Skocz do zawartości

wymiana łożyska koła


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

Aflinta, ja popiskiwania żadnego nie słyszałem, ale też po autostradzie (Wrocław - Zgorzelec) zaczęło huczeć ostro, a że było jeszcze 40 km do celu podróży to jechałem dalej, tyle że spacerowo...

Dziś jak wyjechałem z garażu, żeby dojechać do warsztatu to huczało już przeraźliwie, aż bałem się, że nie dojadę (to było jedno z dłuższych 1,5km jakie mi się trafiło :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie łożysko do wymiany. Hałasuje średnio, dodatkowo moja druga połowa wyczuwa na swojej połowie drgania podłogi "szur szur szur". Łożysko już zdiagnozowane, zamowione, nawet przyszło i czeka na montaż. Problem w tym, że montaż dopiero za tydzień, a ja mam do przejechania jeszcze w tym tygodniu 500km i nie ma przeproś. Mam się bać? Czy jeżdząc spacerowo (max 110km/h) moge być w miarę spokojny?

 

--

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e ja tam na wyjacym łożysku z 2000km zrobilem, jak nie ma luzów to bez tragedii.

U mnie było tylko troche wżerów na bieżni, i to powodowało straszne drgnia i hałas.

A tak to łożysko bylo ok .

 

Podnieś auto poszarp kołem, jak nie lata to spokojnie możesz jezdzić z tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy łożysko zakupiłeś :?:

Ja dwa tygodnie temu wymieniłem z jednej strony na KOYO, a teraz nie wiem może jestem przewrażliwiony, ale coś mi się zdaje, że zaczyna szumieć po drugiej stronie :evil:

 

Nie mam pojecia ;) Serwis mi sprowadzil i zalozyl. Dowiem sie jutro i dam znac. Z lozyskiem zawsze mozesz jechac i sprawdzic, zeby sie nie denerwowac niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to serwisujemy w tym samym zakladzie wil3:)) na marginesie dobre objadki zamawiaja,a łozysko pewnie bylo KOYO.

 

Tez po wymianie nie wierzylem jak moja impreza jest cicha (poza wydechem)

Ogolnie problem w starszych imprezach polega na tym, ze sa tam łorzyska otwarte 2 cześciowe, sciskane połosią.......wystarczy uszkodzenie ktorego kolwiek z uszczelniaczy zewnetrzyn(a goma parcieje wiadomo) a dalej woda i piach zrobia swoje, lub skrecenie złym momętem nakretki na półosi

 

Trochę kiepsko to rozwiazali ale tego nie zmienimy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia Serwis mi sprowadzil i zalozyl. Dowiem sie jutro i dam znac. Z lozyskiem zawsze mozesz jechac i sprawdzic, zeby sie nie denerwowac niepotrzebnie.

 

pojechać pojadę na pewno.. a tak z ciekawości, ile Cię taka usługa kosztowała (łożysko + robota) :?:

FYI ja ostatnio kupowałem KOYO w ASO w Niemczech i wyszlo mi 88 EUR za komplet, znaczy z uszczelnieniami i nową nakrętką :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Panowie mam pytanie aprpo łożysk. Na ebay-u sporo jest aukcji ze łozysko pasuje do wersji cywilnych i WRX-a(poza STI) a na innych aukcjach ze łożysko pasuje do WRX-a i STI. I w tym momencie zgłupiałem. Dzis dobierałem sie do łożyska i w standardowym miejscu staneło poleciało troche WD 40 jutro zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopie, bo niebawem czeka mnie wymiana lozyska kola tyl w Imprezie (GC8, n/a, sedan, 115KM, 97r)

Z tylu mam hamulce bebnowe i mam pytanko, czy istnieje sposob, by wymienic lozysko, nie wyciagajac tej dlugiej sruby spinajacej wahacze?

Bedzie mi to robil znajomy, ktory ma warunki i spora wiedze o mechanice, ale jedyne Subaraki przy jakich dlubal to moje :P

Chcialbym mu jak najbardziej ulatwic prace, wiec prosze o jakies rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...