Skocz do zawartości

Że tak zapytam co da się zrobić z zawieszeniem wolnego-ssaka


kofcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym spytać fachowców, co można zmienić w seryjnym, (ambitnym), wolnym ssaku w kwestii zawieszenia. Raaaczej chodziłoby mi o amatorskie pojeżdżawki, żeby koszt modyfikacji nie przekroczył wartości nowej dwójki. Na zmianę auta zawsze przyjdzie czas...

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

P.S. Jeśli chodzi o off-top'a to od dzisiaj moja czarna dwójka jest oświniona, więc bardzo chętnie przyjmę na kark obtrąbienie tudzież obmachanie... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe grubsze (odpowiednio dobrane) stabilizatory z łącznikami i powinno mniej się bujać, do tego ewentualnie jeszcze ALK + mała zmiana nastaw geometrii i będzie fajnie skręcać :) Ja tak mam i jestem zadowolony. Nie wiem tylko czy cokolwiek można u Ciebie w aucie na gwarancji wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy cokolwiek można u Ciebie w aucie na gwarancji wymienić.

 

Myślę, że można sporo zmienić jeśli się zleci prace do ASO bez utraty gwarancji. Koszt odrobinę większy, ale jest kwit. Chciałbym wiedzieć na początek co pozwoli mi lepiej wykorzystać możliwości tego auta... Później pomyślę o zmianie. Narazie chciałbym się uczyć techniki i niewielkim kosztem przygotować auto do szybszej jazdy :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych kół to mam mieszane uczucia... WRX ma jednak więcej Nm i mocy w porównaniu do wolnossącego auta, więc i nieco więcej miejsca na eksperymenty z wielkością felgi i szerokością opony. W nowych imprezach też nie jest tak strasznie źle bo tam 160 kucy jest... ale u mnie jest ich 115 i nie wiadomo ile już uciekło :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe grubsze (odpowiednio dobrane) stabilizatory z łącznikami i powinno mniej się bujać, do tego ewentualnie jeszcze ALK + mała zmiana nastaw geometrii i będzie fajnie skręcać :) Ja tak mam i jestem zadowolony. Nie wiem tylko czy cokolwiek można u Ciebie w aucie na gwarancji wymienić

Możesz podać przybliżony koszt takiej zabawy? Głównie cena części mnie interesuje.

Aktualnie jeżdżę prawie identycznym wolnossakiem i mam wrażenie że wiele złego robią koła.

Co konkretnie proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt 2 stabilizatory ok 1000zl komplet lacznikow ok 600zl zawias (amory + sprezyny ) od 2500zl + robocizna i jakies pierdolki , powinoo sie zamknac w 5000-6000zl.

Polecam poszperac po stronach brytyjskich ceny ok 20% tansze niz u nas i wieksza dostpnosc czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe grubsze (odpowiednio dobrane) stabilizatory z łącznikami i powinno mniej się bujać, do tego ewentualnie jeszcze ALK + mała zmiana nastaw geometrii i będzie fajnie skręcać :) Ja tak mam i jestem zadowolony. Nie wiem tylko czy cokolwiek można u Ciebie w aucie na gwarancji wymienić.

 

Polecam - nawet w STI, które ma bardziej sportowe zawieszenie taki zestaw zrobił kolosalną różnicę.

 

PS Już wiem, co będą kupowali właściciele imprezy MY'08 zaraz po odebraniu samochodu :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jeszcze tak tragicznie, ale mozna sie zastanowic nad zmiana na opony z twarda scianka, np Kumho Ecsta MX, albo od razu na jakies lekkie 17".

 

Nad tym powoli myślę. Poupalam troche to wytrę co mam i właśnie myślałem o jakichś run-flat'ach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest rozmiar kol i opon w tym samochodzie?

 

...fabrycznie jest 205/55 R16 i takie mam.

 

A nie powinno być 205/50 R16 ? Moje SI stoi właśnie na takim rozmiarze.

205/55 to mam zimówki i po zmianie na letnie 205/50 nastapiła duża poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno być 205/50 R16 ? Moje SI stoi właśnie na takim rozmiarze.

205/55 to mam zimówki i po zmianie na letnie 205/50 nastapiła duża poprawa.

 

Zerknę dzisiaj do garażu na letnie, bo się zakręciłem. Kupiłem taki sam rozmiar zimówek (przynajmniej tak mi się wydaje). :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...