Jump to content

Uklad wydechowy w Imprezie

grygo

Recommended Posts

W zasadzie to nie wiem od czego zaczac, tak jestem pozytywnie zaskoczony ;)

Moze od poczatku...

Wczoraj poznym wieczorem wdalem sie w gadke z poprzednim wlascicielem swojego subaraka, zaczalem opowiadac, ze troszke poupalalem sobie dzis, ze coraz lepiej rozumiem sie z autem i w ogole jestem zadowolony. Na to on (Marcin Gagacki): "ok, skoro jeszcze nie porysowales ani nie zgruzowales auta to moge ci juz powiedziec...twoje subaru ma zestrojonego kompa na 3 calowy wydech, ladowanie wowczas wynosi ok. 1,1-1,2 bara, moc to przypuszczalnie ok. 250 kucy, przy jezdzie na wprost nie odstaje od STi" to sa jego slowa. Banan w mgnieniu oka sie pojawil na mojej twarzy ;) Szukalem troszke na forum w temacie wydechow, ale zbyt wiele nie znalazlem. Chcialbym sie was poradzic moze nie tyle o firme, ale o miejsce gdzie moglbym taki wydech (komplet, od turbo) zdobyc. nie-ASO odpada, bo ceny maja kosmiczne, zupelnie jak ASO, znam jeszcze MG Motorsport, El-tec'a, ale za bardzo nie wiem jakie oni maja doswiadczenie w robieniu ukladow do subaru... Dzieki za jakiekolwiek porady w temacie

Dzieki za jakiekolwiek porady w temacie
za bardzo nie wiem jakie oni maja doswiadczenie w robieniu ukladow do subaru

Bylo juz w paru watkach - paru uzytkownikow (i ja) zadowoleni z El-Tec.

AMEN.

JED zawzialem sie w sobie i przeczytalem caly watek GRUPOWY REMAP, tam bylo rzeczywiscie troche o wydechu ;) tylko, ze z tego co zrozumialem z wypowiedzi z tamtego tematu trzeba podjechac do Łodzi i podstawic auto na caly dzien tak? niestety taka opcja w moim przypadku nie wchodzilaby w gre, oni moga podeslac same graty do mnie, ja juz sam bym sobie kombinowal z ich zalozeniem

ze z tego co zrozumialem z wypowiedzi z tamtego tematu trzeba podjechac do Łodzi i podstawic auto na caly dzien tak

Nie, ELTEC jest w Pruszkowie (niektórzy twierdzą, że w Piastowie :mrgreen: ) pod Warszawą.

Nic nie zrobisz sam, narzeżbisz, zmarnujesz "towar" i tyle. Samochód trzeba zostawić. To trochę tak, jak z szyciem garnitury - nic nie zastąpi dobrej miary.

G.

PS. Przy 250 KM to się możesz na prostej spróbować z moim Forkiem a nie STiajem :razz:

a no widzisz Grzesiu gdyby tak mieli obcykane subaraki to by gotowe zestawy mieli ;) ja oczywiscie nie chcialbym tego montowac samemu w garazu tylko zlecilbym jakiejs firmie, ktora ma doswiadczenie w tej materii. a tak na marginesie twojego forka to na swoim obecnym setupie bym pokaral ;)

erixon ja robiłem cały wydech 2,5" (od turbo ) w Olsztynie .Firma mieści się niedaleko Gazety Olsztyńskiej nazwy nie pamiętam ,jak sobie przypomnę to napiszę.Cena ok, wykonanie również. :wink:

Ps. kanap4 również tam robił swój wydech , Hołek robił u nich 3" w swoim STI. :cool:

erixon,

marzenia to rzecz ważna, trzeba je mieć. To tak apropos karania :mrgreen:

Co zaś do tzw. obcykania subaraków przez ELTEC to na forum są tego żywe, jak najbardziej dowody - rzesza zadowolonych użytkowników.

Pozdrawiam

Grzegorz

tomek12 no wlasnie, o tej firmie kanap mi wspominal, tez slyszalem, ze holek tam robil. maja doswiadczenie w subarakach to tez i dla mnie zrobia 3 cale ;) firma nazywa sie VEGA, ciekawe jakie ceny maja, nie orientujesz sie?

Na to on (Marcin Gagacki): "ok, skoro jeszcze nie porysowales ani nie zgruzowales auta to moge ci juz powiedziec...twoje subaru ma zestrojonego kompa na 3 calowy wydech, ladowanie wowczas wynosi ok. 1,1-1,2 bara, moc to przypuszczalnie ok. 250 kucy, przy jezdzie na wprost nie odstaje od STi" to sa jego slowa.

a o spojlerze Ci powiedział ? :mrgreen: :wink:

2436891088865442859wl4.th.jpg

Bo komp jest zestrojony na 3'' :wink:

Pytanie tylko skąd to wiadomo i kto to zrobił ? Dobra,skoro już jesteśmy przy temacie robienia wydechu na 3'' w GT to mam pytanie : czy robić go z jednym tłumikiem czy dwoma ?

Jeśli ktoś napisze,że z jednym to proszę wyjaśnić czemu tak myśli,że będzie lepiej.Mam obecnie 3'' na dwóch tłumikach i zastanawiam się nad wywaleniem środkowego i zastąpieniem go rurą ale mam obawy,że po prostu będzie wydech za luźny i auto straci moment lub będzie przeładowywać turbo.....

PS.Kupię kompa na 3'' :mrgreen:

Bo komp jest zestrojony na 3''

waszka, mi w MAPTEKU zestroili na 2,87564534" :mrgreen:

Droga redakcjo, co mam zrobić ?

G.

PS.waszka, serio, mam wywalone wszystkie tłumiki (jest tylko pucha na backboxie) i tak był strojone ECU w Mapteku na stage III. Boost z troski o silnik poprosiłem ograniczyć do 0,85. Wyszło giteśnie (moment 320Nm, przy seryjnym w S-Turbo 260) stąd wnioskuję, że wywalenie środkowego nie jest złym pomysłem (wg mnie jeno trochę głośny ten wydech :mrgreen: ).

adam.str to nie moje auto, ale baaardzo podobne ;) komp jest "zestrojony pod 3 cale", czyli auto latalo na wydechu 3 calowym z jednym tlumikiem i z takim wydechem bylo strojone, chyba prosta sprawa, ze chce wstawic teraz identyczny jaki byl pierwotnie... :cool:

Tak wiem. Czytałem, że Subaru ma dobry dolot ale chciałem go "troszeczkę" pozmieniać. To znaczy zamienić plastiki i gumy na stalowe. Raczej filtra bym nie ruszał...

adam.str to nie moje auto, ale baaardzo podobne ;)

Twoje. Popatrz na numer rejestracyjny, i na naklejkę jaką masz na szybie, jeżeli już nie masz naklejki to Ci mogę podrzucić fotkę :wink: