :P

 

I jestem za, potęga tkwi w nowościach opieranych na doświadczeniach.

Po takim logo widać, że Dyrekcja nie działa od "wczoraj" czyli jest wiarygodna.

 

No to posłodziłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest kwestia gustu jesli chodzi o wyglad - niektorym podobaja sie auta koncepcyjne przypominajace wygladem kosmiczny odkurzacz, a w srodku maja wystroj industrialno-pudernicowy - czlowiek czuje sie jak na pokazie mody Arkadiusa...

Natomiast ja z lezka w oku wspominam kanciaste ksztalty Forda Granady, Mustanga lat 60-tych i 70-tych i jeszcze pare innych. Nie musze chyba dodawac, ze podoba mi sie Legacy - zwlaszcza w sedanie z lat 90-93 :)

No ale de gustibus non est disputandum

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie musze chyba dodawac, ze podoba mi sie Legacy - zwlaszcza w sedanie z lat 90-93 :)

No ale de gustibus non est disputandum

Pozdrawiam

Szymon

 

Przyznaję rację Pumex to był najfajniejszy z wszystkich Legaców.

Właśnie wstawiłem moje maleństwo '92 do komisu i będę beczeeeeeeeeeć :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super autko :)

Mi sie nowy Legacy podoba bardzo, podobny jest do nowego Accorda, ktory z reszta jest tez niczego sobie :) W wersji kombi LEgacy jest duzo ladniejszy od Accorda...

W Spec.B brakuje chyba tylko jednej "malej" rzeczy", mianowicie TURBO :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym miejscem dla kierowcy, to rzeczywiscie ciekawostka - przy moich 190 cm w poprzednim Legacy malem lekki dyskomfort zwiazany z malym przeswitem nad glowa... :roll: co ciekawe w SI miejsca jest juz wiecej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super autko :)

Mi sie nowy Legacy podoba bardzo, podobny jest do nowego Accorda, ktory z reszta jest tez niczego sobie :) W wersji kombi LEgacy jest duzo ladniejszy od Accorda...

W Spec.B brakuje chyba tylko jednej "malej" rzeczy", mianowicie TURBO :twisted:

 

de gustibus coś tam :D .... ale bez jaj...

 

legacy podobny do accorda :shock: z której strony jeśli można spytać :?:

 

legacy wygląda jak większy hyundai accent :?

 

swoją drogą to nowy accord /sedan/ to jeden z niewielu nowych modeli wg mnie tak udanych stylistycznie, z regularnymi proporcjami "kilna"

 

accord combi wygląda już niestety jak auto pogrzebowe 8)

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to nowy accord /sedan/ to jeden z niewielu nowych modeli wg mnie tak udanych stylistycznie, z regularnymi proporcjami "kilna"

 

To fakt, nowy Accord jest bardzo landy. Linia jest agresywna, a jednoczesnie elegancka i wywazona.

 

accord combi wygląda już niestety jak auto pogrzebowe 8)

 

To fakt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to nowy accord /sedan/ to jeden z niewielu nowych modeli wg mnie tak udanych stylistycznie, z regularnymi proporcjami "kilna"

 

Swoja droga to dla mnie accord to samochód któremu nie można nic zarzucić poważnego, ale jednocześnie nie można go pochwalić za nic specjalnego.

To takie auto znikające miesiąć po prezentacji z pamięci, nie wywołujące porządania do przejechania się (moze to takie zboczenie po Subaru, ale juz je zaposiadłęm i nei chce ustapić). :)

 

Legacy, jak każde Subaru jest autem, które zapamietujesz na bardzo długo, rozpoznajesz na mieście albo jako super auto albo jako trudnego przeciwnika. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy, jak każde Subaru jest autem, które zapamietujesz na bardzo długo, rozpoznajesz na mieście albo jako super auto albo jako trudnego przeciwnika.

 

Tu sie smiem nie zgodzic. Nowy Accord moim zdaniem jest duzo bardziej charakterystyczny od nowego Legacy. Swoja droga to oba auta mi sie podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu sie smiem nie zgodzic. Nowy Accord moim zdaniem jest duzo bardziej charakterystyczny od nowego Legacy.

 

Każdy ma swoje zdanie i to jest bardzo dobre bo rozwojowe, inaczej byłby tylko SUBARU lub inna jedna marka :)

 

Tak, myślę że zewnętrznie to accord bardziej charakterystycznym jest ale miałem na myśli całokształ.

Jak słucham o accordzie to myślę sobie ma to co ma większość aut tego segmentu obecnie więc przyciąga designem.

Natomiast jak myślę Legacy to widzę coś co nie wyglada za agresywnie za nowocześnie.

Natychmiast zaczyna ciekawić mnie czemu zrobili taki niby nudny zew. samochód i na myśl przychodzi, czym chcą klienta uwieść do zakupu?

No i chce mi się tym przejechać od razu i zaspokoić ciekawosć.

Tak było z Imprezą....patrze 4D i wygląd trącajacy kiblem w zestawieniu z markowymi konkurentami :) a walczy na równi wygrywając przeważnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu legacy przypomina inny samochód (mnie osobiście legacy), ale na przykład moja małżonka, która po raz pierwszy zobaczyła naszego nowego outbacka (a miała porównanie z MY1999) to powiedziała dwie rzeczy, jedna miłą, a drugą zakrawajacą na bluźnierstwo.

1. Ładniejszy

2. prawie jak mondeo

 

była lekka chryja, ale już jest OK

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...