Skocz do zawartości

Rajdowe Spekulacje. Sezon 2005


wrx33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 588
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za autoklub.pl:

 

Colin McRae potwierdził, iż jego protegowany Kris Meeke może otrzymać miejsce w fabrycznym zespole Subaru. Sławny Szkot od dłuższego czasu rozmawia z teamami na temat dania szansy 25-latkowi z Ulsteru w samochodzie WRC. Przy okazji, sam chciałby pojeździć w wybranych rundach mistrzostw świata 2005. Z kolei Subaru poszukuje młodego talentu do Imprezy, a Mikko Hirvonen raczej nie utrzyma posady.

 

(...)

 

W tym roku, kierowca McRae Motorsport może się pochwalić szóstą lokatą w JWRC, czyli był najlepszy z grupy, która nie korzystała z fabrycznego wsparcia. Jeździł Corsą wystawioną przez Palmer Sport, zaś w Katalonii dokonał prezentacji w mistrzostwach Citroena C2. Mimo braku wcześniejszych testów, egzemplarz Kronosa widniał w czwórce na początku III etapu. Potem Meeke złapał kapcia, tam gdzie jego trzech kolegów z JWRC, zmieniał koło, stracił 4 minuty i ukończył rajd jako szósty junior

 

Więc może jeszcze i Colina w Subaru zobaczymy?

Trzymam kciuki za powodzenie rozmów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru to raczej ostatnia szansa dla Colina na fabryczne WRC na przyszły sezon,poza tym nie wydaje mi sie zeby ten Meeke faktycznie był jakimś mega-talentem (może sie myle) :roll:

BTW. miały sie ponoć odbyc jakieś testy pomagające w wyłonieniu kierowcy do drugiego Subaru na przyszły sezon...ktos wie czy sie odbyly,a jak nie to kiedy bedą?

Ja na miejscu SWRT zainteresowałbym sie niejakim Heikki Kovalainenem,zwyciezcą ROC.Wiem ze to był tylko taki KJS na stadionie i ze nie oznacza to ze by od razu równał sie np. z Solbergiem,ale myśle ze warto by go przetestować (IMO)

 

Artykul o ROC: http://autoklub.pl/news/shownews.php?id=6681

 

pzdr

 

EDIT

google własnie podpowiedzialy mi ze Kovalainen nie jest kierowcą rajdowym ale wyścigowym :roll: ale i tak imponuje sposób w jaki radzil sobie z WRC-ami 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za autoklub.pl:

Henning Solberg - wielki brat mistrza świata z 2003 roku, dwa lata starszy i 20 kg cięższy od Pettera - ma zaliczyć połowę przyszłorocznych mistrzostw w trzecim fabrycznym Focusie. Takie rewelacje ukazały się w norweskich mediach.

 

W sumie było by nieźle jakby Henning wylądował na tym trzecim fotelu,aczkolwiek jak można wyczytać w artykule to trzecie miejsce jest juz raczej zarezerwowane dla Antosia Warmbolda(bo płaci grubą kasę) i Matthew Wilsona (syna Malcolma) :roll:

cały artykul:

http://www.autoklub.pl/news/shownews.php?id=6689

 

Gardemeister i Kresta juz upalają Focusa na śniegu :twisted:

200412061719_Gardemeister-Kresta03.jpg

Kresta:

200412061720_KrestaFordtestKall01.jpg

Gardemeister:

200412061713_GardemeisterFordtest25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za interia.pl :

Mitsubishi oficjalnie potwierdziło, że weźmie udział w pełnym cyklu przyszłorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Za sterami nowych lancerów WRC05 zasiądą Harri Rovanpera, Gilles Panizzi i Gianluigi Gialli.(...)

są też zmiany w Miśku...m.in.aktywny dyferencjał i półautomatyczna skrzynia biegów

 

cały artykul z interii :arrow: http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=569456

oto Lancer WRC '05:

Lancer_WRC05_Nowy_lancer_599710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są już znane numery startowe OrlenTeamu na Dakar:

Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin nr.365

Jacek Czachor nr.10

Marek Dąbrowski nr.11

 

artykuł o Dakarze z autoklub.pl :arrow: http://www.autoklub.pl/news/shownews.php?id=6694

 

____________________________________________________

wracając jeszcze do WRC warto zauważyć że w przyszłym sezonie wyrównają sie siły między Pirelli i Michelinem:

Pirelli:

-Subaru :twisted:

-Peugeot

-Mitsubishi

 

Michelin:

-Citroen

-Ford

-Skoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

____________________________________________________

wracając jeszcze do WRC warto zauważyć że w przyszłym sezonie wyrównają sie siły między Pirelli i Michelinem:

Pirelli:

-Subaru :twisted:

-Ford

-Mitsubishi

 

Michelin:

