Skocz do zawartości

Uklad wydechowy w Imprezie


grygo

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie to nie wiem od czego zaczac, tak jestem pozytywnie zaskoczony ;)

 

Moze od poczatku...

 

Wczoraj poznym wieczorem wdalem sie w gadke z poprzednim wlascicielem swojego subaraka, zaczalem opowiadac, ze troszke poupalalem sobie dzis, ze coraz lepiej rozumiem sie z autem i w ogole jestem zadowolony. Na to on (Marcin Gagacki): "ok, skoro jeszcze nie porysowales ani nie zgruzowales auta to moge ci juz powiedziec...twoje subaru ma zestrojonego kompa na 3 calowy wydech, ladowanie wowczas wynosi ok. 1,1-1,2 bara, moc to przypuszczalnie ok. 250 kucy, przy jezdzie na wprost nie odstaje od STi" to sa jego slowa. Banan w mgnieniu oka sie pojawil na mojej twarzy ;) Szukalem troszke na forum w temacie wydechow, ale zbyt wiele nie znalazlem. Chcialbym sie was poradzic moze nie tyle o firme, ale o miejsce gdzie moglbym taki wydech (komplet, od turbo) zdobyc. nie-ASO odpada, bo ceny maja kosmiczne, zupelnie jak ASO, znam jeszcze MG Motorsport, El-tec'a, ale za bardzo nie wiem jakie oni maja doswiadczenie w robieniu ukladow do subaru... Dzieki za jakiekolwiek porady w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED zawzialem sie w sobie i przeczytalem caly watek GRUPOWY REMAP, tam bylo rzeczywiscie troche o wydechu ;) tylko, ze z tego co zrozumialem z wypowiedzi z tamtego tematu trzeba podjechac do Łodzi i podstawic auto na caly dzien tak? niestety taka opcja w moim przypadku nie wchodzilaby w gre, oni moga podeslac same graty do mnie, ja juz sam bym sobie kombinowal z ich zalozeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze z tego co zrozumialem z wypowiedzi z tamtego tematu trzeba podjechac do Łodzi i podstawic auto na caly dzien tak

Nie, ELTEC jest w Pruszkowie (niektórzy twierdzą, że w Piastowie :mrgreen: ) pod Warszawą.

Nic nie zrobisz sam, narzeżbisz, zmarnujesz "towar" i tyle. Samochód trzeba zostawić. To trochę tak, jak z szyciem garnitury - nic nie zastąpi dobrej miary.

 

G.

 

PS. Przy 250 KM to się możesz na prostej spróbować z moim Forkiem a nie STiajem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz Grzesiu gdyby tak mieli obcykane subaraki to by gotowe zestawy mieli ;) ja oczywiscie nie chcialbym tego montowac samemu w garazu tylko zlecilbym jakiejs firmie, ktora ma doswiadczenie w tej materii. a tak na marginesie twojego forka to na swoim obecnym setupie bym pokaral ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erixon ja robiłem cały wydech 2,5" (od turbo ) w Olsztynie .Firma mieści się niedaleko Gazety Olsztyńskiej nazwy nie pamiętam ,jak sobie przypomnę to napiszę.Cena ok, wykonanie również. :wink:

 

Ps. kanap4 również tam robił swój wydech , Hołek robił u nich 3" w swoim STI. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to on (Marcin Gagacki): "ok, skoro jeszcze nie porysowales ani nie zgruzowales auta to moge ci juz powiedziec...twoje subaru ma zestrojonego kompa na 3 calowy wydech, ladowanie wowczas wynosi ok. 1,1-1,2 bara, moc to przypuszczalnie ok. 250 kucy, przy jezdzie na wprost nie odstaje od STi" to sa jego slowa.

 

a o spojlerze Ci powiedział ? :mrgreen: :wink:

2436891088865442859wl4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo komp jest zestrojony na 3'' :wink:

Pytanie tylko skąd to wiadomo i kto to zrobił ? Dobra,skoro już jesteśmy przy temacie robienia wydechu na 3'' w GT to mam pytanie : czy robić go z jednym tłumikiem czy dwoma ?

Jeśli ktoś napisze,że z jednym to proszę wyjaśnić czemu tak myśli,że będzie lepiej.Mam obecnie 3'' na dwóch tłumikach i zastanawiam się nad wywaleniem środkowego i zastąpieniem go rurą ale mam obawy,że po prostu będzie wydech za luźny i auto straci moment lub będzie przeładowywać turbo.....

 

PS.Kupię kompa na 3'' :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo komp jest zestrojony na 3''

waszka, mi w MAPTEKU zestroili na 2,87564534" :mrgreen:

 

Droga redakcjo, co mam zrobić ?

 

G.

 

PS.waszka, serio, mam wywalone wszystkie tłumiki (jest tylko pucha na backboxie) i tak był strojone ECU w Mapteku na stage III. Boost z troski o silnik poprosiłem ograniczyć do 0,85. Wyszło giteśnie (moment 320Nm, przy seryjnym w S-Turbo 260) stąd wnioskuję, że wywalenie środkowego nie jest złym pomysłem (wg mnie jeno trochę głośny ten wydech :mrgreen: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam.str to nie moje auto, ale baaardzo podobne ;) komp jest "zestrojony pod 3 cale", czyli auto latalo na wydechu 3 calowym z jednym tlumikiem i z takim wydechem bylo strojone, chyba prosta sprawa, ze chce wstawic teraz identyczny jaki byl pierwotnie... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...