-Citroen

-Peugeot

-Skoda

 

zamieniłeś Forda z Peugeotem :wink: , ale fakt, że proporcje się wyrównały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zamieniłeś Forda z Peugeotem :wink: , ale fakt, że proporcje się wyrównały

 

faktycznie,sorki,czeski błąd :roll: już poprawiam

 

a kontynuując serial pt. "Kto na drugi fotel do Subaru" pragnę zakomunikować ze głównym kandydatem do niego jest w tym momencie Hiszpan Daniel Sola,ktory w zeszłym sezonie jezdził dla Mitsubishi.Warto dodać ze Danim Sola stoi duży budżet,przebijający kolejnych w kolejce do fotela w Subaru, Sarrazina i podopiecznego Colina-Krisa Meeke'a.

Mikko Hirvonen raczej napewno nie zostanie w Subaru.

Colin Mc Rae zapowiedział że nie jest zainteresowany pełnym cyklem WRC.

 

pzdr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za autoklub.pl:

 

Petter Solberg i Stephane Sarrazin utworzą fabryczną dwójkę Subaru w Rajdzie Monte Carlo.Były kierowca Formuły 1, Sarrazin podpisał kontrakt z SWRT i otrzyma Imprezę na co najmniej połowę z 16 eliminacji mistrzostw.

cały artykuł: http://www.autoklub.pl/news/shownews.php?id=6717

ciekawe kto jeszcze dołączy do Pettera i Stephane'a 8)

 

a poza tym Kris Meeke testował Fabie WRC:

Kris Meeke zaliczył w Alpach 50-kilometrowy test Fabii WRC. Zespół Skody, sprawdzający sprzęt niedaleko Sisteron, zaprosił Irlandczyka, ponieważ zwolniło się miejsce po wcześniejszym wyjeździe Alexandre'a Bengue'a.(...)Armin Schwarz wrócił z paryskiego Wyścigu Mistrzów i po sprawdzeniu Xsary oraz 307-ki stwierdził, że silnikowcy z Mladej Boleslav mają przed sobą jeszcze wiele pracy.

http://www.autoklub.pl/news/shownews.php?id=6718

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto czesc wywiadu Leszka Kuzaja z rallyonline.pl:

 

 

RO: A można już coś powiedzieć na temat przyszłorocznego samochodu?

LK: Mój kontrakt z Subaru to oczywista sprawa i będzie kontynuowany. Na początku marca otrzymamy nowy samochód - wersję N11 Subaru Imprezy WRX STi. Samochód ten jeszcze nie jest gotowy, buduje się w tej chwili. Jest to znacznie szybszy i mocniejszy samochód od mojego aktualnego. Zamierzamy nim startować w Polsce i zagranicą.

 

RO: Oznacza to, że wystartuje Pan w pełnym cyklu przyszłorocznych mistrzostw Europy czy tylko w wybranych rajdach?

LK: Wybrane rajdy mamy w tej chwili już pewne. Wiele lat pracowałem nad zapewnieniem sobie całego cyklu mistrzostw Europy i teraz wydaje mi się, że jestem bardzo blisko tego. Oczywiście oficjalnie nie mogę jeszcze powiedzieć, że mamy skompletowany budżet, ale jesteśmy tylko o krok od pełnego budżetu na mistrzostwa Europy i sądzę, że najpóźniej do końca stycznia powinniśmy ogłosić nasze europejskie plany. Nie jest to tajemnicą, wiele lat próbuję, ale jeszcze nigdy ni byłem tak blisko i budżet wydaje się być bardzo bliski zakończenia.

 

RO: Rozpocznie Pan sezon od Dolnośląskiego, czy wcześniej?

LK: Na to pytanie jeszcze nie mogę odpowiedzieć. Jest kilka pomysłów na to jak rozpocząć sezon. Ja generalnie chcę styczeń i luty poświęcić po części na treningi i testy. Mam już na to przygotowany program. Natomiast chciałbym też trochę odpocząć, bo nie byłem przez dwa lata na żadnych wakacjach i chciałbym na dwa tygodnie wyjechać i dlatego prawdopodobnie rozpoczniemy sezon od marca, aby nie trwonić budżetu i przeznaczyć większą część na testy.

 

 

Trzeba miec tylko nadzieje, aby wszystko poszlo OK i zeby nie powtorzyla sie sytuacja z 2003r...a moze byc naprawde ciekawa walka o ME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc elimnacji RSMS odbywa sie na luznych nawierzchniach. Jesli Subaru mysli o tytyle mistrza w kategorii producentow, musi miec drugiego, dosc szybkiego kierowce. Hirvonen punktowal, ale tylko po 1 pkt. Sarrazin musi szybko jezdzc na szutrach, w przeciwnym razie SWRT moze zapomniec o tytule mistrzowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...